Пенсія — до лампочки

Представники малого бізнесу, які здійснюють страхові внески за спрощеною системою — єдиним податком, не збираються сплачувати підвищений урядом пенсійний збір. Ще в травні, коли Кабмін ухвалив рішення щомісяця додатково стягувати з бізнесменів зайву сотню гривень до Пенсійного фонду, близько 2000 приватних підприємців подали позови до окружного адмінсуду Києва — і той днями задовольнив їхні вимоги, визнавши нечинною постанову уряду.

«В Україні 32 тисячі дітей чекають на родину»

«В Україні 32 тисячі дітей чекають на родину»

Українці дедалі частіше стають батьками для чужих дітей. Вони менше бояться матеріальних складнощів і осудливих поглядів. За соціологічними даними, 14 відсотків наших громадян бодай раз у житті замислювалися над усиновленням дитини, а три чверті українців не вважають перепоною для усиновлення наявність власної дитини. Українці навіть почали приймати в сім’ю віл–інфікованих малюків. І сьогодні, 30 вересня, День усиновителя чимало наших громадян можуть назвати «своїм». Про проблеми всиновлення, позитивні тенденції та перспективи «УМ» розмовляє з заступником міністра у справах сім’ї, молоді й спорту Тетяною Кондратюк.

Медові ріки на Дніпрових берегах

Медові ріки на Дніпрових берегах

Сьогодні цивілізований світ не хоче їсти цукор і лікуватися хімією — він повертається до тисячолітніх джерел життя і обирає... мед. На всіх континентах «нектар богів» стає рушієм харчового, сільськогосподарського, фармацевтичного, косметичного виробництва. Продукти бджільництва тепер в усьому — в помадах, хлібі, інгаляторах, жувальних гумках, мазях, вині... Україна у «медових справах» задніх не пасе: за виробництвом меду ми — перші в Європі й п’яті у світі. В нас прадавня культура бджільництва й надзвичайні економічні перспективи. Мед може і повинен стати світовим брендом української нації — таким як французький сир і вино чи російська горілка. І світ уже дав нам картбланш: у 2013 році до України з’їдуться на конгрес бджолярі з усіх куточків планети. Адже на цьогорічному всесвітньому форумі у Франції ми переконали усіх: Україна — медовий край. Як це відбувалося, бачила і «Україна молода».

Медовий край Європи

Медовий край Європи

У французькому Монпельє увесь минулий тиждень пахло медом — сюди на 41–й Всесвітній конгрес «Апімондія» з’їхалося близько 10 тисяч бджолярів із 80 країн світу — аби поділитися досвідом і представити свою продукцію. Українські ж бджолярі прибули по головний «трофей» — право по проведення такого ж міжнародного бджільницького форуму у 2013 році. І не підвели! За нашу країну проголосувало більше половини делегацій (93 голоси зі 165 можливих!) — і це при тому, що нашими суперниками були Туреччина, Іспанія, Італія, Угорщина та Болгарія.

Заокеанська дочка

Заокеанська дочка

Бретт і Шейнін довго не могли зрозуміти, навіщо писати про них статтю? Ну подумаєш, перетнули вони океан, щоб удочерити 15–річну Люду з України. І що з того, що вони вже мають власних двох доньок, а Люда — вже підліток, та ще з проблемним «доважком» до здоров’я — у дівчинки карликова хвороба. Їм байдуже до Людиних діагнозів — вони знають, на що йдуть, і їх це зовсім не лякає! Так склалася доля: вони випадково побачили Люду з далекої України і зрозуміли — це їхня дівчинка, їхня дитина. Чого ж тут дивуватися — вони прилетіли по неї.

Олімп для розуму

Олімп для розуму

Україна славиться не тільки чорноземами, співучою мовою, а й світлими головами. Попри економічну скруту, технологічне відставання від світу і нарікання громадян на низьку якість освіти, наші школярі, перемагаючи на всесвітніх олімпіадах із різноманітних дисциплін, щороку вперто доводять: ми таки «башковита» нація. І хоча нам ще далеко до освітніх рейтингів Китаю чи США, своє почесне місце у десятці найрозумніших країн світу ми традиційно тримаємо. Не зганьбилися і цього року.

«Класні» знання

«Класні» знання

Літні «гульки» для школярів лишилися у минулому — час знову за парти. В українських школах сьогодні приймають «новобранців», очікують свіженькі підручники і збираються запроваджувати освітні новинки. На наших дітей віднині чекає полегшена фізкультура, практичні уроки із правил життя, на дев’ятикласників — «пробна» 12–річна освіта і нові предмети

Чом ти не прийшов? Бо місяць зійшов!

Українським підліткам можуть укоротити тривалість вечірніх прогулянок — на законодавчому рівні. Всеукраїнська громадська організація «Комітет боротьби з організованою злочинністю і корупцією» має намір уже найближчим часом розробити і направити на розгляд Верховної Ради законопроект, що передбачає введення в Україні «комендантської години» для неповнолітніх. Передбачається, що гуляти дітям до 16 років під час навчального року буде дозволено лише до 22–ї години, а в період канікул — до 23–ї.

Парадний кітель для кадета

Парадний кітель для кадета

У звичайних українських школярів зараз канікули й літні розваги. У вихованців Київського військового ліцею імені Івана Богуна зараз на думці не дівчата і блаженне неробство, а парад на майдані Незалежності. За два дні до урочистостей хлопці хвилюються, готують білосніжні кітелі й не забувають про військові забобони. Про секрети «парадної кухні» намагалися довідатися і кореспонденти «України молодої».

«Українська Троя» оживе

«Українська Троя» оживе

Ви коли–небудь куштували «древлянську» кашу з власноруч зліпленого горщика? А чи виймали хлібець із печі віком у тисячу років? Тоді у вас є шанс надолужити втрачене — у Коростені, що на Житомирщині, планують створити стародавнє поселення — музей під відкритим небом, де кожен охочий зможе відчути себе древлянином і навіть пожити у реконструйованому істориками житлі. Принаймні такий благородний історично–туристичний задум виношує місцева влада Коростеня — Інститут археології НАНУ вже розробив відповідний проект. На часі — подолання організаційних та фінансових перешкод.