Коли «відгули» застілля,

Коли «відгули» застілля,

Жіночий правозахисний центр «Ла Страда–Україна» звернувся з листами до адміністрації Президента, Верховної Ради, низки міністерств, а також Прем’єр–міністра й Уповноваженого з прав людини із проханням переглянути законодавчі нововведення, які дискримінують жінок. Ідеться про порушення їхніх прав, передбачених експериментом із набору осіб до міліцейських вишів. Розпорядження про це було підписане Прем’єр–міністром 29 грудня 2010 року. Коли країна відсвяткувала новорічно–різдвяні свята й розібралася що й до чого, то виявилося, що, згідно з експериментом, дівчатам, які мріяли носити міліцейські погони, дороги у виші МВС... немає.

Хто і що обговорював іще з серпня?

Розробники Концепції мовної освіти в Україні позавчора підбили підсумки громадського обговорення документа. Того самого, на яке було відведено часу менше, ніж місяць. Правда, Міністерство освіти тепер намагається зробити всіх дурнями і переконати, що обговорення Концепіцї почалося ще в... серпні. Саме таке повідомлення нині висить на сайті МОН. Хоча члени громадського руху «Не будь байдужим!» знайшли у своїх архівах зображення старої інтернет–сторінки міністерства з повідомленням про те, що Концепцію було винесено на громадське обговорення 27 грудня! Сам текст Концепції також зник із міністерського сайту. Не здивуюся, якщо в результаті ми отримаємо зовсім інший документ, ніж нам пропонували «обговорювати».

Знай, освіто, своє місце!

Знай, освіто, своє місце!

Усього п’ять українських вишів потрапили до рейтингу кращих університетів світу Webometrics. Але ви їх марно шукатимите в першій десятці, сотні чи навіть тисячі. Найкращий результат з українських ВНЗ показав Львівський національний університет ім. Івана Франка, який посів лише 1443–тю сходинку рейтингу. На 1576–й позиції розташувався Київський національний університет імені Тараса Шевченка, а на 1608–й — Національний університет «Києво–Могилянська академія». Донецький національний технічний університет посів 1634–те місце, а на 1745–му опинився Харківський національний університет імені Каразіна.

Не дражніть студентів!

Не дражніть студентів!

Першу перемогу в боротьбі з проектом Закону «Про вищу освіту» здобули вчора київські студенти. Зранку вони прийшли під стіни парламентських комітетів, щоб висловити своє незадоволення підготовленим законопроектом.

Дочекалась мати сина

Дочекалась мати сина

Проводжаючи 2002 року сина до школи, Галина Попович і гадки не мала, що додому той повернеться аж через довгих вісім років. Яшу забрали до міліції просто з уроку англійської, а вже за кілька днів 14–річний підліток написав «зізнання». Мовляв, 23 вересня 2002 року вбив свою родичку — дев’ятирічну Яну Попович.

Доктор без філософії

Доктор без філософії

Уже найближчим часом на розгляд Верховної Ради пропонують винести проект закону «Про вищу освіту», підготовлений, як зазначено в листі міністра освіти Дмитра Табачника, «з метою приведення законодавства України у сфері вищої освіти до вимог Болонського процесу, створення більш сприятливих умов і розширення доступу до здобуття вищої освіти громадянами України».

«Подарунок» під ялинку від Табачника

Учора активісти громадського руху «Не будь байдужим!» привезли до Міністерства освіти, науки, молоді та спорту нову табличку. Викарбувана на ній назва «Министерство образования России. Заграничное представительство», на думку «небайдужих», найповніше відповідає тій політиці, яку нині проводить головне освітнє відомство нашої країни. Черговим вибриком його діяльності став проект «Концепції мовної освіти в Україні», винесений на громадське обговорення 28 грудня минулого року. Активісти руху впевнені, що влада зробила все можливе, аби українці взагалі не помітили цієї Концепції. По–перше, оприлюднили її тоді, коли країна вже думала про святкування Нового року, по–друге, часу під саме обговорення відвели тільки до 20 січня. Мало того, що громадянам запропонували «обговорювати» проект, по суті, за святковим столом, так іще й дуже швидко, хоча за законом таке обговорення мало б тривати не менше місяця. Тож не дивно, що бiльшiсть українцiв про iснування цього проекту взагалi не знає.

350 свічок на торті альма–матер

350 свічок на торті альма–матер

На фронтоні головного корпусу Львівського національного університету імені Івана Франка в першу чергу впадає в очі гасло: Patriae decori civibus educandis («Освічені громадяни — окраса Батьківщини»). Людей, які є «окрасою Батьківщини», цей навчальний заклад готує вже впродовж 350 років! Це найстаріший в Україні заклад, який майже безперервно функціонував з моменту свого заснування. З нагоди ювілею, який сьогодні святкують у виші, «УМ» вирішила згадати найцікавіші факти з історії цього університету.

Ірина Ванникова: Ми пішли із влади без заводів і «пароходів»

Ірина Ванникова: Ми пішли із влади без заводів і «пароходів»

Чекаючи в середу на інтерв’ю з Іриною Ванниковою, в офісі «Нашої України» зустрілася з Юрієм Шухевичем. Син поки що Героя України Романа Шухевича приїхав на особисту зустріч з Віктором Ющенком, аби обговорити подальші дії у безпрецедентному протистоянні українців, які шанують своїх національних героїв, і тих, хто героями країни хотів би бачити зовсім іншi постатi. Підлила масла у вогонь і прес–служба Президента, яка бозна з якого переляку вирішила ще раз продублювати всім відомі рішення донецьких судів про скасування указу щодо присвоєння звання Героя України Степану Бандері. Відтак свою розмову з Іриною Ванниковою, речником Віктора Ющенка, який свого часу удостоїв Шухевича та Бандеру високих нагород, і розпочинаємо з цієї «антигеройської» теми...

Лікарчука покарали за англійську?

Лікарчука покарали за англійську?

Початок реєстрації на ЗНО ознаменувався серйозною кадровою зміною — Кабмін звільнив з посади директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука. Натомість доручив керувати цією структурою Ірині Зайцевій, яка досі обіймала посаду заступника міністра освіти.