Поетична суміш
Meridian Czernowitz триватиме три дні. Його учасниками виступлять відомі митці з Австрії, Ізраїлю, Молдови, Німеччини, Польщі, Румунії, України, Швейцарії та Франції. Також до участі запрошені спеціальні гості — музичні гурти із Великої Британії та Росії. «Основна мета фестивалю — повернення мистецьких і літературних Чернівців на культурну мапу Європи. Саме цим наша концепція відрізняється від інших поетичних заходів. Ще однією особливістю є активна та модна подача усіх запланованих подій: ми продемонструємо, як можна поєднувати поезію з іншими видами мистецтва», — повідомив «УМ» президент фестивалю Святослав Померанцев.
АФІША
Щоб учитися, я... виживав
Це вже поступово стає «притчею во язицех». Щасливі з приводу омріяного вступу до столичних вишів студенти наприкінці серпня починають розуміти, що радіти зарано. Перед ними та їхніми батьками постає майже апокаліптична проблема: вступ вступом, а де знайти дах над головою — питання більш складне, яке вже стало практично риторичним. Навіть не всі найреспектабельніші університети можуть повністю забезпечити житлом усіх вступників: наявних студентських гуртожитків катастрофічно не вистачає, будівництво нових триває ще з незапам’ятних часів. Незважаючи на зменшення кількості цьогорічних абітурієнтів, не всі столичні вступники отримають «лiжко–місця».
Архітектори людських почуттів,
Теплі привітання починаються з парканів, парків, провулків. Саме десь там Наталка написала свій перший текст для вітальної листівки, яку одразу ж принесла до видавництва. «О Господи, мене наздоганяють пірати, вони хочуть забрати найдорожче, що у мене є. Вони пронюхали, що у мене є скарб — ТИ!!!» І не варто думати, що тиражувати емоції така вже й безтурботна, не клопітна справа. Філософія, соціологія, історія, психологія — все це разом з душевним теплом наповнює листівку... і забезпечить зайві 10—50 доларів у кишені. Наталка навчається на факультеті соціології в КПІ і до листівок у неї «любов з першого тексту»: «Моя подруга займалася цим, бігала по різних агенціях. І я теж дуже довго бігала, залишалася після занять в інституті, десь на лавках писала ці тексти. Мені стало цікаво, оскільки я люблю вигадувати якісь вірші, розповіді, дуже люблю писати. Мені сходу сподобалося, і в мене відразу почали брати тексти. Так усе і завертілося»...
Стюарт Хоум — шпана в літературі
«З того часу, як я став визнаним письменником, веду своєрідний чарт того, скільки різні людці витрачають на мене в ресторані, сплачуючи мої бізнес-ланчі. Найвища позначка поки що десь під 100 євро, що не надто мене тішить. Всього-на-всього пляшка пристойного вина, моя амбіція — принаймі вдвічі перевищити цю суму... Було б так чарівно вести шпальту про вишукану їжу в солідній газетці, я був би ще популярнішим...» — каже, розвалившись у кріслі, модний молодіжний письменник Стюарт Хоум. Поєднуючи у своїх творах окультизм, порнографію та гуманістичну критику сучасного суспільства з повною неповагою до авторських прав інших письменників, цей англійський антиджентльмен зажив загальноєвропейської слави... інтелектуального автора.
У замках Тернопілля завелися готи
Виявляється, маленька і скромна Тернопільщина веде з-поміж інших регіонів України перед і в деяких дуже специфічних сферах. Наприклад — розвитку такої молодіжної субкультури, як готи. Коли місцеві сільські бабусі бачать цих хлопців і дівчат (справді дуже схожих на вампірів, відьм та їм подібних персонажів із сучасних фільмів жахів), то відразу починають хреститися і читати «захисні» молитви, а також із щирим острахом констатувати, що кінець світу таки ось-ось настане. Насправді ж готи зовсім не такі жахливі, як їхній «прикид». Навпаки, зовсім не страшні, зате дуже оригінальні.
Як наші Німеччину підкорюють,
Поки Україна готується освоювати ниву міжнародних готичних фестивалів, такий захід успішно відбувається у Німеччині. Ім'я йому — Wave Gotik Trefen (WGT). Цьогоріч лейпцигський фестиваль відвідали три українські проекти — Gray/scale, Dust Heaven і «Кому ВниZ», останній, до речі, вже вдруге. «Україна молода» поцікавилася у лідера «Кому ВниZ», як їм велося у Німеччині, і заразом запитала, чи не збирається команда на Збаразький фест.
«Виріб №2» як захист №1 www.puhoviki.org.ua
Зараз будь-який підліток може спокійно зайти до аптеки і впевнено попросити: «Презервативи, будь ласка!» Більше того, аптекарі ставитимуть його в приклад іншим юнакам. Його не «розбиратимуть» на шкільних зборах, не викликатимуть батьків до школи і тим більше не цікавитимуться, а навіщо такому маленькому такі дорослі і «непристойні» речі. Сучасний підліток навряд чи повірить своєму батьку, який, знайшовши у кишені сина ці самі засоби захисту і пустивши з приводу цього скупу чоловічу сльозу, розкаже, як ще двадцять років тому слово «презерватив» вимовлялося пошепки. Взагалі-то і саме слово знали лише інтелігенти, а представники робочого класу вживали його не досить пристойні синоніми. А в радянську історію кондом, чи то презерватив, увійшов під гордою назвою «виріб №2», а першим і найголовнішим засобом індивідуального захисту вважався... протигаз.
Поки радянські обивателі стверджували, що «в Радянському Союзі сексу нема», закордонні історики досліджували історію виникнення презерватива. Гадаю, аби її вивчали у старших класах середньої школи, не замість, звичайно, а принаймні поруч з історією наукового комунізму, з цього предмета в атестатах не з'являлось би четвірок.
Ді-джей Скрипка і шотландці без кілтів
В Україні шотландський рок-гурт Mystery Juice рекламувала не тільки Британська Рада, якій дуже хотілося чимшвидше виконати план з мистецьких програмах в Україні. Олег Скрипка, лідер гурту «Воплі Відоплясова», теж не шкодував гарних слів щодо своїх колег: вокаліста Тіма Меттью (Tim Matthew), гітаристів Дональда МакДугала (Donald MacDougall) та Джо Піта (Joe Peat) і барабанщика Дональда Хея (Donald Hay). Мовляв, то є дуже круті хлопці. Вони круті тим, що хочуть відродити етніку, бо мало хто знає, що етніка — це запальна швидка танцювальна музика. Сам Олег познайомився з шотландцями кілька років тому, коли обидва гурти, «ВВ» і Mystery Juice, виступали на фестивалі в Якутську.