Здається квартира з гвалтівником

У Черкасах Соснівський районний суд виписав дев‘ять років «неба у клітинку» 40-річному місцевому мешканцю Віктору Романенку за згвалтування 14-річної дівчини, яку він заманив до себе додому оголошенням про здачу квартири.

Від кого хрест?

Від кого хрест?

Дерев'яний хрест та стела з чорного каменю, на якій великими літерами викарбувано напис «Жертвам людомору 1991 — 2007 років...», з'явилися в Першотравневому парку, що практично в центрі Черкас, несподівано, наче з неба впали. Примостили пам'ятник тишком-нишком невідомі, швидше за все — вночі. Найцікавіше, що цей витвір мистецтва вони приліпили збоку до справжнього пам'ятника жертвам Голодомору, встановленому в обласному центрі кілька років тому.

Гори ти синім полу-м'ям, —

У Чигиринській районній лікарні медперсонал був шокований, коли до них привезли непритомного, страшенно побитого та обпеченого невідомого чоловіка. Його виявили випадкові перехожі у вогнищі на березі річки Тясмин, неподалік магазину «Вікторія».

Нічні привиди

На Черкащині до рук правоохоронців потрапила банда, яка з весни цього року тероризувала три райони області — Уманський, Жашківський та Тальнівський. Нелюди в масках глухої ночі приїжджали в села, проникали до будинків, зв'язували сонних господарів та катували їх праскою, вимагаючи віддати гроші та цінності.
Ці нічні привиди проникали в оселі селян не тільки через вікна та двері, а й навіть через дах. В одному з будинків вони розібрали шифер, вилізли на горище, а вже звідти — спустилися в хату на мотузці. Бандити діяли тихо й злагоджено, тому господарі будинку, котрі міцно спали у сусідній кімнаті, навіть нічого не почули...

Директорський склад

Чи не найбільший в Україні склад боєприпасів, облаштований «чорним археологом» у власному сараї, виявили в суботу черкаські правоохоронці в селі Ірдинь по вулиці Суворова. У 53-річного директора школи Анатолія Милокоса, котрий раніше працював у школі воєнруком, знайдено аж 16786 боєприпасів часів Другої світової та Першої світової воєн.

Від фараона — з любов'ю

Від фараона — з любов'ю

У дворі одного з черкаських будинків віднедавна можна побачити невеличку копію єгипетської піраміди. Дерев'яна споруда, збудована 55-річним черкащанином, «працює» домашнім лікарем родини Черняків. Колишній головний інженер Черкаського обласного управління зеленого господарства Володимир Черняк каже, що ця піраміда не лише вилікувала його від хвороби, але фактично врятувала від смерті. Адже пан Володимир за своє життя переніс 17 складних операцій на легенях, серці, нирках, шлунку. Більше того, чоловік пережив навіть клінічну смерть. Торік він був протягом п'яти місяців прикутий до ліжка, не загоювалися рани, мучила алергія, а медики нічого доброго не обіцяли.

Мальви над віконницями

Мальви над віконницями

Туристи, котрі приїжджають на батьківщину Богдана Хмельницького — в село Суботів Чигиринського району Черкаської області — і приходять до Іллінської церкви, обов'язково звертають увагу на старовинну хату навпроти. Біла мазанка із зеленими віконницями та вимальованими над ними великими червоними мальвами, мимоволі повертає людей на початок минулого століття. До тієї хати хочеться підійти, постояти біля плетеного з лози тину, взяти з нього в руки древні глечики та макітри, крутнути колесом прядки, що стоїть перед хатою, а ще сісти на широку призьбу, застелену ряднами, і помилуватися чорнобривцями, які цвітуть під хатою. У цьому дворі можна погойдатися на гойдалці, полежати на возі, вдихаючи аромат сухої трави, зібраної в Холодному Яру, і посидіти за столами під очеретом, уплітаючи за обидві щоки український борщ, домашні ковбаси, гречаники, налисники та картоплю, запечену з грибами.

Боротьба із засухою до цвинтаря довела

Правоохоронці Тальнівського райвідділу міліції на Черкащині завершили не зовсім звичне розслідування: вони з'ясовували, чи був акт вандалізму на цвинтарі села Вишнопіль. Річ у тім, що кілька жіночок із цього села, бачачи те, які муки терплять без дощу односельці та рідна земля, здійснили на сільському цвинтарі дивний обряд.