Покараний за успіхи

Покараний за успіхи

Президент Румунії Траян Басеску, якому парламент минулого четверга оголосив імпічмент, відмовився добровільно скласти свої повноваження. Таким чином, відповідно до Конституції, долю Басеску має вирішити референдум. Найбільш імовірною датою референдуму вважають неділю, 20 травня. Якщо народ погодиться з рішенням парламенту, то через два місяці після референдуму мають відбутися дострокові президентські вибори, якщо ні — Траян Басеску залишиться «гарантом» до кінця визначеного терміну — 2009 року. Басеску, який є найпопулярнішим політиком Румунії, має всі шанси заручитися підтримкою народу на референдумі, якщо... Якщо явка виборців перевищить 50 відсотків.

У Румунії назріває революція

У Румунії назріває революція

Позавчора надвечір парламент Румунії на спільному засіданні верхньої і нижньої палат поставив остаточну крапку в розгляді питання про імпічмент президента Румунії Траяна Басеску. Як повідомляє Румунська державна агенція новин «Ромпрес», для прийняття рішення про відсторонення Басеску від влади було достатньо 235 голосів із 465 депутатів, та, у підсумку, за імпічмент проголосували 322 депутати.

Лють і відчай

Позавчора Багдад пережив найкривавіший день цієї весни: у шести бомбових замахах загинули 183 особи, повідомляє агенція «Ассошіейтед пресс». Ще твоє осіб загинули в стрілянинах у ніч з середи на четвер. Серед загиблих багато жінок і дітей. Найбільш кривавим був замах у Садрії, торговельній дільниці Багдада, де вибух начиненого бомбами автомобіля позбавив життя 140 та залишив пораненими 148 людей. Це був другий за кількістю жертв разовий бомбовий замах з часу зайняття американськими військами міста, у квітні 2003 року. «АП» вважає, що за замахами стоять суніти, хоча ринок, на якому було вчинено криваву бійню, розташований за 500 метрів від великої сунітської мечеті, тобто серед його відвідувачів були також суніти. Можливо, що в тому і полягає тактика терористів, щоб ще більше налаштувати сунітську спільноту проти влади та окупаційних військ. Загалом упродовж середи на території Іраку в різних замахах та збройних сутичках загинули 233 особи. Це також другий за кількістю жертв день в Іраку з початку війни. Попередній «рекорд» — 281 загибла особа — було встановлено 23 листопада минулого року.

Глобальне потепління як загроза безпеці світу

Рада Безпеки ООН розпочала історичні дебати про вплив кліматичних змін на глобальну безпеку, повідомляє «Ей-Бі-Сі Ньюс». Цей орган ООН вперше в своїй історії звертається до такої теми. Ініціатором дебатів виступила Велика Британія. До Нью-Йорка прибула міністр закордонних справ цієї країни Маргарет Бекетт, яка заявила на початку дебатів у РБ ООН: «Ця проблема становить загрозу миру та безпеці всієї планети, і Рада Безпеки є найбільш відповідним місцем для її обговорення».

Чорне море «закільцюють»

Сьогодні в Белграді відбудеться засідання Ради міністрів закордонних справ Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС), на якому мають бути підписані меморандуми про взаєморозуміння в галузі співпраці в практичних напрямах: розвитку морських магістралей у регіоні та будівництва кільцевої автомагістралі і залізниці навколо Чорного моря. Ідея будівництва кільцевої дороги навколо Чорного моря виникла ще в середині 90-х років. Реалізація цього проекту дозволить Україні поліпшити сполучення з морськими портами та збільшити обсяги транзитних перевезень.

Зброя в руках психопата

Зброя в руках психопата

Президент США Джордж Буш позавчора відвідав студентське містечко Політехнічного інституту «Вірджинія Тек» у Блексберні, де цього понеділка навіжений студент розстріляв 32 людей і застрелився сам. 14 поранених надалі залишаються в шпиталях, але лікарі запевняють, що їхній стан є стабільним.

Війну американці не помітили

У Нью-Йорку, в приміщенні Колумбійського університету, вдев'яносте названо лауреатів Пулітцерівської премії, повідомляє Бі-Бі-Сі. Ця почесна нагорода, заснована 1917 року американським видавцем Джозефом Пулітцером для відзначення кращих досягнень США у галузі літератури, ЗМІ та музики, вважається відповідником «Оскара» для медіа і вручається в 21 категорії.

Бійня в університеті

Бійня в університеті

Озброєний чоловік убив позавчора в студентському містечку університету «Вірджинія Тек» у місті Блексберг (штат Вірджинія) 32 особи. У шпиталі повідомляють про 29 поранених, кілька з яких перебувають у критичному стані. Убивця ставив свої жертви під стіною і розстрілював. Коли його нарешті оточила поліція, нападник вистрелив собі в голову.

Метастази влади

Лідер шиїтів Муктада аль-Садр реалізував свої погрози і вивів зі складу коаліційного уряду шістьох своїх міністрів, повідомила вчора агенція «Франс Пресс». Аль-Садр таким чином здійснює тиск на уряд, щоб той визначився з конкретною датою швидкого виведення американських військ з Іраку. Аль-Садр, який упродовж чотирьох останніх років набирає популярності на радикальному антиамериканізмі, має інші важелі впливу, оскільки з 275 депутатів парламенту його підтримують щонайменше 32. Слідом за урядовою він здатен організувати і парламентську кризу.

Кийком по Конституції Росії

Кийком по Конституції Росії

Підрозділи міліції спеціального призначення позавчора з застосуванням кийків розігнали похід опозиційного до Кремля руху «Інша Росія» в Санкт-Петербурзі. Приблизно 20 учасників походу, який не був дозволений владою, отримали поранення, а 150 були заарештовані. Рух «Інша Росія» об'єднує ліберальні, ліві та лівацькі угруповання, які виступають проти політики президента Росії Володимира Путіна. До нього, зокрема, входить Російський народно-демократичний союз колишнього прем'єр-міністра Михайла Касьянова, «Об'єднаний громадянський фронт» колишнього чемпіона світу з шахів Гаррі Каспарова, Республіканська партія Росії Володимира Рижкова та Націонал-більшовицька партія Едуарда Лимонова.