«Агенти» небезпеки

Ще 27 квітня, одразу після того, як на проспекті Карла Маркса та у парку Лазаря Глоби пролунали вибухи, у Дніпропетровську прибрали всі урни для сміття. Згодом «бетонки» прибрали на площі Петровського біля залізничного вокзалу та на перонах. Воно й зрозуміло, адже, на думку незалежного експерта з безпеки Володимира Ахматова, саме бетонні урни під час вибуху дають велику кількість уражаючих осколків.

«Цікаві» свідчення Удовенка

«Цікаві» свідчення Удовенка

Через півтора тижня — 15 травня — має відбутися чергове засідання Бориспільського районного суду у справі за обвинуваченням водія ­КамАЗу Володимира Куделі у загибелі лідера Руху В’ячеслава Чорновола. Днями ж у суді було допитано у статусі свідка екс–міністра закордонних справ Геннадія Удовенка, якого разом з декількома іншими свідченнями заявила сторона обвинувачення.

Жодної дати без піару

Жодної дати без піару

Передвиборча кампанія ще не стартувала, а потенційні кандидати, які планують балотуватися в народні депутати по мажоритарних округах, намагаються усіляко задобрити електорат на конкретній території. Чимало депутатів від більшості на Великдень масово роздавали людям паски. Тож варто припустити, що й на травневі свята подібні «гречкосії» одними вітальними листівками у поштових скриньках не обмежаться. Так, у Балаклейському районі Харківщини паски роздавав депутат облради, брат «губернатора» Дмитро Добкін. Ще й прикрасив упаковку для великоднього хліба власним портретом!

Операція «госпіталізація»

Операція «госпіталізація»

Київський райсуд Харкова призначив розгляд справи проти екс–Прем’єра Юлії Тимошенко щодо діяльності корпорації «ЄЕСУ» на цю суботу — 28 квітня. Чому процес відбуватиметься у вихідний день — незрозуміло. Паралельно головуючий суддя Костянтин Садовський відмовив захисту в задоволенні всіх клопотань, у тому числі в перенесенні розгляду справи до повного одужання Тимошенко. Заборонено також фото– і відеозйомку процесу. Прокурор Вікторія Калита на виході з будівлі суду не виключала, що лідерка БЮТ даватиме свідчення у суді, лежачи на ношах.

Тапчан для Юлі

Тапчан для Юлі

Площа Руднєва в Харковi, де Харківський обласний апеляційний суд, учора стала епіцентром політичного життя в Україні. Через початок судової епопеї у справі корпорації «ЄЕСУ» сюди ще з сьомої години ранку почали сходитися прихильники і противники екс–Прем’єра Юлії Тимошенко. З такої нагоди в Харкові висадився і важкий політичний «десант» — 70 нардепів від БЮТ. За словами депутата Яворівського, парламентарії приїжджатимуть на кожне судове засідання «вахтовим методом». Натомість нардеп–адвокат Сергій Власенко здивований, що на місці, де має сидіти підсудна, встановлено широкий тапчан. На його думку, на наступне засідання його хвору підзахисну принесуть на ношах і судитимуть лежачою. Нагадаємо, що наразi Тимошенко від участі у процесі відмовилася за станом здоров’я.

«Судіть мене без мене»

Юлія Тимошенко відмовилася брати участь у попередньому судовому засіданні у справі ухиляння від сплати податків корпорацією «ЄЕСУ», запланованому на сьогодні. У заяві на ім’я судді Київського райсуду Харкова Костянтина Садовського, оприлюдненій Державною пенітенціарною службою, екс–Прем’єр вказує на своє право не бути присутньою в суді згідно з КПК і просить «проводити засідання за моєї відсутності у зв’язку з важким станом мого здоров’я».

Рада кодексу не рада

Налаштуватися «на конструктивну, продуктивну і доброзичливу роботу в «чистий четвер» закликав учора зранку депутатів спікер Володимир Литвин. «Чистим» помислам заважав плакат із закликом: «Не забажай картки сусіда свого. Голосуй чесно», вивішений із балкона ложі преси. Але картки депутатам на той момент були не потрібні. Першим питанням стояло обрання голови Рахункової палати. За нього голосують бюлетенями.

Першим ділом — літаки

Днями до бойового складу вітчизняної військової авіації після ремонту на Львівському державному авіаремонтному заводі повернулися два літаки–винищувачі МіГ–29. Винищувачі піднялися в небо й здійснили посадку вже у Криму — на аеродромі Бельбек, повідомили «УМ» у прес–службі Міноборони. Військові додають, що ці два МіГи увійдуть до складу сил, які забезпечуватимуть безпеку повітряного простору під час проведення фінальної частини Євро–2012. До кінця травня львів’яни відремонтують ще два винищувачі.

Три роки для «третього»

Три роки для «третього»

Минулого четверга­ просто у залі суду приміряв наручники екс–міністр охорони навколишнього природного середовища 61–річний Георгій Філіпчук. Протягом усього процесу підсудний перебував на підписці про невиїзд, тож взяття його під варту одразу після оголошення вироку Солом’янським райсудом столиці та «поселення» до Лук’янівського СІЗО було для пана Філіпчука неочікуваним. Народний депутат другого, третього та шостого скликань, академік до останнього вірив у виправдальний вирок Феміди.

Літак для президента

Літак для президента

Сьогодні виповнюється два роки відтоді, як світ вразила авіакатастрофа під Смоленськом: польський літак Ту–154М розбився під час посадки на російському аеродромі. Загинуло 88 членів делегації на чолі з президентом Польщі Лехом Качинським (окрім нього та першої леді країни, в літаку також перебували урядовці, керівники армії, депутати Сейму тощо) та 8 членів екіпажу. Усі вони планували вшанувати пам’ять десятків тисяч польських військових, розстріляних карателями з НКВС у 1940 році. Натомість, через сімдесят років після трагедії у Катинському лісі, члени скорботної делегації поповнили число жертв цієї чорної для польської нації місцини. Авіакатастрофу 10 квітня 2010 року не лише польські, а й світові ЗМІ почали називати Катинь–2.