Гунтіс Улманіс: Ви ще далекі від вступу в ЄС

Гунтіс Улманіс: Ви ще далекі від вступу в ЄС

Обрання в 1993 році Гунтіса Улманіса на одну з найвищих державних посад Латвійської Республіки, а потім майже безальтернативне переобрання в 1996 році не тільки засвідчили його авторитет як політика. Останнім президентом довоєнної Латвії був його дядько Карліс Улманіс, тому після відновлення назалежності прихід на ту саму посаду члена його родини став яскравим символом збереження традицій національного державотворення.

У жовтні Гунтіс Улманіс побував в Україні, де взяв участь у низці заходів до Днів Латвії у Львівській області та в міжнародному економічному форумі. Попри насичену програму, він виділив час для того, щоб дати інтерв’ю «Україні молодій».

Хелловін по-американськи

Хелловін по-американськи

Ураган «Сенді», який наробив чимало лиха на Карибах та Східному узбережжі США, вчора потроху здавав позиції, повільно просуваючись у бік континентальної Канади. За собою «Сенді» тягнула шлейф руйнувань, який президент Барак Обама охарактеризував словами «велике стихійне лихо». На північному сході США загинуло щонайменше 40 людей, з яких 18 — у Нью­Йорку (загалом кількість жертв «Сенді» перевищила 80 осіб), мільйони американців залишилися без електрики і транспортного сполучення, безліч будинків — затоплені або зруйновані. Президент Обама призупинив виборчу кампанію і присвятив увесь свій час боротьбі з наслідками стихії та відвіданню постраждалих районів штату Нью­Джерсі, де стихія завдала найбільшої шкоди. Що, на думку експертів, може додати чинному главі держави балів напередодні президенстьких виборів, які відбудуться у США 6 листопада… Проте і його конкурент Мітт Ромні часу не гає: хоч він теж оголосив про скасування зустрічей із виборцями, але нагоди попіаритися на трагедії не втратив. Усі ЗМІ облетіли фото 65­річного екс­губернатора Массачусетсу, який власноруч тягає коробки з гуманітарною допомогою для постраждалих від урагану.

Переїзний двір

Переїзний двір

Економічну кризу, від якої зараз потерпає Євросоюз, Велика Британія завдяки власній валюті переживає не так важко, як більшість держав єврозони. Проте і в Об’єднаному Королівстві «бюджетникам» потроху доводиться затягувати паски. Не оминула ця доля навіть знаменитий Скотланд­Ярд — поліцію Лондона. Найбільший поліцейський підрозділ у Британії змушений виставити на торги свій дванадцятиповерховий будинок в історичному центрі Лондона — Вестмінстері. Керівництво Скотланд­Ярду сподівається отримати за нього не менше 150 мільйонів фунтів стерлінгів (приблизно 240 млн. доларів). На такий вимушений крок поліцейському управлінню довелося піти у зв’язку із запланованим скороченням витрат цього відомства на понад 500 мільйонів фунтів (до квітня 2015 року бюджет мають урізати з 3,6 до 3,1 мільярда фунтів). Як повідомляє газета «Індепендент», завдяки переїзду в меншу штаб­квартиру на набережній Темзи у Скотланд­Ярді сподіваються щороку економити близько 6,5 мільйона фунтів. Заступник комісара лондонської поліції Крейг Маккей зазначив, що утримувати будівлю в центрі столиці дуже дорого — на експлуатацію приміщень відомство витрачає щороку 11 мільйонів фунтів.

Кредит до «бомжування» доведе

Через економічну кризу, в якій опинилася Португалія, дедалі більше її мешканців втрачають усе, що заощадили впродовж життя. Щодня португальські фіскальні органи накладають арешт на майно 2,8 тисячі громадян, які неспроможні виплачувати кредити. За перші вісім місяців цього року кількість людей, майно яких було конфісковано частково чи повністю, зросла на 35 відсотків у порівнянні з аналогічним періодом 2011­го, сягнувши 647,5 тисячі осіб. Це при тому, що населення Португалії становить трохи більше 10 мільйонів людей.

«Сенді» убиває

«Сенді» убиває

Ураган із ніжним іменем «Сенді» після руйнівного маршу островами Карибського басейну позавчора ввечері атакував східні узбережжя США та Канади. Тропічний шторм, який американські журналісти охрестили «Франкенштормом», поєднавши з іменем фантастичного монстра Франкенштейна, приніс сильні зливи, буревії та повені. Як федеральна, так і місцева влада вжила всіх можливих заходів безпеки — президент США Барак Обама оголосив надзвичайний стан у кількох штатах Східного узбережжя, було оголошено евакуацію понад мільйона мешканців прибережних районів.

Есдеки прийдуть, порядок наведуть…

Есдеки прийдуть, порядок наведуть…

За підсумками другого туру, який відбувся минулої неділі в мажоритарних округах, литовська опозиція на тлі протестів населення проти урізання соціальних витрат здобула загальну перемогу на парламентських виборах. Лідер опозиційних соціал–демократів Литви Альгірдас Буткявічус, проголосувавши на виборах, заявив, що населення країни надіслало чіткий сигнал щодо бажання змін в економіці й соціальній сфері. Есдеки здобули 38 зі 141 мандата у Сеймі, повідомила ЦВК Литви. Ще після першого туру лідери соціал–демократів домовилися з опозиційною Партією праці (29 мандатів за результатами двох турів) та політичною групою «Порядок і справедливість» (11 мандатів) про створення правлячої коаліції.

Екс–прем’єра посадять?

Екс–прем’єра посадять?

Щирий намір колишнього прем’єр–міністра Італії Сильвіо Берлусконі піти на політичну пенсію залишався актуальним недовго. Буквально через день після того, як скандальний екс–глава уряду оголосив, що більше не балотуватиметься в парламент і поступиться головуванням у своїй партії «Народ свободи» достойному наступникові, йому довелося кардинально змінити своє рішення. А все через вердикт Міланського суду, який засудив його до чотирьох років в’язниці. «Тепер я відчуваю, що просто зобов’язаний залишитися у політичному полі, щоб захистити італійців від несправедливостей судової системи. Із такими суддями Італія перетворюється на нецивілізовану, варварську і непридатну для життя країну, вона перестає спиратися на принципи демократії», — заявив Берлусконі в ефірі телеканалу TG5, який входить до його власної медіа–групи Mediaset.