Подзвони мені на таксофон

Цілком можливо, що в центрі Харкова невдовзі з'являться таксофони, на які можна буде телефонувати за окремим номером. Припустимо у вас «сідає» мобілка, а поговорити вкрай необхідно, — витратьте останні гроші на дзвінок другу і попросіть його передзвонити. Ця послуга розрахована також на людей, які не стали абонентами мобільного зв'язку або, скажімо, не мають вдома стаціонарних телефонів.

Життя посеред руїни

Життя посеред руїни

Мешканці триповерхового будинку по вулиці Клочківській в одну мить залишилися без даху над головою. Наприкінці минулого тижня посеред білого дня в їхньому будинку завалилася зовнішня опорна стіна. Лише за щасливим збігом обставин ніхто з людей не постраждав. Але, на жаль, цю трагедію важко назвати такою, що вже минула. Власники аварійних квартир вирішили дочекатися нового житла на старому місці і категорично відмовляються переселитися в тимчасове житло.

Обважнілий жетон

Уже найближчим часом харків'яни за одну поїздку в метро платитимуть 85 копійок. Розпрощатися зi звичним гривеником їх змушує рішення міськвиконкому. Після тривалих переговорів чиновники таки пішли назустріч метрополітенівцям, правда, трохи урізавши їхній апетит. Останні просили дозволу на подвійне збільшення старого тарифу, який був встановлений у Харкові ще п'ять років тому. Врятували гаманці майбутніх пасажирів місцеві економісти. Порахувавши обсяг потенційних витрат, вони дійшли висновку, що їх собівартість сповна перекриють і 75 копійок. Тому для того аби метрополітен зміг не лише перевозити пасажирів, а й вкладати гроші в технічне переоснащення, підприємству накинули додаткові 10 копійок. При цьому підземка змушена буде з власного гаманця оплачувати пільгові проїзди студентів.

— Тату, а «Зоряний мiст» є? — Так, синку, це — фантастика

Початок осені у Харкові тепер важко уявити без масового паломництва письменників-фантастів і людей, які заробляють на цій індустрії гроші. Як тільки минуть дощі й на вулицю прийде перше бабине літо, пишуча братія одразу ж збереться у «вирій». Цього разу місто готується прийняти майже 370 гостей з України, Росії, Білорусі, Німеччини та Італії. Крім, власне, літераторів, їдуть видавці, критики, художники, літературні агенти, перекладачі, журналісти. Усіх їх, як завжди, крім фантастичної програми з феєрверком, концертами, чемпіонатом з пейнтболу і «Пікніком на узбіччі», чекає довгий перелік семінарів, диспутів і зустрічей із читачами. Тобто, перш ніж отримати обіцяну розважалівку, письменники змушені будуть вже традиційно попрацювати в поті чола на розвиток та популяризацію рідного жанру і близької до нього науки.

Конвеєр прапоровий

Конвеєр прапоровий

В історії Харківської фабрики театрального реквізиту не було жодного дня, коли б вона не працювала над виготовленням державних прапорів. За тридцять років тут пройшла не одна реорганізація, відбулася природна зміна поколінь та основних видів асортименту. Але як у перший день роботи підприємства, так і тепер, державницька атрибутика б'є всі рекорди популярності. Це єдиний вид продукції, за який виробники не вимагають від замовників передоплату і не бояться працювати на склад. Більше того, запас найбільш затребуваних варіантів українського двоколора і відповідно готовність миттєво задовольнити попит замовників, яким потрібен прапор негайно — уже давно стали іміджовою фішкою харків'ян.

Нова модель Всесвіту

Нова модель Всесвіту

Процес вивчення науковцями матеріального світу, схоже, остаточно зайшов у глухий кут. Жоден з відкритих і офіційно визнаних законів фізики не дає людству повної уяви про Всесвіт, оскільки ці закони дозволяють пізнати лише невелику, видиму частину цілого. Невидима ж складова світобудови все ще залишається маловивченою, хоча сам факт її існування вже більше ні в кого не викликає сумніву. Проте спроба окремих ентузіастів пізнати непізнане вже тепер приносить унікальні результати. Наприклад, президент харківського Науково-технологічного інституту транскрипції, трансляції та реплікації, член-кореспондент РАПН, доктор філософії, кандидат технічних наук Микола Жук стверджує, що відкрита ним система узагальнених фізичних законів дозволяє пояснити і навіть застосувати на практиці такі фантастичні речі, як гравітаційний вихор, феномен літаючих тарілок і засоби телепортації. Тобто казкові ідеї письменників-фантастів, виявляється, вже сьогодні можуть стати реальністю.

Харків знову територія «з НАТО»

Червневе рішення харківських депутатів, яким вони проголосили область «територією без НАТО», днями на сесії було визнане таким, що втратило свою актуальність. Правда, відступний маневр автори нашумілого спічу змогли подати у вигляді наступальної ходи. Як повідомив у своїй доповіді заступник голови облради Сергій Чернов, сказати «ні» альянсу харків'ян змусили тодішні події в Криму.

Шоколадний «Капрал»

Усталену думку про те, що шоколад можна виготовляти лише із заморських какао-бобів, переконливо спростував Харківський інститут рослинництва імені В.Юр'єва. Після тривалої селекції, яка розтяглася на довгих тридцять років, тут вперше в історії світової науки вивели, без перебільшення, «шоколадні» соняшники. Причому йдеться про цілком природний матеріал, що не має нічого спільного з генетично модифікованими зразками.

«П'ять хвилин» для Харкова

«П'ять хвилин» для Харкова

Майданчик перед Харківським оперним театром невдовзі прикрасить тендітна постать актриси Людмили Гурченко. Повернути хоча б у бронзі знамениту землячку додому вирішив мер міста Михайло Добкін руками місцевого скульптора Сейфаддина Гурбанова. Процес створення образу — у самому розпалі, хоча митець не приховує від громадськості власні муки творчості. «Вона якась невловима, — говорить він. — Ніби й прекрасна зовні, але настільки багата душею, що, коли берешся передавати деталі , все одно відчувається певна штучність». Як і слід було очікувати, прима не знайшла часу для роботи в майстерні, тому її образ художник ліпитиме за фотографіями. Останні Гурбанову запропонував знову ж таки Добкін, у сімейному альбомі якого знайшлося місце і для улюбленої акторки.

Вокзал ХХІ століття

Східні ворота України тепер мають, без сумніву, модерний вигляд. Днями у Харкові була офіційно відкрита друга черга пасажирського терміналу. Він обслуговуватиме приміські електрички північного напрямку, включаючи швидкий потяг Харків—Москва. Новий вокзал має всі шанси перетворитися з часом на «російський». Невдовзі звідси відправлятимуться експреси до обох столиць сусідньої Федерації. Залізничники запевняють, що тоді, дякуючи поїздам, швидкість яких сягатиме 200 кілометрів, до Москви та Пітера можна буде домчати за лічені години.