У зоні нового кодексу

Учора набрав чинності новий Кримінально–процесуальний кодекс України. І якщо влада нахвалює власне «дітище», мовляв, запроваджено змагальну модель кримінального провадження європейського типу, то опозиція — навпаки. Добиватися скасування цього КПК закликала опозицію засуджена екс–прем’єрка Юлія Тимошенко. А її захисник, нардеп Сергій Власенко, обурюється тим, що відтепер правоохоронцям зовсім не обов’язково повідомляти людину про порушення проти неї кримінальної справи, а роль захисника в законі «повністю знищена». Бо адвокат без дозволу й санкції слідчого нічого практично робити не може.

«Єнакіївський вовк вам товариш!»

«Єнакіївський вовк вам товариш!»

«Що, скучили?» — запитав учора присутніх екс–глава МВС Юрій Луценко на початку засідання Апеляційного суду столиці. Присутні нардепи від опозиції — Турчинов, Стець, Доній, Фiленко, Стецькiв, Геращенко та інші, екс–президент Польщі Александр Кваснєвський, колишній президент Європарламенту Пет Кокс та окремі дипломати країн ЄС мали змогу переговорити з засудженим у перерві засідання (Турчинов — зокрема про влиття «Народної самооборони» Луценка до лав «Батьківщини»), а Кваснєвський ще й сфото­графувався із в’язнем. Але, було видно, напередодні річниці Майдану найбільше скучив сам колишній «польовий командир» Луценко — за рідними, соратниками, увагою преси.

Відмова опівночі

У ніч iз середи на четвер, близько опівночі, Вищий адміністративний суд України відмовився задовольнити позов кандидатів від партії ВО «Батьківщина» Наталії Солейко (округ №11) та Івана Мельничука (округ №14) до Центрвиборчкому­ щодо скасування рішення про визнання самовисуванців Олександра­ Домбровського та Віктора Жеребнюка переможцями у цих проблемних округах Вінниччини. Також суд зняв тимчасову заборону на оприлюднення результатів виборів у цих округах.

Вінниччина судиться

Позавчора Вищий адміні­стративний суд України відкрив провадження у справах за позовами кандидатів від об’єднаної опозиції Наталії Солейко (округ №11) та Івана Мельничука (округ №14) проти ЦВК щодо незаконного, на їхню думку, рішення, яким переможцями на цих округах визнано провладних кандидатів Олександра Домбровського та Віктора Жеребнюка. Нагадаємо, що, за даними протоколів iз мокрими печатками, перемогли саме опозиціонери, але після псування окремих коробок iз бюлетенями та перерахунку голосів ситуація змінилася.

Ювілей за ґратами?

Цілком вірогідно, що 23 січня 2013 року екс–Прем’єр Павло Лазаренко святкуватиме свій 60–річний ювілей за ґратами міграційної тюрми Аделанто. Нагадаємо, що сюди він потрапив через невизначений статус на території США одразу після відбуття покарання за відмивання коштів у тюрмі Termіnal Island у Лос–Анджелесі.

ЦВК їм не указ

Проблемний округ №223, що в Шевченківському районі столиці, лишається єдиним у країні, де на момент ухвалення рішення про нові перевибори не було опрацьовано всі протоколи дільничних комісій.

Із тюрми — до тюрми

Не встиг екс–Прем’єр Павло Лазаренко вийти на волю з американської в’язниці Terminal Island, як знову опинився за ґратами. Цього разу — в ізоляторі для іммігрантів у невеличкому місті Аделанто за сотню кілометрів від Лос–Анджелеса.

Проблемна дев’ятка

У дев’яти «мажоритарних» округах триває боротьба представників влади та висуванців від опозиції за перемогу на парламентських виборах. Найбрутальніше цими вихідними підбивали підсумки виборів на округах: №94 (в Обухові одіозна «регіоналка» Тетяна Засуха вирвала перемогу завдяки кривосуддю), №132 (у Первомайську Миколаївської області сталися зіткненя між людьми та міліцією, яка захопила протоколи штурмом), №197 (у Каневі на Черкащині найповільніше рахували голоси).

Міліція проти народу

Міліція проти народу

У місті Первомайськ Миколаївської області на 132–му виборчому окрузі протистояння між програвшим «регіоналом» і представником опозиції переросло в народний бунт. Людське кільце, навколо міськвиконкому, прорвали за допомогою бійців «Беркута» та сльозогінного газу.

«Птах гнізда Дніпропетрова» вилітає з клітки

«Птах гнізда Дніпропетрова» вилітає з клітки

Минулу ніч один iз найскандальніших очільників українського уряду Павло Лазаренко провів «на валізах» в очікуванні звільнення. Восени 1998 року, одразу після того, як Генпрокуратура України порушила кримінальну справу проти нього за розкрадання державного майна в особливо великих розмірах, на одній iз прес–конференцій Павло Іванович заявив, що він не святий. За кілька місяців після цього — у лютому 1999 році — він утік з України, але опинився в американській в’язниці. Доля розпорядилася так, що нині майже повністю сивий 60–річний Павло Лазаренко виходить на волю саме 1 листопада 2012 року — у День усіх святих за католицькою традицією. На сайті Федерального бюро в’язниць США у загальному списку ув’язнених навпроти імені Pavel Lazarenko значиться саме ця дата звільнення. Невідомий точний час виходу Павла Івановича за ворота федеральної в’язниці Terminal Island у Лос–Анджелесі (Каліфорнія). Варто враховувати, що різниця в часі між градом Кия та містом янголів становить дев’ять годин. Отже, якщо у Києві — дев’ята ранку, то у Лос–Анджелесі ще північ.

«Україна молода» регулярно протягом цих чотирнадцяти років висвітлювала перебіг судового процесу Лазаренка у США та його будні за ґратами. Пропонуємо увазі читачів «УМ» найцікавіші факти, у тому числі й раніше невідомі.