«Звьоздочка моя, тiлько для тєбя»

«Звьоздочка моя, тiлько для тєбя»

«Мене запитують, чому датою релізу мого альбому не став День святого Валентина, адже він про кохання? — пояснює Олександр. — Так, мій альбом про любов: любов до жінки і любов до України. Він починається романтично, емоційно зривається всередині, набирає філософського забарвлення і закінчується патріотичним закликом любити свою країну.

«Вомбад», батяня...

«Вомбад», батяня...

Минулого тижня на київських дорогах було помічено пересування невідомої досі популяції вомбатів волинських (Vombatus volinitus). Вомбат — нічна тварина і не переносить холоду. Тому тих, хто хотів поспостерігати і пофотографувати нових для Києва персонажів, запросили ввечері в теплий (місцями) автобус вітчизняного виробництва.

До «танцю пінгвіна» запрошуються

Стала відомою чергова порція музикантів, які співатимуть у передвиборчий період на підтримку політиків. Цього разу свій список оприлюднила Партія Зелених: Ірина Білик, Вєрка Сердючка, гурт «Авіатор» і Марія Бурмака. Щоправда, напередодні виборів 21 концерт не називатиметься передвиборчою агітацією, музиканти протестуватимуть проти ядерних відходів на території України. Чому за здоровий спосіб життя у такий активний спосіб ні Партія зелених, ні музиканти не агітували, скажімо, рік тому, неясно.

На останнiй нотi

На початку лютого з діагнозом «обширний інсульт» сімдесятип'ятирічного Петрова госпіталізували на кафедру факультетської хірургії Військово-медичної академії Санкт-Петербурга. Кілька днів тому його стан погіршився...

Хто співає — гроші має

Ще кілька років тому поняттям «роялті» та дотримання авторських прав ніхто собі навіть голову не морочив. Власники барів-ресторанів щодня крутили музику, забезпечуючи собі тим самим клієнтів, а значить, і прибуток, та нахабно відмахувалися від рекомендацій платити за «музичний супровід» свого бізнесу. Але потроху ця ситуація набирає цивілізованого вигляду — хоч і зі скрипом, але відповідні пункти нашого законодавства починають діяти.

Раста у вишиванці

Раста у вишиванці

Для нашої країни музика реггей і ямайська культура растафарі — справжня екзотика. Принаймні так було ще кілька років тому. Хтось, безперечно, слухав пісні про Джа та зруйнований Вавилон, носив одяг кольору ефіопського прапора і вірив, що мистецтво врятує світ.Але маси,як завжди, «поза зоною...»

Житіє шикидимне

Житіє шикидимне

У рубрику «Зірковий день» заслужений Шикидим, народний артист України Віктор Павлік примчав на своєму SAAB-і зі шкіряним бежевим салоном та тонованим склом. Так цілий день ми і носилися закоркованими вулицями Києва: з Лівого берега, де Віктор живе з дружиною Ларисою та сином Павликом і де підшуковував нову квартиру, — на Правий, з Подолу, де ми обідали в фаст-фуді і де він давав інтерв'ю для журналу, — до Бессарабки, на зустріч в управлінні культури, на виставку Олександра Бригінця на Липках, плюс теніс на Мінській, приватний виступ в готелі «Русь» і, врешті, знову на Дарницю — пакувати речі. Михайло Поплавський збирає друзів: тепер уже в регіонах — на 21 день, і знову на колесах з Мих Михом у прощальний тур поїхав і Віктор Павлік.
Зараз співак живе в Дарниці у дев'ятиповерховому панельному будинку на останньому поверсі, у, як він каже, «звичайній трикімнатній квартирі». Планує взяти позику в банку («Ні, ну де в мене такі гроші? В мене немає таких грошей — чверть мільйона викласти зразу...») і купити «незвичайну» — більшу за площею, в одній із київських новобудов. «Уже Павлик виростає, йому і бігати нема де», — пояснює він «УМ» своє рішення.
Отож спочатку ми їдемо на Лівобережну, яка аж рясніє новенькими жовтими багатоповерхівками. 100 квадратних метрів, три кімнати: «Одна буде спальня, також дитяча і вітальня», — одразу планує Віктор. — «Тут, бачиш, цікавий вид з вікна: Дніпро, Лавру видно, Оксану, оцю стоячу женщіну, як я її називаю, це ж коли буде парад — салюти дивитимемося, Пашка це любить».

Фото(мото)справа

Фото(мото)справа

Серед необмеженої кількості кухонних і пивних розмов про співвідношення якості та національної ідентифікації в українській музиці пригадую одну дискусію. Моя подруга із Запоріжжя переконувала, що важливою є не стільки мова пісень, як їхнє стилістичне оформлення та професійне виконання: «От є запорізька група «Фотомото». Ти не чула, і ніхто не чув. А хлопці роблять дуже хорошу клубну музику, це щось схоже на лаунж, ротуються в Європі. І сам Джон Пілл, культовий лондонський діджей, законодавець музичної моди, який прослуховував мільйони композицій, і відбирав з них в ефір радіо ВВС найперспективніші, крутив їхню музику, запросив у ефір, де колись були і Девід Боуі чи «Пінк Флойд»! Так, вони співають французькою, але хіба це має якесь значення?». Звучало інтригуюче, і коли в музичній афіші Києва з'явилося повідомлення про перший виступ у столиці «Фотомото», проігнорувати його було б нерозумно.

Мандри нашою Україною

Мандри нашою Україною

Найвідомішим українським пілігримам та менестрелям — гурту «Мандри» — таки вдалося дописати і презентувати свій третій альбом — «Дорога». Це одинадцять нових пісень, плюс хітова «Не спи моя рідна земля» під яскравою обкладинкою і розмитим мандрівним фото гурту на залізничному полотні, всередині: і на знімку, і на презентації альбому Сергій (Фома) Фоменко в папасі, яку вдягнув «з почуття поваги до братнього грузинського народу, що виборов революцію і сказав «фак» виродкам». «Ти її взагалі знімаєш?» — «Вдома знімаю (для переконливості киває головою. — Авт.)».