МВФ: криптовалюти в недалекому майбутньому можуть витіснити традиційні гроші
Не той експорт: Україна перетворюється на сировинну сільськогосподарську країну
Українська економіка у минулому році показала значно кращі результати, ніж прогнозували раніше: зростають будівництво, сільське господарство і навіть промисловість.
Слово за «середняком»: хто зможе врятувати Україну у разі світової економічної кризи
Світова економіка з кожним днем підтверджує песимістичні прогнози економістів про настання чергової економічної кризи. Представники держав, аналітики намагалися зупинити цей процес у Давосі.
Два кити «бензинової мафії»: чому українці змушені переплачувати за пальне
Черга по власні гроші: що і хто заважає притоку грошей до України з-за кордону
Місяць після подорожчання
Українці звикають жити з високими тарифами на природний газ: готуються до нових, значно вищих цін у платіжках за комунальні послуги. При цьому громадські активісти називають такий стан речей геноцидом, влада шкодує, що не підняла ціни значно раніше, а експерти нагадують: підняття тарифів — лише елемент стратегії, а не самоціль.
Змова навколо бареля
Світові ціни на нафту, продовжуючи, як їм і належить, коливатися, знову неприємно для нас «коливнулися» вгору. Вчора на світових ринках подорожчання навіть прискорилося: на торгах ціни нафтових ф’ючерсів зростали щохвилини. На момент, коли цей номер готувався до друку, вартість бареля Brent перевищила вже 48,4 долара.
Негайно поверніться у коридор!
Вартість гривні після чергових виборів, нехай усього лише місцевих, як це часто буває, злегка впала. Станом на вчорашній день Національний банк України знизив офіційний курс гривні на 3 копійки до — 23,01 гривні за долар. Курс європейської валюти становить 25,39 гривні за євро. Таким чином, гривня переступила черговий психологічний бар’єр — і заодно встановила черговий антирекорд. Адже востаннє наша національна валюта опускалася нижче позначки у 23 гривні аж півроку тому — 10 квітня.
Гроші між пальцями
Чистка та перезавантаження вітчизняної банківської системи триває: частина фінустанов стає банкрутами, ще частина — просто втрачає свої гроші, а на цьому тлі з’являються гравці, які, навпаки, нарощують активи та готові зайняти місце лідера. За останньою інформацією НБУ, загальна сума збитків усіх українських банків за вересень становила 6,1 млрд. гривень. Сумарний збиток банків, які ще працюють, за дев’ять місяців нинішнього року зріс до 52,2 млрд. гривень.