Одіссея команди «Фаїни». Завершення
Після кількамісячного утримання в полоні сомалійських піратів та досить складного морського переходу судно наближається до порту Момбаса. Українська сторона та кенійські партнери напередодні завершили підготовку до зустрічі екіпажу в порту — йдеться перш за все про надання медичної та, за потреби, психологічної допомоги виснаженим у полоні морякам. Окрім того, у вівторок до міста Момбаса вилетіли представники судновласника та українських фірм–експортерів зброї. Їхнім основним завданням є підготовка умов для негайної заміни екіпажу, яка має відбутися ще до розвантаження судна в порту, а також, звісно, перевірка технічного стану озброєнь на борту «Фаїни».
Кахи! У нас канікули...
У школах Донеччини, не дочекавшись весняних канікул, довелося вдатися до позачергової «великої перерви». Зокрема, згідно з постановою державного санітарного лікаря Селідового та Новогородівки, на карантин зачинилися 18 загальноосвітніх шкіл у згаданих містах. Через досягнення рівня епідеміологічного порогу на «грипозні» канікули пішли понад п’ять тисяч школярів.
Наука заощаджувати
Крихти надії і відсутність довіри
Постраждалі від будівельної оборудки «Еліти–Центру» зібрались учора під секретаріатом Президента, аби нагадати владі про її обіцянки. Проте, на противагу попереднім акціям, пікет на Банковій зібрав значно менше учасників — трохи більше сотні осіб. Причиною тому могли стати несприятливі погодні умови — увесь день у столиці накрапав дрібний холодний дощ. Але, швидше за все, це є свідченням зневіри вкладників у позитивному вирішенні питання з відшкодуванням їхніх втрат, завданих оборудкою.
Вас знімають просто в метро
З 5 лютого у метро функціонує система відеомоніторингу роботи контрольних пунктів та кас, повідомляють у прес–службі Київського метрополітену. На всіх 46 станціях метрополітену встановлено 132 IP–відеокамери, об’єднані в систему єдиного центру моніторингу. Раніше в київському метро діяла система «прямого ефірного» телеспостереження, яка охоплювала лише станції з інтенсивним пасажиропотоком, що не відповідає сучасним реаліям.
«Фаїна» у вільному плаванні
Учора вранці світ облетіла звістка: вантажний корабель «Фаїна», найрезонансніше викрадення сомалійських піратів, звільнено. Отримавши викуп, захопники поступово залишили судно, на якому з 25 вересня минулого року, понад три місяці, тримали у заручниках екіпаж: 17 моряків з України, трьох — з Росії і одного — із Латвії. Пірати отримали викуп, який так довго виторговували і який хоч і менший того, що вони хотіли, та все ж практично безпрецедентний — 3,2 мільйона доларів. А моряки почали готувати до відплиття в найближчий порт багатостраждальну «Фаїну», вантажену важкою зброєю, яку Україна продала Кенії.
На Батьківщині їх уже привітав Президент Віктор Ющенко, а заодно подякував українській розвідці, яка доклала немалі зусилля для звільнення моряків. Не будучи забобонними, ми все ж нічого не говоритимемо, аж поки наші співвітчизники не ступлять на рідну землю. Однак сама історія з «Фаїною» та її звільненням стала такою гучною і показовою, що дозволимо собі нагадати, як усе було.
Щоб вижити — на відпочинок
Рішення про добровільні неоплачувані відпустки було прийнято, враховуючи негативні показники міського бюджету на 2009 рік — дефіцит на рівні 154 мільйонів 641 тисячі гривень. В іншому разі виходом із ситуації мало б стати значне скорочення штату в органах міської влади: виконкомі Полтавської мерії та виконкомах районних рад міста.
Сувид на виду
Той факт, що в Україні не існує цивілізованого ринку землі, не став перепоною для численних оборудок у цій сфері. Окремі спритники вдаються до вельми оригінальних способів — заявляють про намір відкрити аграрне підприємство, на підтвердження чого завозять техніку і навіть худобу. Коли ж результату досягнуто, все це швиденько згортається, а новий господар і господарює по–новому. Утім такі афери вже «не в моді» — дорого. Простіше за допомогою обіцянок умовити селян.
Кіно і росіяни
Міністерство оборони України зачепило за живе намагання російського журналіста Аркадія Мамонтова у фільмі «Свій–чужий» (вийшов в ефір 1 лютого на телеканалі «Росія») довести участь українських військовослужбовців у війні на Кавказі у серпні 2008 року. Мамонтов розповідає, нібито атаку на Цхінвалі з грузинського боку здійснювали 270 українців, із них 10—15 були вбиті. Натомість наше оборонне відомство заявляє: автор не має реальних документальних підтверджень участі українських вояків у цьому конфлікті, а «доказова» база фільму ґрунтується лише на «балачках–поясненнях» так званих «свідків». При цьому не було представлено жодного кадрового військовослужбовця ЗС України, який би підтвердив свою участь у російсько–грузинському конфлікті. Фільм, підготовлений на низькому професійному рівні, носить провокативний характер і направлений на дискредитацію держави Україна та її Збройних сил, ідеться в заяві прес–служби МО з цього приводу.