Облога Десятинної,

Облога Десятинної,

Дискусія навколо майбутньої забудови фундаменту Десятинної церкви досягла апогею. Церковники Московського патріархату від ідеї зведення нової гігантської церкви на місці археологічних розкопок не відступають, а громадські активісти готові їм протистояти всіма можливими способами. Влада ж чіткої позиції не висловлює. Хмизу у багаття додають два переможні проекти забудови, що суперечать один одному, та заяви церковників про готовність дати грошей археологам для завершення розкопок і зведення храму.

Учасники сторін барикади визначилися: ЮНЕСКО, кілька визнаних архітекторів, археологи, опозиція в Київраді і численні громадські організації — по один бік. Священики УПЦ МП iз кількома чиновниками, працівниками правоохоронних органів (за деякими свідченнями) і нібито Музею історії України — по інший.

Такого розвитку подій могло б і не бути, якби вчасно втрутилися прокуратура, КМДА, уряд разом із Президентом.

Чотири поверхи наруги над історією

Чотири поверхи наруги над історією

Гора Щекавиця, на якій, за легендою, похований князь Олег, може зникнути назавжди. Її зносять бульдозерами, нехтуючи унікальним історичним та ландшафтним значенням гори, з якої відкривається неповторний вид на Поділ та Лівий берег. Про це «УМ» повідомив координатор ініціативи «Збережи старий Київ» Ігор Луценко. За його словами, забудовник отримав право на будівництво ще у 2008 році від Шевченківської райради та адміністрації, яку очолював Віктор Пилипишин. Однак екскаватори підрядника, що нищить гору, — «Інженерні будівельні системи» — активісти побачили не так давно. «Відомо, що там хочуть звести чотириповерховий будинок, — каже Ігор. — Швидше за все — житловий. Зараз ми влаштували варту на Щекавиці. Коли приходимо — роботи не проводять. Напередодні провели акцію — прибрали територію Щекавиці від сміття і провели кілька акцій протесту».

«Вірне рішення» і усміхнений Попов

Учора сесія Київради перервалася одразу після відкриття: секретар Галина Герега оголосила про те, що Блок Черновецького знову «порідів», його покинули троє депутатів — Павло Пашко вступив у фракцію «Ініціатива», Лариса Мельничук — до Партії регіонів, а Віктор Гринюк створив власну фракцію «Спортивний Київ».

Ваша хата не скраю!

Акцію протесту проти ухвалення Житлового кодексу сьогодні о третій годині по обіді на виході зі станції метро «Хрещатик» розпочне ініціативна група «Проти житлового рабства». Як повідомили «УМ» організатори заходу, люди вимагатимуть відхилити проект Житлового кодексу, не допустити встановлення монополії у сфері надання комунальних послуг, прийняти закони, які дадуть власникам помешкань реальну можливість ефективно управляти особистим майном, тощо.

Варвари з цеглою

Варвари з цеглою

Регулярно голова Київської міськдержадміністрації Олександр Попов годує громадськість заявами, від яких виникає переважно оскома, — припинити зведення торговельно–офісного багатоповерхового монстра для «Альянс–центру» над станцією метро «Театральна». Будівництво, попри це, не припиняється.

Росте, як після літнього дощу, і об’єкт у буферній зоні Софії Київської на вулиці Гончара, 17–23. Це відбувається попри висновки спеціально створеної комісії та Інституту геології, особливий статус території та вимоги ЮНЕСКО.

Тож «УМ» знову провела моніторинг цих скандальних будівництв, аби від публікацій оскома нарешті з’явилася й у чиновників, і вони спромоглися на щось дієве і адекватне. Крім того, у матеріалі йтиметься й про ще три «гарячі точки»: Андріївський узвіз, Контрактову площу та фундамент Десятинної церкви. Там теж планують влаштувати типове будівельне безчинство.

За «Десятинку» — на марш!

Другий Марш захисників Києва, який планували провести не раніше осені, відбудеться вже завтра. Як повідомив «УМ» представник громадської ініціативи «Збережи старий Київ» Ігор Луценко, такий «експромт» вимушений, оскільки над тими територіями Києва, які є історичною і культурною цінністю, нависла безпосередня загроза.

Ловіть нас на дорозі

Ловіть нас на дорозі

У ніч із середи на четвер без будь–яких попереджень було закрито автовокзал на станції метро «Видубичі», що в Печерському районі столиці. Вчора пасажири, яких тут завжди не бракувало, а в розпал дачного сезону стало ще більше, здійняли паніку через повний хаос: «маршрутки» ловили по всій дорожній розв’язці.

Загін релігійного спецпризначення

Загін релігійного спецпризначення

Учора ні світ ні зоря відбувся черговий напад на СвятоМиколаївський (Чорнобильський) храм, що на столичній Татарці. Як повідомив «УМ» громадський діяч Микола Коханівський, відомий загалу як «той націоналіст, що розбив Леніну голову», кілька «козачків» крутилися біля храму ще вдосвіта — о 5.30, менш ніж за годину до них «підтяглася» решта, що до того «гуляла в парку».

Про жетон подбай заздалегідь

Починаючи з п’ятниці, роботу кас на деяких станціях київської підземки буде скорочено приблизно на сім годин. Як повідомляє прес–служба комунального підприємства «Київський метрополітен», купити жетони можна буде тільки з 8–ї ранку до 20–ї вечора на станції «Дніпро» та в другому вестибюлі станції «Нивки». З 7.00 до 19.00 — на станціях «Сирець», «Славутич», «Позняки», «Вирлиця» і «Червоний хутір». Раніше та пізніше вказаних часових проміжків каси будуть зачинені.

Прагам і не снилося...

Прагам і не снилося...

Нещодавно в Києві з пафосними урочистостями презентували проект Стратегії розвитку Києва до 2025 року. На подію навіть прибули Азаров і Янукович. І останній запевнив: ця стратегія дасть такий поштовх для столиці, що «заспівають регіони». Водночас, як зазначають розробники, її кінцевий варіант на розгляд Київради подадуть восени—влітку документ допрацьовуватимуть.

Однак уже зараз є скептики, які висловлюють сміливе припущення, що запропонований документ розробляли не для Києва, — його для нашої столиці просто адаптували. Мовляв, викладені ідеї далекі від київських реалій, і, щоб їх виконати, потрібні нові креативні підходи. Нинішня ж влада обіцяє з не найкращого для цього матеріалу зліпити кулю (перегнати Будапешт і Варшаву і наблизитися до Праги). Єдине, що в цій ситуації тішить скептиків, — гроші на розробку стратегії використали не бюджетні, а з фонду «Ефективне управління», що належить Рінату Ахметову.