Співробітництво в обмін на посади

Франція розгляне можливість повернення в НАТО за двох умов: її представники повинні отримати високі посади в командних структурах Альянсу, а Сполучені Штати — погодитися з розвитком європейської оборонної системи. Ця заява президента Ніколя Саркозі в інтерв’ю, яке вчора одночасно з’явилося в «Нью–Йорк таймс» та «Інтернешнл геральд тріб’юн», викликала неоднозначну реакцію серед французів.

Образ ворога. Образа ворога?

Образ ворога. Образа ворога?

Президента Ірану Махмуда Ахмадінеджада, який у неділю прилетів до Нью–Йорка для участі в сесії Генеральної Асамблеї ООН, більшість американців сприйняла як головного ворога своєї країни. «Зло прибуло», — так газета «Дейлі Ньюс» прокоментувала позавчора прибуття Ахмадінеджада.

Грозові хмари над Бірмою

Грозові хмари над Бірмою

Позавчора в колишній столиці Бірми — Янгоні сто тисяч осіб взяли участь у демонстрації проти політики військової хунти. Ця маніфестація стала найбільшою за останні дев’ять днів протестів та за всі 19 років правління військових у цій країні Південної Азії. Щоправда, назва країни тепер звучить М’янма, але оскільки її так перейменувала хунта, то в світі частіше використовують стару назву — Бірма.

До чого докотилося це «каміння»

До чого докотилося це «каміння»

Американський тижневик «Форбс», відомий укладанням списків найбагатших осіб у різних сферах діяльності, подав список рок–музикантів із найбільшими прибутками. На вершині списку «Форбс» перебуває британська рок–команда «Роллінг Стоунз» («Каміння, що котиться») з 88 млн. доларів, які були зароблені в період з червня 2006 по червень 2007 року (саме за цей період складався цьогорічний список). А загалом «Роллінг Стоунз» концертували два роки поспіль у рамках промоції їхнього останнього альбому The Bigger Bang і заробили впродовж цього концертного супермарафону 437 млн. доларів, що є абсолютним рекордом в історії рок–музики. Така вже специфіка сучасної популярної музики, що артисти заробляють головним чином за рахунок концертів, бо прибутки від продажу альбомів у часи, коли все можна скачати з інтернету чи переписати без втрати якості в знайомих чи друзів, стають все менші.

Найбідніша з успішних

Найбідніша з успішних

Цьогоріч уже вчетверте відпочивав у Болгарії. Погода впродовж першої половини вересня була примхливою, тому замість смажитися на сонечку біля моря та поглядати на місцевих красунь більшість часу довелося витрачати на поїздки країною і читання місцевих газет. Також корисне і пізнавальне заняття, якщо врахувати, що «Болгарія–незаграниця» з березня 2004 року є членом НАТО, а з 1 січня цього року приєдналася до ЄС.
Чи життя в ЄС встигло залишити сліди на болгарах, стало це життя гіршим, чи кращим? Відразу відповім: особливих змін, окрім вивішених скрізь блакитно–зоряних прапорів ЄС, не помітив. Хіба що на вулицях побільшало агенцій з продажу землі та нерухомості іноземцям. За два роки ціни на це зросли майже вдвічі. Якщо раніше Болгарію на 80 відсотків розкуповували британці, то після вступу країни до ЄС 80 відсотків покупців склали громадяни Росії, Білорусі, Казахстану, які викуповують усе найдорожче, щоб «розкішно і з видом на море». Пострадянські товстосуми таким чином персонально «вступають в ЄС». А що ж прості болгари? Лише кілька замальовок з життя нового «єесівського» люду.

Перестановка «грошових мішків»

Польський тижневик «Впрост» у своєму останньому номері в статті під заголовком «Монархи Сходу» подав черговий щорічний список ста найбагатших людей Центрально–Східної Європи. Впродовж 2006 року статки ста найбагатших «грошових мішків» із країн Центральної і Східної Європи зросли на 51,7 відсотка, констатують експерти тижневика. В цьогорічному рейтингу «Впрост» загальна сума їхньої маєтності оцінюється в 390,7 млрд. доларів (це більше, ніж ВВП Швейцарії, 17–ї за рівнем національного валового продукту країни світу).

Поміркований націоналіст переміг запеклого

Поміркований націоналіст переміг запеклого

Ясуо Фукуда, прибічник зближення з Китаєм та Південною Кореєю, займе місце попереднього прем’єр–міністра Японії Сіндзо Абе, який два тижні тому подав у відставку з політичних мотивів та з огляду на стан здоров’я.

П’ять претендентів на крісло Дрновшека

Учора в Словенії розпочалася місячна виборча кампанія, упродовж якої п’ятеро кандидатів змагатимуться за «електрорами душі» 1,7 мільйона співвітчизників. Вибори відбудуться 21 жовтня. Чинний президент Янез Дрновшек відмовився від можливості боротися за другу президентську «п’ятирічку». Як президент із 2002 року, він провів свою країну у НАТО та ЄС, тому вважає свою місію виконаною.

Демон–охоронець

Іракська влада відучора перевіряє всі закордонні охоронні фірми. Як повідомляє «Франс пресс», таке рішення було прийнято після інциденту американською фірмою «Блекуотер». Нагадаємо: минулої неділі, відбиваючи напад на конвой, що супроводжував американських дипломатів, співробітники «Блекуотера» стріляли у всіх без розбору і вбили 20 мирних людей, включно з немовлям; ще кільканадцять цивільних було поранено. Це був не перший інцидент такого типу. Півроку тому п’яний працівник «Блекуотер» застрелив охоронця віце–президента Іраку. Після недільного інциденту іракська влада анулювала ліцензію фірми і наказала залишити Ірак. Але «Блекуотер» проігнорувала наказ, наполягаючи на тому, що її співробітники діяли в рамках самозахисту.

Іран на прицілі

Іран на прицілі

Сесія МАГАТЕ, яка відкрилася позавчора у Відні, присвячена не скільки святкуванню 50річчя цього підрозділу ООН, як розгляду питання іранських ядерних програм. Між керівництвом МАГАТЕ та Тегераном 21 серпня було укладено домовленість, чи «робочий план», згідно з яким Іран зобов’язався відповісти на ключові питання, які п’ять років поспіль ставить ця агенція. Глава МАГАТЕ Мохамед ЕльБарадеї перебуває під вогнем критики за те, що занадто поблажливо ставиться до Ірану, тоді як постійні члени Ради безпеки ООН шукають новий набір санкцій проти цієї країни. Провідні країни Заходу впевнені, що іранці в такий спосіб лише намагаються «купити час» на продовження збагачення урану, уникнувши жорстких санкцій, які традиційно блокують у Радбезі Росія та Китай.