«Ритуальний захід»

Чергове засідання суду в справі льотчиці Надії Савченко з-поміж інших вирізнялося присутністю снайперів у судовому кварталі, великою кількістю охорони в будівлі суду та відсутністю публіки у залі слухання. Рiч у тiм, що тут нарешті дочекалися «високопоставленого» головного свідка — голову самопроголошеної «ЛНР» Ігоря Плотницького.

94 дні Гідності

94 дні Гідності

«Зустрічаємось о 22:30 під монументом Незалежності. Вдягайтесь тепло, беріть парасолі, чай, каву, хороший настрій та друзів», — із цього повідомлення журналіста Мустафи Найєма у «Фейсбуці» два роки тому розпочався Євромайдан. Тієї ночі у центрі української столиці зібралося близько тисячі людей, а вже наступного дня подібні акції пройшли чи не в кожному обласному центрі країни.

Лжесепар

У російському Донецьку тривають слухання у справі полоненої української льотчиці Надії Савченко. У понеділок на судовому засіданні вперше за два місяці журналістам не лише дозволили зробити протокольну зйомку, а й бути присутніми безпосередньо під час процесу. Оператори мали змогу відзняти усе, окрім суддів та прокурорів.

На вiйнi не втрачають друзiв

Майже три місяці, як воєнний суд Ростова-на-Дону приговорив українського режисера Олега Сенцова до двадцяти років колонії суворого режиму. Утім українські активісти та діячі культури залишаються солідарними з полоненим і намагаються всіляко підтримати його.

Дивіться докази

Майже півроку Святошинський суд столиці розглядає справу колишніх «беркутівців» Сергія Зінченка та Павла Аброськіна, яким інкримінують 39 смертей учасників Революції гідності під час Євромайдану. Чергове засідання відбулося напередодні, утім до його завершення ще далеко.

Одиночна камера

Одиночна камера

Під знаком солідарності з полоненими громадянами України, які перебувають за російськими ґратами, пройшли минулі вихідні в українській столиці. Попри сильний дощ, у неділю на Софійській площі зібралося кілька десятків людей поздоровити кримчанина Геннадія Афанасьєва з днем народження.

Мовні ритуали

Учора, в День української писемності та мови, українці писали 15-й ювілейний Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Цього року вперше двогодинний марафон здійснювали з найбільшої аудиторії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

«Зациклюватися на достовірності не потрібно»

«Зациклюватися на достовірності не потрібно»

Володимир Лис дебютував як драматург, його п’єси було поставлено в багатьох театрах та на радіо. Як прозаїк заявив про себе 1985 року. Володимир Савович — член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників. За тридцять років письменницької діяльності Володимир Лис створив, зокрема, «Століття Якова», «Маску», «Соло для Соломії» й інші твори, відзначені читацькою увагою та преміями престижних всеукраїнських літературних конкурсів.

«Кожна поїздка на схід може стати дорогою в один кінець»

«Кожна поїздка на схід може стати дорогою в один кінець»

Тетяна — 23-річна волонтерка з Хмельницького. Попри діагноз ДЦП, дівчина однією з перших вийшла на місцевий Майдан, а згодом почала збирати допомогу для бійців у зоні АТО. Разом з однодумцями активістка заснувала благодійний фонд «Подих надії нації», який допомагає військовим, дітям-сиротам, онкологічним хворим.

«Чеченська справа»

У Верховному суді Грозного пройшли перші публічні слухання у справі українців Миколи Карпюка та Станіслава Клиха. Росія звинувачує їх в участі у воєнних діях на стороні чеченських сепаратистів у 1994—1995 роках.