Сільський «наркосиндикат»

На Черкащині в селі Чорнявка правоохоронці затримали двох випускників–хіміків, котрі працевлаштували себе самі: в покинутій хаті під лісом вони обладнали нарколабораторію і «штампували» там амфетаміни. Справа була облаштована з розмахом. 23–річні парубки завезли в хату обладнання та реагенти, встановили вентиляцію, провели воду.

Ой у полі криниченька...

У Суботові Чигиринського району Черкаської області нині можна випити води з більш ніж 300–річної криниці. Стоїть цей колодязь на заповідній території замчища Богдана Хмельницького, неподалік Іллінської церкви. За словами екскурсовода Суботівського історичного музею Ніни Тагірової, науковці припускають, що «родом» він із XVII століття».

Качан енергії

У п’ятницю в Золотоноші Черкаської області урочисто закладали першу колону заводу з виробництва біоетанолу в промислових обсягах. Таке підприємство буде першим на теренах України.

Чорна ікра для народу

Чорна ікра для народу

Мо­дер­нізацію виробництва за сучасними технологіями розпочали у ВАТ «Черкасириб­госп», яке вирощує щороку до 1500 тонн коропа, товстолоба, щуки, сома та білого амура. Цехи підприємства будуть переоснащені новітнім німецьким обладнанням, що дозволить збільшити виробництво та взятися за вирощування ще й цінних порід риб — нині тут уже розжилися маточним стадом таких риб.

На шляху до синагоги

Як розповів «УМ» Давид Летічевський, керівник Черкаської міської організації «Об’єднана єврейська община», інцидент трапився на вулиці Байди Вишневецького, коли рабин Йосеф Рафаелов і двоє його колег — студенти університету «Єшиви» з Ізраїля — йшли до синагоги молитися. Коли ізраїльтяни проходили повз поліклініку заводу «Фотоприлад», вони побачили, що на сходах сидять п’ятеро–шестеро молодих людей. Ні з того, ні з сього, не кажучи й слова, молодики накинулися на рабина та його друзів і почали бити. Найбільше дісталося Йосефу Рафаелову: його збили з ніг і лупцювали не тільки кулаками, а й ногами.

Андеграунд із колоною

На сенсаційну знахідку натрапили робітники газової служби в місті Сміла Черкаської області, коли прокладали газопровід. «Газовики рили траншею між вулицями Дзержинського і Щорса й побачили підземну цегляну споруду під землею — за 20–30 сантиметрів від поверхні. Ми зробили отвір у тій будівлі і по драбині спустилися з мером міста Андрієм Колесником у підземне приміщення. Його площа складає приблизно 60 квадратних метрів», — розповідає «УМ» Сергій Браунер, начальник управління архітектури регулювання забудови та земельних відносин міста Сміли. За словами пана Сергія, посередині будівлі, де добре збереглася навіть штукатурка, стоїть колона, що з’єднується з 4 арками по кутах. Цікаво, що одна зі стін має товщину до 80 см, за припущеннями, можливо, вона була об’єднана з іншим підвалом.

Мер — не корупціонер

Мер — не корупціонер

Відразу після виборів Соснівський районний суд Черкас розбирався з тим, чи є корупціонером черкаський міський голова Сергій Одарич. Таку роботу феміді Шевченкового краю підкинув колишній міський голова Черкас, недавній «бютівець», а тепер затятий «регіонал» Володимир Олійник.

Як голосувала Україна

Як голосувала Україна

Порівняно з буремними 2002–м, 2004–м і навіть 2006–м, «голосувальний» день на дострокових парламентських виборах–2007 можна вважати спокійним. «Я переконаний, що вибори пройдуть чесно й демократично, і всі політичні сили визнають їх результати», — спрогнозував у розмові з журналістами Президент, щойно вкинувши свій бюлетень до виборчої урни. Віктор Ющенко вже традиційно прийшов на дільницю, розташовану в Будинку профспілок, із сім’єю. Проголосувавши, глава держави висловив сподівання, що на виборах громадяни України «зроблять свій вибір на користь змін замість «лжестабільності», і вибір цей принесе Україні стабільний економічний і соціальний розвиток.
Прем’єр–міністр Віктор Янукович теж прийшов голосувати разом із дружиною, яку так рідко «виводить у світ», що журналісти Людмилу Олександрівну навіть не впізнали. «Женщіна, отойдітє, работать мєшаєтє!» — закричала одна з фотографів на пані Янукович, що з уже заповненим бюлетенем чекала біля виходу з кабінки для голосування свого чоловіка (Віктор Федорович свій вибір робив досить довго).
А лідер Соцпартії Олександр Мороз після голосування вирішив розслабитися й поїхав порибалити. По завершенні процесу — вже увечері, коли стали відомі результати екзит–полів, Мороз запевнив, що нічого з Соцпартією не станеться, якщо до парламенту вона не потрапить: «Будемо готуватися до наступної кампанії».
Масштабних фальсифікацій, які б суттєво вплинули на загальнодержавні результати, в день голосування спостерігачі не зафіксували. Але без пригод не обійшлося. У Чернігові побилися члени окружної виборчої комісії від Компартії і «НУНС», у Криму чоловік, не знайшовши себе у списках виборців, з горя розколошматив виборчу урну. У Харкові — традиція: помер спостерігач від КПУ. В Івано–Франківську мешканці вулиці Вагилевича не змогли проголосувати через помилку в документах, переданих прикордонною службою на виборчу дільницю. «Уважні» прикордонники перейменували їхню вулицю у... Вагінальну.