Не ваш день...
Донедавна середа була в парламенті «залізним» «опозиційним днем». Народні депутати від меншості мали право формувати порядок денний. Однак учора опозиціонерів застерегли: це може бути останнє пленарне «свято» на їхній вулиці.
Донедавна середа була в парламенті «залізним» «опозиційним днем». Народні депутати від меншості мали право формувати порядок денний. Однак учора опозиціонерів застерегли: це може бути останнє пленарне «свято» на їхній вулиці.
Органи влади почали виконувати припис Конституційного Суду про приведення своїх нормативно–правових актів у відповідність з Конституцією 1996 року. Вчора на засіданні уряду Микола Азаров обговорив із колегами зміни до закону про Кабінет Міністрів. Найближчим часом з уряду полетять перші голови: зараз працює шестеро віце–прем’єрів, а Конституція–96 передбачає наявність чотирьох.
Голова партії «Наша Україна» вважає, що рішення Конституційного Суду про скасування політреформи дискредитує принцип конституційного судочинства. А влада займається не тим, чим треба. «На жаль, після президентських виборів влада знову втрачає час. Вона досі зосереджена винятково на концентрації повноважень... Натомість розмови про реформи залишаються лише розмовами. Економічний стан країни погіршується, і громадяни щодня відчувають це на собі», — заявив Віктор Ющенко.
Найближчим часом — не виключено, що завтра — Конституційний Суд має винести вердикт щодо подання народних депутатів, які просили перевірити конституційність політичної реформи 2004 року. Уже вчора журналісти телеканалів намагалися пробитися в КС, щоб зафіксувати оголошення результативної частини рішення. Але в суді повідомили: вердикт іще готується.
Учора у Верховній Раді було запроваджено посилені заходи безпеки. Біля будівлі парламенту збільшилася кількість охорони, журналістів ретельніше перевіряли при вході до ВР. А все через те, що в стіни Ради мав навідатися Президент України. У Віктора Януковича, а також його компаньйона — Прем’єр–міністра Миколи Азарова, була важлива місія: взяти участь у церемонії приведення до присяги суддів Конституційного Суду. За законодавством, під час цієї події на засіданні ВР мусять бути перші особи держави, а також голова Верховного Суду.
Сьогодні відкривається сьома сесія парламенту VI скликання. За графіком, депутати мали б зібратися лише на урочисте засідання, а наступний пленарний день мав бути аж через два тижні. Багато хто обурювався: мовляв, народні обранці вирішили продовжити собі літні канікули. Тож фракції домовилися працювати весь цей тиждень у пленарному режимі.
Громадська ініціатива «Оновлення країни» вирішила не перетворюватися на партійний проект. Це було задекларовано на форумі «ОК», який відбувся минулої суботи в Києві і підбив підсумок першого етапу розвитку структури. «Ми свідомо не йдемо шляхом створення власного партійного проекту. Ми не поглиблюватимемо розкол у патріотичному русі. Ми відкриті до діалогу з усіма патріотичними силами заради єдності та української перемоги», — йдеться в резолюції, затвердженій учасниками зібрання в бізнес–центрі «Парус».
У вересні Конституційний Суд має ухвалити рішення щодо змін, внесених до Основного закону в 2004 році. Автори подання до КС із Партії регіонів відштовхувались від того, що в процесі затвердження політреформи текст закону між першим і другим читаннями був змінений, й оновлена редакція не надходила на експертизу до Конституційного Суду.
Коли Віктор Янукович їде за кордон, його противники лише й чекають, що Президент проголосить черговий ляп–«янукізм» або потрапить у халепу, пов’язану з протоколом. У Берліні така нагода трапилася під час зустрічі з представниками німецької громадськості. Під час діалогу в готелі «Адлон» Янукович сплутав Італію та Ірландію.