Хтось зіпсував прикарпатське повітря

Екологічна ситуація в краю Черемошу й Пруту ще з радянських часів вважається напруженою. Завдяки Бурштинській ТЕС, хімічним підприємствам Калуша, надвірнянському «Хіміку Прикарпаття» та Управлінню магістральних газопроводів область входить до першої п’ятірки регіонів України з найбільшою часткою потенційно небезпечних виробництв.

Янукович пробує «Синьогору»

28 грудня ввечері на територію державної резиденції «Синьогора», розташованої в селі Гута Богородчанського району, вперше ступив новий господар — Віктор Янукович. Очікується, що тут глава держави дихатиме чистим карпатським повітрям щонайменше до старого нового року. Проїзд президентського кортежу до місця призначення супроводжувався традиційною перед вихідцем із Донеччини запопадливістю даішників — рух на трасі Івано–Франківськ—Гута був паралізований майже на годину.

Ґвалтівний біс у ребро

Яким чином 60–річному мешканцю Івано–Франківська вдалося заманити школярку в поле на околиці райцентру Тлумач, з’ясовує слідство, та їй пощастило, що неподалік проходили дві жінки. Вони й помітили близько восьмої вечора, як агресивний чоловік намагається зґвалтувати неповнолітню дівчину.

Із хати — на вічне збереження

Таких би сюрпризів — та побільше. Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського, що в Коломиї, за дорученням поважного віку Параски Кейван із села Прутівка Снятинського району відвідав її онук Ігор.

«Теплі» гроші з Півночі

Цiєї осені централізоване тепло в школи та дитсадки обласного центру Прикарпаття надійшло ще в першій декаді жовтня, встановивши (вочевидь завдяки виборам до місцевих органів влади) рекорд початку опалювального сезону. Та це — виняток із правила, бо у попередні роки через холодні батареї юних іванофранківців інколи завчасно відправляли на осінні канікули. Напевне, у школах та дитсадках стане тепліше після реалізації проекту, фінансувати який узявся Інвестиційний комітет Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО). На недавньому засіданні в Гельсінкі (Фінляндія) керівництво Комітету ухвалило рішення про надання Івано–Франківську трьох мільйонів гривень тривідсоткової позики для реалізації енергозберігаючих заходів у бюджетних установах обласного центру.

Химери без будинку

Прикметні для сучасної України інвестиційні скандали не оминули й Івано–Франківщину, де жертвами махінаторів від будівництва стали щонайменше 17 тутешніх родин. Керівники місцевої приватної фірми «нагріли» довірливих прикарпатців, котрі за «живі» гроші придбали дисконтні облігації (їх згодом обіцяли обміняти на квартирні ордери), на 4 мільйони 547 тисяч гривень. Як з’ясували слідчі управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС в області, підступні «зодчі» замість будівництва витратили кошти інвесторів на власні потреби.

Кривдник Діви Марії

Із вуст мешканців обласного центру Прикарпаття упродовж останніх кількох днів не сходить резонансний злочин, вчинений невідомими особами на території монастиря Царя Христа отців Василіян та поблизу школи №15, якою опікуються представники цього чернечого ордену УГКЦ. Біля монастирської церкви хтось відбив половину обличчя та кисті рук монумента Богородиці, а в пришкільній капличці — голову маленького Ісуса й частину скульптури Матері Божої.

Душпастирі в кросівках

За п’ять років, відколи Коломийсько–Чернівецьку єпархію УГКЦ очолює владика Микола Сімкайло, тут, окрім пожвавлення духовного життя, почали впроваджувати неординарні заходи для священиків — комп’ютерний «всеобуч», спортивні змагання тощо. Приміром, днями в Коломиї відбулася спартакіада з п’яти видів спорту — міні–футболу, волейболу, настільного тенісу, шахів та перетягування каната, в якій узяли участь команди, вкомплектовані винятково служителями церкви.

Дітям війни — подвійну валер’янку

Закон України «Про соціальний захист дітей війни», що набув чинності 1 січня 2006 року, дотепер «шкутильгає» на обидві ноги — в державному бюджеті для його повного фінансування щороку бракує коштів. Отже, особам, яким на завершення Другої світової ще не виповнилося 18 років, замість заслуженого відпочинку доводиться «вибивати» доплату до пенсії у розмірі 30 відсотків від прожиткового мінімуму в установах Пенсійного фонду та в судових інстанціях.

Фермер–наркобарон

Розмаху, з яким на околицях села Хотимир Тлумацького району налагодив вирощування «кайфових» конопель власник рибоводного фермерського господарства й водночас керівник організованого злочинного угруповання, вочевидь аплодували б найвпливовіші колумбійські наркомафіозі. Співробітників СБУ, котрі проводили ліквідацію цієї банди, вразили обсяги діяльності «рибовода». Склади, всі господарські приміщення фермерського господарства та маєтку просто завалені каннабісом. Наркосировину наймані ним працівники вирощували не тільки на величезних ділянках орендованих полів, а й на самовільно захопленій та огородженій ділянці лісу площею понад один гектар.