Кредитки для себе улюбленого

На Черкащині в районному центрі Чорнобай нині тільки й балачок про одного з тамтешніх банкірів, котрому на життя не вистачало зарплати. Тому він і заліз у кишеню до комерційного банку, філією якого керував. Для того щоб розжитися грошима та поправити своє фінансове становище, чоловік зібрав анкетні дані тих чорнобаївців, котрі не були клієнтами його банку, написав замість них заяви про те, аби їм відкрили кредитні картки «Універсальна» та «VISA CLASSIK».

Налітай — пошукову базу вибирай!

Оригінально вирішив підзаробити першокурсник одного з місцевих вузів. Щоб поправити своє фінансове становище, він не пішов розвантажувати вагони, а вирішив про­давати в інтернеті пошукові бази даних таких державних установ, як БТІ, митниця, Держ­автоінспекція та Управління боротьби з організованою зло­чин­ністю.

Начиталися Гаррі Поттера

На Черкащині знайшли зниклих підлітків із міста Шпола — 13–річних Ігоря Чумаченка та Георгія Калашніка. Ще 14 січня хлопці вдосвіта пішли посівати до дядька і наче крізь землю провалилися. Коли вони не повернулися додому через кілька годин, як обіцяли, їхні рідні — 34–річна мати Ігоря — Олена та її чоловік Дмитро й бабуся Георгія — 55–річна Надія Тремба — кинулися на пошуки. Разом із рідними зниклих дітей шукали їхні сусіди та знайомі, працівники тамтешнього молокозаводу, на ноги підняли міліцію. Розглядалося кілька версій того, що сталося, у тому числі й убивство дітей. За фактом їхнього зникнення прокуратура Шполянського району порушила кримінальну справу за статтею «Умисне вбивство двох або більше осіб» Кримінального кодексу. Однак і правоохоронці, і родичі зниклих підлітків не втрачали надії, що Жора та Ігор живі. Адже від людей вдалося дізнатися, що вдень 14 січня хлопці купували на заправці за Шполою газовану воду. А вже ввечері були на переїзді «Сигнаївка» за 11 км від міста. Потім бачили «мандрівників» і біля Черкаського автовокзалу.

Задуха від шампіньйонів

Сталося це після того, як жителі тамтешнього мікрорайону Костянець почали скаржитися обласній владі та санепідемстанції, що не можуть виходити на вулицю. Бо сморід від корпусів ЗАТ «Укршампіньйон», котре не тільки гриби вирощує, а ще й виготовляє та реалізовує компост, не дає можливості дихати.

Лелека на замовлення

Лелека на замовлення

В останні роки безпліддя стало для Черкащини справжньою проблемою: від нього потерпають до 30 відсотків жінок, які мешкають в області. Головною причиною цієї біди лікарі називають гормональні порушення в організмі пацієнток. Таку проблему фахівці діагностують у сучасного покоління вже змалечку. Серед інших чинників безпліддя медики називають запальні ускладнення, аборти, викидні та статеві інфекції. Але невдовзі у черкащанок, які хочуть стати мамами, з’явиться надія. Відповідно до рішення обласного керівництва, на базі Черкаського міського пологового будинку № 2 (до речі, визнаного ЮНІСЕФ «Лікарнею, доброзичливою для дитини») й обласної дитячої лікарні (яку цьогоріч мають ввести в експлуатацію) буде створений обласний центр матері та дитини — не гірший за столичний «Охматдит».

Несвяткове пограбування

Зранку 29 грудня, коли народ скуповував харчі для новорічного столу, до одного з черкаських відділень «Приватбанку» зайшов озброєний 25–річний чоловік. Наставивши на касира «пукалку», він почав вимагати гроші. Коли з каси гривні перекочували до нього в торбу, щасливий любитель дармових банківських коштів на очах в отетерілого люду кинувся до виходу. «Та тут на нього чекала несподіванка. 60–річний пенсіонер, який у цей час був у банку в своїх справах, заблокував вхідні двері знадвору і почав кликати на допомогу», — розповіла «УМ» начальник прес–служби черкаської обласної міліції Наталя Таран.

«Діду Морозе, подаруй мені інвалідний візок»

У Черкасах завершується благодійна акція «Стань Дідом Морозом для дитини», яка тривала з 1 грудня. Увесь цей час у приміщеннях найбільших супермаркетів міста на встановлених там ялинках замість новорічних іграшок висіли листи дітвори, адресовані Діду Морозу. В ролі останніх були самі черкащани, які читали ці послання і власним коштом виконували прохання малечі про подарунок.

І стоїть Чорновіл біля хати...

І стоїть Чорновіл біля хати...

У неділю на батьківщину В’ячеслава Чорновола — в село Вільхівці Звенигородського району Черкаської області — з’їхалося більше півтисячі людей. Гості з Черкас, Києва разом із місцевими жителями пройшли пішою ходою від центру села до хати, де свого часу мешкала родина Чорноволів. Там вони віддали данину пам’яті відомому політику, якому б у ці дні виповнилося 70 років: біля батьківської хати було урочисто відкрито пам’ятник В’ячеславу Чорноволу.

Столицею декабристського руху була Кам’янка

Столицею декабристського руху була Кам’янка

14 грудня 1825 року на Сенатській площі в Петербурзі, коли на престол мав зійти Микола I, розпочалося повстання декабристів. Того дня на площу прийшли майже три тисячі солдатів та матросів, очолювані тридцятьма офіцерамидекабристами. Імператор ще за два тижні знав про підготовку заколоту. Втім, спочатку він справді розгубився.
До повстання на Сенатській площі декабристи старанно готувалися ще з 1821 року, коли в Україні було створене Південне товариство. Велася така підготовка і в тихому та мальовничому містечку на Черкащині — Кам’янці. Тут розташовувалася центральна садиба Катерини Давидової, матері декабриста Василя Давидова, який був одним із керівників Кам’янської управи.

Повнолітній довгобуд

Повнолітній довгобуд

Черкащина — єдиний регіон в Україні, в якому досі немає обласної дитячої лікарні. Це при тому, що, за статистикою, в області на 10 тисяч дітей віком до 18 років реєструється 22 тисячі хвороб, тобто в регіоні практично немає здорових дітей.