Криза похилого віку

У Будинку культури Запорізького автомобільного заводу відбулося дійство з нагоди 150–річчя заснування підприємства, з–поміж екс–імен котрого найвідомішим є «Комунар». Із трибуни урочистостей його ветерани нагадали присутнім, що розпочиналося ж усе далекого 1863 року з випуску сільгосптехніки.

Пошили у дурнi

У царині Феміди черговий скандал: апеляційний суд Запорізької області скасував рішення Комунарського райсуду обласного центру про примусове лікування у психодиспансері громадської активістки Раїси Радченко.

Кати в погонах

Кати в погонах

Мелітопольська між­районна прокуратура передала на розгляд Феміди звинувачення щодо чотирьох співробітників кримінального розшуку міського відділу міліції. Колишніх, ясна річ: під час досудового слідства виродкам не вдалося спростувати свою причетність до скоєного, і їх «пішли» — «за власним бажанням», як це зазвичай роблять у силових структурах iз «правопохоронцями», котрі «передали куті меду».

Не швидкий, а «злетів»!

Причина — інцидент, що стався на станції Канкринівка Запорізького району в ніч на неділю. Під час маневру пасажирського потяга № 225 «Дніпропетровськ — Євпаторія» два з 19 вагонів зійшли з рейок. На щастя, повідомляє прес–служба Запорізького головного управління ДС із надзвичайних ситуацій, обійшлося без жертв. Упродовж майже п’яти годин аварійна бригада під контролем оперативної групи рятувальників регіону ставила вагони на «рейкові ноги». Це вдалося зробити лише надранок, о 5.20. З’ясувалося, що останній вагон зійшов iз рейок двома колісними парами, передостанній — чотирма; у локомотива «відпав» піддон двигуна, і його довелося замінити. Рух в обох напрямках було відновлено лише о 7.20 ранку.

Президент iде з молотка

Не тратитися на увічнення, а заробити на Вікторi Януковичу вирішив запорізький митець Олександр Бойко, який виліпив з гіпсу бюст глави держави і виставив його на продаж в інтернеті. На сайті безплатних оголошень Сландо зазначена і ціна скульптури — без гривні 10 тисяч гривень, себто 9 тисяч 999 гривень.

«Бригантина» «попливла» селами...

«Бригантина» «попливла» селами...

«Вісім днів, які не зацікавили глядача», — лише такої оцінки заслуговує ХVI Міжнародний кінофестиваль «Бригантина», що минулих вихідних завершився на Запоріжжі. Перебазувавшись iз Бердянська до Приморська, творчі делегації мало що втратили — море і в цьому містечку прогрілося достатньо для відпочинку між творчими зустрічами. Зрештою, заходів було не так рясно, як значилося у програмі фестивалю. Та й зірок, відверто кажучи, бракувало. В день відкриття серед тих, хто крокував «червоною доріжкою слави» перед театром імені Володимира Магара у Запоріжжі, кіномани упізнавали хіба що українців Віктора Андрієнка і трьох наших Володимирів — Талашка, Бистрякова і Ямненка, двох Анатоліїв iз Білорусі — Кота і Котєнєва, а також росіянина Олександра Панкратова–Чорного. На офіційному сайті «Бригантини» досі розміщено лише 23 світлини учасників — iз фоткою усміхненого «патрона» кінофесту Артема Пшонки включно. Ще б пак: нардеп–«регіонал», син Генпрокурора України. Спонсор фестивалю вважає позитивом факт «запливу» кіношної «Бригантини» у села Приморського, Токмацького і Михайлівського районів. «Це наше ноу–хау», — зазначив Артем Пшонка. Те, що «фестиваль іде до народу», схвально оцінив і Віктор Андрієнко, згадавши, як він «їздив iз презентацією фільму «ТойЩоПройшовКрізьВогонь» від Ужгорода до Севастополя». З повагою до організаторів висловився і композитор Володимир Бистряков, назвавши «колись регіональний» фестиваль» «малим міжнародним».

Орден — жертві, вбивці — волю

Позавчора на апаратній нараді у голови Запорізької облдержадміністрації було вшановано пам’ять Марини Савоніної — 29–річної фельдшерки обласного Центру екстремальної медицини, котра загинула під час виклику до хворого. Орден «За заслуги перед Запорізьким краєм» «губернатор» Олександр Пеклушенко вручив Данилу Савоніну, чоловіку вбитої Марини, повідомляє Управління у справах преси та інформації обласної держадміністрації. Запевнивши, що сім’я загиблої одержить усю необхідну допомогу, очільник регіону акцентував також на потребі впрова­дження досвіду донеччан з організації роботи бригад швидкої допомоги.

11 років без Лобановського

Того ж дня, коли в Полтаві спортивна громадськість проводжала в останню путь футбольного суддю Олександра Горностаєва, який раптово помер під час обслуговування гри 11 травня, в Запоріжжі згадували інший «матч смерті» — останній у житті великого тренера, Героя України Валерія Лобановського. Тоді, у травні 2002 року, під час зустрічі запорізького «Металурга» і київського «Динамо» у Метра стався геморагічний інсульт, і медицина виявилася безсилою. ВВЛ помер 13 травня.

Скасувати не можна копати...

З притаманним для діючої влади фарсом поставлено — принаймні на ближчі роки — крапку в історії з дозволом приватному капіталу влаштувати небезпечне для здоров’я людей та екології виробництво під носом мешканців прилеглих до Гуляйполя сіл (див. «УМ» від 19 квітня п.р.). Те, що ТОВ «Гайчурський ГЗК» одержало від обласної влади дозвіл на освоєння не залізорудного, а де–факто радіоактивного родовища, — факт, достеменно встановлений геологами ще радянськими. Ось ГО «Гуляйпільська громада» і піднялося на безкомпромісний спротив реалізації, можна сказати, злочинного проекту.