Сміття — на добрива

Кіровоградське міське сміттєзвалище існує більше 50 років, і за цей час його територія зросла, зайнявши 25 гектарів, і впритул наблизилася до житлових будинків. Там, де колись був яр, тепер височіють гори сміття. Сортування, переробку й утилізацію тут ніколи не проводили. Санітарні служби міста вказують на негативний вплив сміттєзвалища на екологію, але вплинути на ситуацію не можуть — альтернативи смітнику поки що немає.

Брокери з міськради

Як повідомив заступник начальника відділу Управління боротьби з організованою злочинністю Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області Руслан Піскун, головною дійовою особою у злочинному угрупованні з ознаками організованості стала 51–річна директорка одного з кредитних товариств. Саме вона зметикувала продавати квартири, які продажу... не підлягають, себто ті, що перебувають у переселенському фонді. Певна річ, таку аферу без виходів на міську владу не здійснити. Отож кмітлива директорка зініціювала групу людей, спроможних їй допомогти. До неї ввійшли двоє ріелторів, інженер з експлуатації одного з комунальних підприємств та раніше засуджений чоловік, що спеціалізувався на підробці документів. Також УБОЗівці повідомляють про змову зловмисників із посадовими особами одного з комунальних підприємств міськради, але не розголошують, якого саме.

Вісімдесят разів «Дід Мороз»

Таку собі «філію» соснового лісу з вісімдесяти (!) дерев співробітники міліції виявили у домогосподарстві 21–річного мешканця села Дзержинське Кременчуцького району. На жаль, усі сосонки були вже неживими. Їх, як встановили правоохоронці, вирубав у найближчому лісовому масиві господар помешкання. Звісно, не для себе. Молодик, який ніде не працював, напередодні свята надумав зірвати чималий куш на торгівля «новорічними» деревами.

Об’їзд, дорожчий за життя

Уночі проти понеділка на Львівщині сталася трагедія — водій просто посеред села Наконечне–Друге збив двох місцевих мешканців. Один із хлопців загинув на місці, другого доправили до реанімації. Сам винуватець біди з місця пригоди втік. Ніби «банальна трагедія», якби люди не впізнали «смертоносну» автівку — червоний «Фольксваген джетта» належав мешканцю сусіднього села. Обурені люди мало не вчинили самосуд. На щастя горе–водія, своєчасно втрутилась міліція, доправивши його до райвідділку. Там з’ясувалося, що чоловік був цілком тверезий, та й наїзд відбувся на проїжджій частині.

Криза зарплат

Криза зарплат

Майже вдвічі проти попереднього місяця та в 4,5 раза у порівнянні з початком року зросла загальна заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах Чернігівської області. Станом на 1 грудня вона становила 27,9 мільйона гривень.

Жебракуйте, але не йдіть

Жебракуйте, але не йдіть

Скільки нових персоналій приходило до влади в Україні, стільки разів представники регіональних засобів масової інформації чули обіцянки, що державну пресу таки роздержавлять, а, відповідно, редакційні колективи матимуть більше свободи дій, аби перейти з режиму дотування із місцевих бюджетів на самоокупність. Утім кожна влада розуміє, що «кишенькові» ЗМІ їй украй необхідні для маніпуляції думкою населення «на місцях». Та якщо у попередні роки це «розуміння» супроводжувалося виділенням необхідних, на покриття примх тих чи інших політичних сил, коштів, то в період світової кризи низка державних ЗМІ опинилася в ситуації, коли і грошей на них не вистачає, і працювати в таких умовах стає нестерпно.

Там, де бульдозер не пройде

Там, де бульдозер не пройде

На Донеччині побутує сміливе припущення щодо майбутніх пікетувань «чорнобильцями»–ліквідаторами приміщень владних структур чи Пенсійного фонду. Подейкують, років через два–три у пікеті стовбичитиме й... спеціальний робот.

Іспит на милосердя

Нещодавно міський голова Тернополя Роман Заставний та ректор Тернопільського медичного університету Леонід Ковальчук уклали договір, згідно з яким в обласному центрі має незабаром прижитися новий і, безперечно, потрібний різновид волонтерської діяльності.

Три і всі — «центральні»!

Новорічні розваги та хороводи лучани цього року не водитимуть довкола центральної міської ялинки, що традиційно встановлювалася на Театральному майдані міста біля обласного драмтеатру і пам’ятника Лесі Українці.

Українофоби + бомжі = російська школа?

Українофоби + бомжі = російська школа?

В Одесі триває судовий процес, спричинений новою спробою місцевих українофобів, передусім членів депутатських груп і фракцій «Родіна», «Не так!» та Партії регіонів, змінити статус української, російської та інших мов навчання у школах міста — заблокувати реалізацію норм закону про мови і статті 10 Конституції України про державну мову навчання і виховання у місцевих навчальних закладах.