Поки «батьків» немає вдома
Найсильніший український тенісист Олександр Долгополов виграв другий турнір серії АТР у своїй кар’єрі. У ніч із неділі на понеділок за київським часом 23–річний киянин у Вашингтоні переміг німця Томмі Хааса і став володарем головного трофею турніру Citi Open.
Заробітчани Лондона
Уже дві золоті олімпійські медалі для Казахстану виграли натуралізовані атлети. Слідом за Зульфією Чиншанло на найвищу сходинку п’єдесталу піднялася і 26–річна Майя Манеза, теж штангістка, чинна чемпіонка світу і теж колишня громадянка Китаю. Щоправда, обидві дівчини — дунганки за національністю, а ця етнічна група китайців розсіяна лише частково по КНР, а здебільшого — по Киргизстану й Казахстану. Чиншанло народилася в Казахстані, Манеза — в Киргизстані, потім вони довгий час жили в Китаї, доки їх не покликали спортивні функціонери з Астани. Крім них, у збірній Казахстану з важкої атлетики є ще двоє екс–китайців — Арлі Чонтей і Фархад Харкі. Цікаво, що казахські імена вони взяли собі вже після зміни громадянства.
Крок на досвіді
204 команди, майже 10,5 тисячі учасників, 18 днів змагань — цифри Олімпіади–2012. Лондон став першим містом, яке приймає Олімпійські ігри втретє (попередні роки — 1908 і 1948).
Церемонія відкриття відбулася пізно ввечері у п’ятницю. Навіть у ніч на суботу. Перед режисером Денні Бойлом, володарем «Оскара» за фільм «Мільйонер із нетрів», стояло непросте завдання: перевершити мегашоу, влаштоване китайцями 2008 року. Тоді, в Пекіні, розкішні спецефекти і злагоджена робота 15 тисяч акторів встановили нову планку для таких заходів. Нині Бойл мав майже стільки ж людей і бюджет у сумі 27 млн. фунтів. Навряд чи він заткнув Китай за пояс. Однак шоу на Олімпійському стадіоні Лондона також вийшло вражаючим. І по–британському своєрідним. Хоч і помітно затягнутим.
Після яскравого п‘ятничного відкриття спортсмени вже наступного ранку приступили до справи, заради якої й зібралися в Лондоні та його околицях, — до розіграшу нагород. Загалом передбачено роздати 302 комплекти медалей, які, до речі, найважчі в історії — по 400 грамів кожна.
Із 26 медальних церемоній, що відбулися за минулі вихідні, українці долучилися до однієї — виправдала надії стрільчиня Олена Костевич. Станом на 17:00 вчорашнього дня це був наш єдиний здобуток у Лондоні. Лідерство ж з місця в кар‘єр захопили китайці, які «кують» дорогоцінний метал навіть у не надто звичних для себе дисциплінах, зокрема в плаванні. Із наших «темних конячок» ніхто ще не «вистрелив». Та й деякі фаворити зпоміж українців не змогли підтвердити свій статус.
У козацьких шапках з оселедцями
Позавчора ввечері українську збірну провели до олімпійського Лондона. Щоправда, в церемонії на майдані Незалежності взяла участь від сили половина наших олімпійців (загалом їх 245) — значна частина вже обживається на місці майбутніх змагань, як плавці, гімнасти, стрибуни у воду, лучники та ін. Але таке дійство — вже традиційне для нашого НОКу й уряду. І справді не зайве, адже команда отримує патріотичний заряд співвітчизників, які з усією щирістю постачають столицю «вогнем перемоги». Естафету з такою назвою «вели» з багатьох областей і мали урочисто закінчити в центрі Києва. В принципі, так і було, хоча останній етап дійства пройшов під сильною зливою, тож у вирішальний момент довелося сховатися під накриттями.
Підібрана перемога
Фаворитів четверо
Цього року літня пауза в українському футболі вийшла напрочуд короткою — замість традиційного місячного відпочинку вболівальники залишалися без «короля спорту» пару тижнів. Ще тільки 1 липня на НСК «Олімпійський» грали фінальний матч Євро–2012, а вже за 13 днів там пройшов поєдинок першого туру XXII чемпіонату країни.
Попри очікувану втому від європейського футболу, столичні глядачі не стали ігнорувати старт внутрішньої першості. Звісно, аншлагу на матчі «Динамо» з донецьким «Металургом» не було, але 32 тисячі глядачів — хороший показник для сезону відпусток та літніх канікул.
Загалом, новий чемпіонат почався весело. У першому турі були й рятівні голи в компенсований час, і розгром чемпіоном учасника Ліги Європи, і дебюти в Україні знаних європейських зірок, і політичні гасла на трибунах, і хавбек замість голкіпера у воротах, і «гол, якого не було». За кілька годин до початку ігор встигли відбутися скандальна відставка тренера та несподіваний трансфер.
«Легше втопити й почати з нуля, а не з мінуса»
Парадокс чи закономірність? На тлі того, що в Україні нібито зростає конкурентоспроможність у прем’єр–лізі, з футбольної карти країни зникає чимдалі більше професіональних клубів. Постійно «всихає» перша ліга, світить «пробоїнами» друга. Цього літа, «під шумок» успішного Євро–2012, ліквідувався першоліговий ФК «Нива» (Вінниця) — команда з традиціями не знайшла коштів, аби втриматися не тільки в першому, а навіть у другому дивізіоні. Окрім вінничан, уже після офіційного початку турніру в групі А другої ліги зі змагань знялися іллічівський «Бастіон» та багатостраждальний ФК «Львів», який ще чотири роки тому вигравав у «вишці» в донецького «Шахтаря». Зникли одразу дві команди з Івано–Франківщини, які ще недавно грали в першій лізі, — «Прикарпаття» й «Енергетик» (Бурштин). Таким чином у лізі 2–А лишилося всього 11 колективів. У «східняцькій» групі Б — 13.
Повернення Короля
«Федерер — завжди перша величина на Уїмблдонському турнірі. За останні два роки він кілька разів виходив у півфінали й фінали найбільших змагань. Так що його успіх — закономірний», — так прокоментував виступ Роджера Федерера на Уїмблдоні Новак Джокович, якого швейцарець скинув із верхівки світового рейтингу.