Простий секрет: алое, морква, мед

Простий секрет: алое, морква, мед

Слабкість, запаморочення, сонливість, головний біль, задишка, блідість шкіри... Всі ці ознаки можуть свідчити про анемію — низький рівень гемоглобіну в крові, в результаті чого страждають тканини й органи всього організму. На запитання, чому так відбувається і як виправити ситуацію, у кожному конкретному випадку компетентно відповість лише лікар.

Геть сторонні думки!

Геть сторонні думки!

Більшість людей звикли тамувати головний біль за допомогою пігулок. Однак знеболювальні ліки (анальгетики) мають чимало побічних ефектів: і слизову шлунка подразнюють, і печінку «дратують», і нирки навантажують. Причин головного болю — безліч, і в будь-якому разі найкраще вирішити цю проблему з лікарем.

Банани жуй — і одужуй

Банани жуй — і одужуй

Лікарі з тривогою констатують: кількість захворювань на рак і серцево-судинні недуги серед чоловіків у віці до 35 років дедалі зростає. На думку фахівців, серед причин такої невтішної тенденції — темп життя у великому місті, хронічні стреси, фінансові кризи, шкідливі звички, проблеми в особистих стосунках. І, звісно, незбалансоване харчування.

Старі образи — хронічний стрес…

Старі образи — хронічний стрес…

Фізичне здоров’я залежить від психічної рівноваги: від здатності людини адекватно реагувати на різні життєві ситуації, абстрагуватися від дрібниць, які псують настрій і негативно впливають на психологічний стан. Американський психолог Тревіс Бредбері тривалий час аналізував, що допомагає людині зберігати спокій, а відтак — досягти успіху в житті.

Добре п’ється — легко живеться

Добре п’ється — легко живеться

Фахівці не втомлюються акцентувати на тому, що від достатньої кількості спожитої рідини залежить повноцінне функціонування всіх органів і систем організму. Зазвичай дієтологи рекомендують споживати 2-2,5 літра води та інших напоїв щодня. Які саме напої, на думку лікарів, найбільше допомагають нам бути здоровими?

Ласощі... для сну

Ласощі... для сну

Якщо за вікном ніч, а сон уперто зволікає з візитом, не поспішайте вдаватися до снодійних чи заспокійливих ліків. Спробуйте зарадити ситуації, відкоригувавши власний раціон. Адже є продукти, що заспокоюють, допомагають розслабитися, сприяють здоровому сну.

Біда в «яскравій обгортці»

Хоча за останні десятиліття медицина зробила вагомі кроки у лікуванні цього захворювання, питання про те, чому виникає онкогематологія і як попередити недугу, досі залишаються без чіткої відповіді. Водночас медики констатують: злоякісні захворювання кровотворних органів і лімфатичної системи — часта патологія як серед дорослого населення, так і серед маленьких пацієнтів.

«І все обов’язково буде добре»

«І все обов’язково буде добре»

Тривожні події в Україні останнім часом дають небагато підстав для радості й оптимізму. Однак якщо дорослим непросто розібратися з власними емоціями, приборкувати свої страхи і безпорадність, то дітям у цій ситуації значно складніше. А дітлахи дуже чутливо реагують на настрій дорослих. Психологи радять батькам пам’ятати про це.

Заберіть полімери з тарілки!

Заберіть полімери з тарілки!

Ще 10—15 років тому одноразовий пластиковий посуд широко не використовувався в нашій країні. Нині ж він так міцно увійшов у наш побут, що ми навіть не замислюємося: а чи безпечний він для здоров’я? Натомість серед людей циркулює чимало міфів про шкоду пластикового посуду. Спробуємо розібратися, що правда, а що — вигадка.

Нелагідний убивця

Нелагідний убивця

Достеменних даних про кількість українців, інфікованих вірусними гепатитами В і С, наразі немає. Експерти допускають, що цю проблему мають близько 3% населення. А враховуючи прихований характер епідемії і фактичну відсутність масштабного скринінгу, фахівці побоюються, що рівень поширеності вірусного гепатиту С може становити 5-9%.