Смерть на колесах

Як завжди, о восьмій ранку мешканець села Новополтавка, фермер Юрій Дем’янко, сів у власне авто і поїхав на роботу. Однак цього разу дорога виявилася фатально короткою: автівка злетіла у повітря. Як повідомив ЗМІ начальник слідчого управління МВС України у Запорізькій області Олег Курочкін, за попередніми даними, вибуховий пристрій було встановлено під днищем автомобіля «Шкода–Октавія». Водій помер на місці НП.

Світлофор із музикою

Світлофор із музикою

Відтепер козацький край буде відомий не лише Дніпрогесом, Хортицею чи історичною Запорізькою Січчю, а й євросвітлофорами, які «звертатимуться» до пішоходів та програватимуть класичну музику. У мерії Запоріжжя впевнені: новинка сприятиме зменшенню кількості ДТП, а також поліпшить як настрій, так і культурний рівень пішоходів. Бо ж таки приємно переходити дорогу під звуки класичної музики.

П’ятеро «спритних» і понад 100 рабів

800—1000 доларів щомісяця, висококалорійне харчування, безкоштовне медобслуговування і проживання за роботу на свіжому повітрі — таким «калачем» зваблював запоріжців «квінтет» спритників, пропонуючи безробітним працевлаштування у Росії. Дефіциту робочих (і вільних) рук у регіоні немає, відтак конвеєр «чемодан–вокзал–Росія» працював на повну: упродовж кількох останніх років вербувальники змогли відправити близько сотні нелегалів. Як з’ясувалося — у неволю!

З Неви до Молочної

З Неви до Молочної

Береги річки Неви уяв­ляли кіселевими п’ять меш­канок Мелітополя, сподіваючись саме в російському Петербурзі забезпечити собі комфортніше життя, працюючи офіціантками, аніж на берегах рідної річки Молочної. Але в «північній Пальмірі» відразу ж з’ясувалося, що доведеться піднімати не свій життєвий рівень, а тонус пітерських сексуально заклопотаних чоловіків. Паспорти у дівчат відібрали одразу після приїзду.

Поцупив — і в монахи?

Два пограбування церкви впродовж однієї доби — зухвальство, з яким правоохоронці ще не стикалися. А що вже казати про обурення мешканців села Балки Василівського району, де сталася НП. «Громада ходить до храму морально очищатися, а дехто, навпаки, — грішити, — обурюється сільський голова Анатолій Вейпан. — Тому люди охоче допомагали слідчим вийти на слід виродка».

Хто лякав козячим грипом?

Листівки з інформацією про загрозу «козячого грипу» у Запоріжжі молоді люди розповсюджували відкрито, зазвичай додаючи: такого висновку дійшов «Форум працівників охорони здоров’я». Наляканий пандемією «свинячого» і «пташиного» грипу, довірливий люд зважив передусім на вірогідність «естафети» нового вірусу, а не на те, що хтось спричиняє паніку в переддень другого туру голосування.

«Великий луг» продала «мати»?

Оборудку за схемою «я клієнту земельки у зеленому заповіднику, а він мені навзамін — купу «зелені» землевпорядник селищної ради, що розташована у передмісті Запоріжжя, прокручувала з надією на безкарність: щедрий платник освоюватиме 0,15 гектара заповідника «Великий Луг», а вона хутенько знайде куди приткнути 25 тисяч «баксів».

То берег лівий треба їм, то берег правий

То берег лівий треба їм, то берег правий

«Запорізький тягар державної ваги» — під таким заголовком пресслужба Рахункової палати України у лютому оприлюднила висновок Колегії щодо фінансового забезпечення транспортної розв’язки в Запоріжжі. Загальновідомо, що аварійність і низька пропускна спроможність діючих мостів­ветеранів імені Преображенського та автопереходу греблею ДніпроГЕСу упродовж останніх років стали ахіллесовою п’ятою соціальної інфраструктури регіону, гальмом розвитку загальнодержавної транспортної системи України. Члени Колегії Рахункової палати нагадують, що за вирішення проблеми Кабмін узявся ще у 2004 році, ухваливши рішення про будівництво сучасної автомагістралі через Дніпро (кошторис проекту — 1,9 млрд. гривень, термін реалізації — 2009 рік). На дворі вже — 2010й, а сполучення між ліво та правобережною частинами як Запоріжжя, так і всієї України досі не вирішене.

Перерваний політ

Запоріжжя попрощалося з видатним земляком — Героєм України Федором Муравченком. «Від нас пішла прекрасна людина, видатний український учений–конструктор, який зробив величезний внесок у розвиток вітчизняного й світового авіаційного двигунобудування», — наголосив у співчутті з приводу його смерті Президент.

Кара за зраду

Працівники запорізького держпідприємства «МІГ–ремонт» — подружжя Наталя та Ігор Манжос і Вадим Ковальчук — потрапили на «гачок» наших контррозвідників ще у 2007 році. Але на те, щоб зібрати доказову базу і спіймати зловмисників «на гарячому», знадобився час. Як повідомляє прес–служба СБУ, трійцю колишніх військовослужбовців підозрювали у виконанні замовлення спецслужб Китаю.