Затишно у «Вишенці»

Дошкільного закладу в селі Вишняківка Кіровоградського району не було, відколи розпався колгосп, і садочок не стало кому утримувати. За кілька років від облаштованого приміщення залишилися тільки стіни. Але діти в селі таки є, тому вирішили спільними зусиллями подбати про новий. Бо старе приміщення було завеликим, а його ремонт (фактично відбудову. — Авт.) не потягнув би жоден сільський бюджет.

Навколо «безіменного» ДонНУ

Навколо «безіменного» ДонНУ

...У польському місті Кракові є Ягеллонський університет, названий іменем святої Ядвіги. Згадана королева, яку пізніше канонізували, свого часу віддала все своє майно на підтримку тодішньої Краківської академії, отож її внесок у становлення університету, де нині йде вже 644–й навчальний рік, переоцінити важко. У цьому ж університеті колись працював і відомий в усьому світі астроном Микола Копернік. Поляки встановили своєму великому землякові пам’ятник біля головного корпусу навчального закладу, однак від того, аби називати його іменем університет, утрималися. Мабуть, насамперед тому, що тут, як прийнято в Європі, ні влада, ні політичні сили ніколи не втручалися у справи тих же вищих навчальних закладів.

Пішов «козак Мамай»

На малій батьківщині в селі Леськах Черкаського району поховали «козака Мамая» — заслуженого працівника культури, який помер на 75–му році життя. Він був відомий не тільки на Черкащині. Ще 15 років тому Микола Данилович організував у Шевченковому краї популярний гурт авторської козацької пісні «Козак Мамай і брати–січовики», тексти для якого писав власноруч. «Ми були знайомі з Миколою Шапошником більше 30 років.

Глобальне запізнення

У середу на вулицях Кіровограда було незвичайно людно. Цього дня страйкували маршрутні таксі, а місто заповнили мешканці, які поспішали на роботу і навчання пішки. Переповнені тролейбуси зупинялися подалі від зупинок, щоб устигнути від’їхати до того, як їх наздожене натовп пасажирів. Як наслідок, були зірвані перші пари практично в усіх вищих навчальних закладах міста, пізніше розпочала роботу більшість підприємств.

У списку боржників — усе місто

Напередодні в Донецьку оприлюднили довгий список будинків з усіх районів міста, які ризикують залишитися без тепла. До нього потрапили ті оселі, де найнижчий рівень оплати за послуги «Донецькміськтепломережі». «З 19 лютого почнемо відключати від теплопостачання та гарячої води 139 будинків, — повідомив заступник директора «Донецькміськтепломережі» з економіки Микола Єрмоленко. — У цих будинках оплата за послуги становить усього 40 відсотків».

Пінг–понг від облради

Пінг–понг від облради

Нові звинувачення та спростування з’явилися у скандалі навколо діяльності голови Сумської обласної ради В’ячеслава Шапошніка, про що «УМ» писала ще минулого року. Опонент голови, депутат обласної ради від фракції «НУНС» Віталій Моісеєнко оприлюднив документи, котрі свідчать про можливий «дефолт» облради. Йдеться знову про ремонт адмінбудівлі та їдальні. Проведені перевірки дали привід до накладання чималих штрафів, які може призначити інспекція Державного архітектурно–будівельного контролю. Адже, виявилося, що капремонт здійснювали без технічної документації, принаймні ніхто такої у ДАБК не затверджував. За такі порушення закон передбачає штраф у розмірі 50 відсотків від вартості будівельних робіт. У даному разі це 1 876 816 гривень 83 копійки.

Б’ють і водіїв, і пасажирів

Наприкінці січня виконавчий комітет Кіровоградської міської ради прийняв рішення про підвищення проїзду в маршрутках із 1 грн. 25 копійок до 1грн. 75 копійок. Протести на це рішення міськвиконкому відразу подали в Антимонопольний комітет та Державний комітет з питань регуляторної політики та підприємництва. Серед зауважень — прийняттю рішення про тарифи мали би передувати відкриті обговорення з залученням громадськості. Таких обговорень не було. Крім того, економічне обґрунтування тарифу готували самі перевізники, а не економісти міськвиконкому.

Вкрадена екзотика

Вкрадена екзотика

Огороджений металевою сіткою шматок гідропарку, де живуть різні тварини та птахи, користується величезною популярністю як у тернополян, так і у гостей міста. При цьому і проблем у зоомістечка вистачає — коштів на харчування його мешканців постійно бракує, тож співчутливі відвідувачі не раз приносять більше, аніж «у кишені, щоб з руки погодувати».

А на десерт — запах пороху і війни

А на десерт — запах пороху і війни

Ідею створення готелю у військовому стилі «підкинули» співробітники кафедри туризму Ужгородського національного університету (УжНУ), яких власники готелю запросили на консультацію з метою визначити, що ж найкраще привабить нині надзвичайно перебірливих туристів. «Казка» — так спочатку мав називатися невеличкий (усього на вісім кімнат) готель у Воловецькому районі Закарпаття. Відповідним мало бути і його оформлення — так званий «карпатський стиль»: ліси, діброви, гори. Втім зауваження експертів від туризму, мовляв, подібних об’єктів на Закарпатті вдосталь, змусило замислитись про більш оригінальне оздоблення.

І та «щука» — з Кременчука

На військову службу цей уродженець Кременчука вирушив зі студентської лави. І за лічені роки пройшов шлях від «зеленого» призовника, котрий умисно не скористався правом на відстрочку від служби до закінчення Харківського політеху, до командира підводного човна Щ–403 на Північному флоті. Саме цей флот опинився «на передовій» протистояння з добірними частинами гітлерівців, які дислокувалися в Норвегії практично з перших днів минулої війни.