Взяв би я Бандурку...

Проти заступника голови Харківської обласної ради Олександра Бандурки ( сина народного депутата України Олександра Бандурки і екс-начальника обласної податкової адміністрації) порушено карну справу. Про це повідомив днями начальник обласного управління міліції Ігор Репешко. За його словами, члена однієї з найвпливовіших у місті родин правоохоронці підозрюють у зловживанні службовим становищем і мають на меті перевірити роботу благодійних фондів «Слобожанщина» та «Світанок», до діяльності яких той має безпосередню причетність. Але, на жаль, запросити його для розмови слідчим наразі не вдається. За новітньою вітчизняною традицією високопосадовець кудись безслідно зник.

На колінах перед Юлею

На колінах перед Юлею

Важко повірити, але факт залишається фактом: у тому, що пані Юлія так швидко і «позапланово» приїхала до першої столиці, є велика заслуга колишнього «адвоката» «біло-синього» табору Степана Гавриша. Саме він якось зумів «виманити» вкрай заклопотану насущними проблемами Прем'єр-міністра до себе на свято, яке вже четвертий рік поспіль організовує «для людей» — фольклорно-етнічний фестиваль «Печенізьке поле». На превеликий подив невиправних скептиків, Юлія Володимирівна Степану Богдановичу не відмовила, хоча й прибула на концерт уже під кінець доволі напруженого робочого візиту.

Право бути живим

Право бути живим

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова та американський меценат Сергій Самборський (саме він організував лікування Насті Овчар у Бостоні) відвідали тепер уже відому на увесь світ Воронцівку. Мета їхнього візиту заслуговує окремого рядка. Разом вони спробували вмовити батька дівчинки переїхати до Києва, де вже через кілька місяців та проходитиме щонайменше дворічний курс реабілітації після тяжких опіків. До цього часу Олександр Овчар категорично відмовлявся покидати рідне село і планував дочекатися дружину зі старшою донькою у недавно придбаному будинку. Але цього разу вмовляння таки подіяли. Розчулений чоловік повідомив гостям, що заради об'єднання родини та психологічного комфорту своїх дітей готовий поступитися власними принципами і поїде туди, де буде Настя.

Республіка Куряж

Республіка Куряж

Залізні двері Куряжської колонії загуркотіли наче грім. Ти ще не знаєш, який за ними світ, але вже тут, на межі, через цей вбивчий гуркіт мимоволі прощаєшся з надією. Чому юних правопорушників збирають для організованого перевиховання саме за такою брамою, дилетанту сказати важко. Напевне, в цьому є якщо не глибокий сенс, то принаймні якась певна «галузева» доцільність. Але чомусь все одно здається, що, якби двері у те інше життя відчинялися тихіше, згадана вище надія на цьому порозі можливо з'являлася б, а не зникала...

Ціна життя — тютюн

Чого нападнику хотілося більше — негайно випалити цигарку чи якнайшвидше когось вбити, наразі ще невідомо. Але факт залишається фактом. Після того, як дівчина — реалізатор відмовилася відчинити потенційному грабіжникові двері тютюнового кіоску, він хлюпнув через вікно бензин і кинув услід підпалений сірник. До лікарні швидкої невідкладної допомоги Ольгу привезли з опіками, від яких постраждало 85 відсотків шкіри, термічним ураженням дихальних шляхів, численними синцями та різаними ранами. Крім цього, молода жінка втратила дитину, яка мала народитися вже через кілька місяців. Немовля загинуло в утробі матері.

Чи розберуть «Локомотив» на запчастини?

Як «УМ» уже повідомляла, харківський волейбольний клуб «Локомотив» не братиме участі у цьогорічній Лізі чемпіонів. Причина, як для події такого рівня, доволі банальна: у спортивного творiння «Укрзалізниці» немає грошей. Поспішність, з якою харків'яни «переграли» свій намір заявлятися на престижний європейський турнір, президент клубу Євген Щербина пояснив бажанням уникнути вбивчих штрафів. Але і це ще не найбільше лихо. Тепер «Локо» всерйоз переймається не просто втраченим шансом показати себе у Європі, а й питанням, бути чи не бути взагалі, адже від своїх меценатів не отримує фінансування вже добрих півтора місяця. Нове керівництво Мінтрансу таки реалізувало обіцянку не спонсорувати спортивні клуби — мовляв, щоб не допускати розкрадання бюджетних коштів.

Небезпечний футбол

Уже вдруге за останній рік у Харкові підготовка до великого спорту коштувала дитині життя. Цього разу загинув дев'ятирічний вихованець дитячої спортивної школи № 1, на якого впали металеві переносні ворота.

Крилатий конфлікт

Крилатий конфлікт

За останні дев'ять місяців про харківське авіапідприємство (ХДАВП) у засобах масової інформації згадували майже дві тисячі разів. І щоразу лише для того, аби переконати вітчизняну і світову громадськість у його повному виробничому занепаді і фінансовому банкрутстві. Нездорову увагу до заводу його директор Павло Науменко увесь цей час коментував більш ніж розважливо. Мовляв, випади наших опонентів — суцільне непорозуміння, невдовзі все владнається, і ми знову потиснемо один одному руки. Але днями Павло Олегович дозволив собі більш відвертий коментар, на що було одразу дві причини.

Йдеш до податкової — вимий руки

Харківські податківці мають намір уже найближчим часом опублікувати в пресі список двадцяти фірм, які, отримуючи великі прибутки, ігнорують державну скарбницю. Заступник начальника обласного підрозділу ПАУ Євген Шевченко лідером серед так званих «мінімізаторів» назвав фірму «Інколтелм». Остання минулого року, за даними податкової служби, заробила більше 3 мільярдів гривень, не сплативши при цьому до бюджету жодної копійки.

Тополі винні? Стара гілляка, відчахнувшись, убила дитину

Неймовірна трагедія сталася цими вихідними по вулиці 23 Серпня у Харкові: від старої тополі відчахнулася 50-кілограмова гілляка і впала просто на півторарічну дитину. Дівчинку з численними ранами, переломами кінцівок і черепно-мозковою травмою відправили до лікарні швидкої невідкладної допомоги. За її життя лікарі боролися майже добу, але безрезультатно — маля загинуло. За фактом загибелі Полінки Губіної Дзержинська прокуратура міста вже порушила кримінальну справу.