Московська клептоманiя

Після кількамісячної перерви міжнародні експерти повернулися на місце катастрофи «Боїнга-777», збитого поблизу Донецька в липні минулого року, для подальшого розслідування. Під час обстеження нових ділянок, які раніше були недоступні через бойові дії, експерти виявили нові рештки тіл пасажирів літака.

Свій до свого по своє

Свій до свого по своє

Столична Контрактова площа 18 та 19 квітня буде фестивалити на повну. На одній площі зберуться виробники всякої всячини. Єдина умова — всі речі мають бути українськими, адже сам фестиваль має назву «У пошуках Made in Ukraine». Це свято, за словами однієї з організаторок Катерини Венжик, готувалося 3 місяці. На фестивалі будуть представлені 220 українських торгових марок, хоча охочих було набагато більше. Але, через доволі невеликі розміри Контрактової площі та чітко визначені терміни подачі заявки, майже третинi виробників, які мали намір представити свою продукцію, довелося відмовити.

Навчальний переполох

Випускникам загальноосвітніх закладів залишається все менше часу до вирішального випробування та отримання путівки у виш, назва якого — зовнішнє незалежне оцінювання. Цьогоріч тестування складатимуть 289 тисяч абітурієнтів, повідомили в Центрі оцінювання якості освіти (до слова — минулого року охочих було більш як 297 тисяч осіб). Найстаршому абітурієнту майбутнього ЗНО — 73 роки.

З Надією на світ

Після того як більш ніж піврічна боротьба за звільнення Надії Савченко з російського ув’язнення так і не вплинула на російську «феміду», сестра українки вкотре вирішила звернутись по допомогу до Європарламенту. «Лечу до Парижа, потім Страсбург і Брюссель.

Нащадки Попандопула

Те, що одним із завдань Кремля у запланованій війні на Донбасі було руйнування передусім економічного потенціалу України, ні для кого дивиною не було. А щоб «добро не пропадало», частину унікального обладнання донецьких та луганських заводів ще з першими «гумконвоями» почали вивозити на територію Росії.

Грошi є — пенсiї немає

Ситуація iз соцвиплатами на підконтрольній сепаратистам території Донбасу чим далі — тим гостріша. Особливо це відчувають пенсіонери, які опинилися без засобів до існування. Нагадаємо, 7 листопада 2014 року Кабмін прийняв постанову, згідно з якою, держава зобов’язалася відновити виплату грошей на підконтрольних бойовиками територіях лише після того, як вони повернуться під контроль органів державної влади України.

Життя у борг

Життя у борг

День сміху для українців виявився не надто веселим: відучора Національна комісія, що регулює сферу енергетики і комунальних послуг, у кілька разів підвищила тарифи на «комуналку». Уже в травні українці отримають платіжки з новими розрахунками, де мінімальний тариф на газ зросте в 3,3 раза, тариф на тепло підвищиться на 72%, світло подорожчає вполовину (а до 2017 року планується підвищення на 250%).

Опозиція виходить iз тіні

Після гучного провалу політичного проекту під назвою «Партія регіонів» деякi його фiгуранти не збираються складати зброю і заявили про створення свого, «тіньового», уряду. «Суспільство матиме альтернативу рішенням влади, котрі направлені не на добро», — заявив на презентації проекту голова фракції Опозиційного блоку Юрій Бойко.

Нова фішка: нищити банки

Фінансова лихоманка, з якою ніяк не може впоратися НБУ, впливає не лише на курс долара та роботу дрібних фінансових установ, а й на досить надійні та авторитетні банки. Серед таких опинився і банк «Київська Русь», який іще в лютому, за версією журналу «Forbes», входив до топ-20 рейтингу найстійкіших банків.

Брати по кровi

Брати по кровi

Сьогодні, як і вчора, у будівлі Голосіївської РДА людяно — коло входу чергує карета медичної служби, а всередині райадміністрації постійний рух: хтось підкріплюється печивом і чаєм, хтось заповнює анкети, а хтось стоїть у невеличкій черзі. Все відбувається жваво, але спокійно і піднесено — саме так почувалися ті, хто прийшов здати кров для поранених українських бійців.