Льодовиковий період

Льодовиковий період

Два тижні зима демонструє українцям, на що вона справді здатна, а статистика смертей і каліцтв, спричинених морозами, просто шокує. Як повідомили «УМ» у прес–центрі Міністерства охорони здоров’я, у період із 27 січня по 6 лютого зі скаргами на переохолодження чи обмороження до лікувальних закладів України звернулися 2594 людини, з яких 1985 було госпіталізовано, 13 померли в лікарнях. Найбільше людей постраждали від обмороження у Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Вінницькій, Харківській областях. Загалом до сьогодні від холоду померли 135 осіб. Порівняємо: у всій Східній Європі в ці дні кількість загиблих від екстремальних морозів зросла до 250. Так, 64 людини замерзли в Росії, 43 — у Польщі, 24 — у Румунії.

Війна Президента і комп’ютерних мишок

Війна Президента і комп’ютерних мишок

Навряд чи «світлі голови», які задумували закрити файлообмінник ex.ua, розраховували, що в підсумку наразяться на масштабний спротив громадськості, порівнюваний iз віртуальною Помаранчевою революцією.

Кіна «на халяву» не буде

Кіна «на халяву» не буде

Міністерство внутрішніх справ «заморозило» доступ до найпопулярнішого файлообмінника www.ex.ua. Реакція інтернет–спільноти не забарилася — хакери вивели з дії сайт МВС i Президента. Влада на собі відчула, як віртуальне життя переходить у реал.

Сьогодні ще «тепло»

Лютi морози тероризуватимуть країну ще два тижнi. «Упродовж 1—3 лютого очікуються найсильніші морози. Нічна температура в середньому по території України становитиме 23—28 градусів нижче позначки «нуль». У всіх регіонах, окрім Південного і Східного, 1—2 лютого вночі термометри показуватимуть 30—33 градуси морозу. 4 і 5 лютого чекаємо на незначне потепління на кілька градусів, утім, починаючи з 6 лютого, сильні морози знову охоплять усю територію країни. Сьогодні у Південній і Східній частині випаде невеликий сніг, у решті областей опадів не очікують, однак морози там будуть ще відчутніші, і сильні вітри не віятимуть цілодобово», — розповіла «УМ» начальник відділу метеорологічних прогнозів «Укргідрометцентру» Людмила Савченко.

Холод до смерті

Холод до смерті

У зв’язку з морозами почастішали випадки обмороження і навіть замерзання безпритульних. Як повідомили «УМ» у відділі зв’язків із засобами масової інформації та роботи з громадськістю МНС України, станом на 30 січня від переохолодження померли 18 осіб. 12 iз них замерзли на вулиці, одна людина померла вже в лікарні, а у Луганській області жінка замерзла в себе у будинку. Серед загиблих більшість— люди без постійного місця проживання. Крiм того, за період iз 27 по 29 січня до лікувальних закладів звернулися 473 людини зі скаргами на переохолодження або обмороження, 404 iз них госпіталізовано.

Статут чи совість?

Напередодні проведення Священного синоду Української православної церкви Московського патріархату у церковних «кулуарах» жваво обговорювали головну його інтригу: чи буде призначено тимчасового виконувача обов’язків очільника УПЦ МП, з огляду на поганий стан здоров’я митрополита Володимира. Нагадаємо, однією з найімовірніших кандидатур на цю посаду називають одеського митрополита Агафангела (Саввіна), якого нещодавно призначили головуючим у синоді. В разі його тимчасового (а то й постійного) приходу до керма УПЦ МП ця церква стрімко подрейфує в бік зближення з РПЦ, оскільки Агафангел — активний прихильник зближення з Москвою.

Дарую тобі універ!

Розпал сесії у вишах країни добігає завершення, тож студенти можуть трохи розслабитися. Учора молодь відсвяткувала День студента. Щоправда, цього разу не міжнародний день, який припадає на 17 листопада, а День Тетяни, яку вважають однією із захисниць студентства.

Вогненнi вiтрила

Вогненнi вiтрила

Пожежа на ресторані–кораблі «Ассоль» у районі пляжу «Аркадія» спалахнула рано–вранцi на Водохреще. «19 січня о 8:47 на центральний пункт зв'язку Головного управління МНС в Одеській області надійшло повідомлення про займання у нічному клубі «Секрет», розташованому в центрі «Аркадії». На момент прибуття перших пожежно–рятувальних підрозділів було виявлено, що вогонь охопив і розташовану впритул дерев'яну будівлю ресторану «Ассоль», — розповіла «УМ» помічник начальника облуправлiння МНС, яка вiдповiдає за зв'язки з громадськiстю, Майя Грінько. Пожежі присвоїли підвищений рівень небезпеки, тож на місце НП одразу було направлено шість пожежно–рятувальних відділень.

Наливайте, я на волі!

Наливайте, я на волі!

Тепер ФСБ Росії винна луганському депутату Роману Ландіку, сину народного депутата Володимира Ландіка, пляшку дорогого коньяку. Як відомо, в одному з виступів «на захист честі та гідності» Ландік розповів, що, коли перебував у слідчому ізоляторі РФ (У Росiю депутат утiк пiсля розголосу НП у ресторанi «Баккара»), посперечався зі співробітниками ФСБ на пляшку коньяку, що його не посадять. І суперечку таки виграв: учора Ленінський райсуд Луганська під головуванням судді Олени Попової виніс вирок обвинуваченому в хуліганстві депутату Луганської міськради. Згідно з рішенням суду, Ландік–молодший отримав до трьох років позбавлення волі з відстрочкою на два роки. Також суд зобов'язав Романа не виїжджати за межі місця проживання без дозволу правоохоронних органів і змінив запобіжний захід з утримання під вартою на підписку про невиїзд. Після цього Ландіка звільнили з–під варти одразу в будинку суду.

Що пішло з молотка?

Що пішло з молотка?

Хвилю суспільної тривоги щодо майбутнього Юсуповського палацу — однієї з визначних культурних пам’яток Криму — днями підняв народний депутат Сергій Терьохін. У статті «Графи в непраних штанях» для «Української правди» БЮТівець стверджує: більшість Верховної Ради проголосувала за виключення Юсуповського палацу зі списку заборонених до приватизації об’єктів. Терьохін пояснює: 13 січня під час розгляду проекту державної програми приватизації на 2012—2014 роки рада схвалила виправлення депутата Сергія Осики, що і передбачало дозвіл приватизації низки культурних пам’яток, зокрема Юсуповського палацу. «Я не полінувався розібратися і з задоволенням відкриваю таємницю: фактично запропоновано поцупити одну з перлин Криму — Юсуповський палац», — йдеться у публікації.

«УМ» спробувала провести розслідування цього факту і з’ясувала: йдеться не про Юсуповський палац, а про іншу кримську пам’ятку історії, але про яку — о диво! — не знають ні у профільному комітеті ВР, ні… сам депутат Осика, ініціатор згаданої поправки.