З поваги до пророка Мухаммеда

З поваги до пророка Мухаммеда

Вищий адміністративний суд Єгипту дозволив поліцейським носити традиційну ісламську бороду. Суд відхилив клопотання міністерства внутрішніх справ про надання його керівництву повноважень звільняти співробітників поліції на підставі наявності волосся на підборідді, повідомляє міжнародний телеканал «Єврейські новини–1».

Послухай жінку...

Послухай жінку...

Король Саудівської Аравії Абдалла ІІ ще минулого року вперше за всю історію країни видав указ про 20–відсоткову квоту для жінок у місцевій Консультативній раді (Шурі), до якої загалом входить 150 осіб. Минулого місяця 30 відібраних кандидаток, більша частина з яких має наукові звання, були приведені до присяги й офіційно зайняли державні посади. Шура — це законодавчий орган влади, який репрезентує інтереси мусульманської спільноти і має право давати поради керівництву країни.

Вірменія вимагає справедливості

У Єревані від понеділка, коли було оголошено результати президентських виборів, тривають масові акції протесту. Нагадаємо, згідно з підрахунками виборчкому, перемогу знову здобув чинний глава держави Серж Саргсян. Проте його противники вважають, що такий результат було забезпечено винятково за допомогою фальсифікацій.

Відставка й самоспалення

Відставка й самоспалення

Учора прем’єр–міністр Болгарії Бойко повідомив про свою відставку, що, відповідно, потягнула за собою відставку всього уряду. «Я не бажаю бачити кров на вулицях. Не бажаю бачити, щоб поліція Болгарії била будь–кого. Я не можу дивитися на закривавлений «Орлов мост». Кожна краплина цієї крові — це пляма на нас. Я не можу дивитися на парламент, який обнесли огорожею. Не такою була наша мета. Владу мені надав народ, сьогодні я її йому повертаю», — заявив Борисов — екс–мер Софії, який є главою правоцентристської партії ГЕРБ («Громадяни за європейський розвиток Болгарії»). Він керував урядом після переконливої перемоги на виборах у липні 2009 року. Учора Бойко Борисов закликав до саморозпуску також і парламент та до проведення дострокових виборів.

Столики на колії

Польська державна залізниця (PKP) прагне позбутися своїх вокзалів, пояснюючи це браком коштів на їх утримання. Як повідомляє портал новин Польського телебачення, залізничники розглядають дві можливості — безкоштовно передати вокзали органам місцевого самоврядування або продати їх на комерційних засадах. Сьогодні PKP має майже 2,5 тисячі вокзалів, з яких нормально працюють лише 600 об’єктів. Тож, за словами директора з управління нерухомістю Польської держзалізниці Ярослава Батора, компанія хоче залишити у своєму розпорядженні тільки 220 вокзалів. «Вокзали, в яких зацікавлені органи самоврядування і які не мають комерційного потенціалу, ми спробуємо у якійсь формі передати місцевим органам. А ті, які не є привабливими ні для залізниці, ні для місцевої влади, і взагалі не надто гарні — зруйнуємо», — заявив Ярослав Батор.

Право на візок

Ви запитуєте, як життя в Ел–Ей? Як зав­жди — сонячно, тепло, привітно. Настрій роблять і сонце на небі, і люди на землі. Хоча, звісно, бувають дощі та заморозки, а градус суспільного розуміння може опуститися нижче бажаного. Каліфорнія — це поєднання південної життєрадісності й слідування рамкам закону, що притаманне здебільшого північним широтам. Такий собі кліматично–правовий оксюморон. З одного боку, каліфорнійці живуть у відповідності до теорії Монтеск’є (великою мірою дається взнаки Мексика під боком), з другого — будучи дітьми Вашингтона й Лінкольна, вони глибоко шанують право, інколи, як нам може здатися, аж занадто глибоко.

900 років під хрестом Йоана Єрусалимського

900 років під хрестом Йоана Єрусалимського

Віа Кондотті — старовинна вулиця в римському кварталі моди. Вона починається від площі Іспанії з її знаменитими Іспанськими сходами та фонтаном Баркачча роботи П’єтро Берніні. На вулиці Кондотті представлено найвідоміші італійські та світові модні марки, дорогі магазини одягу, взуття, парфумів, годинників і шкіряних виробів. До воріт будинку за адресою віа Кондотті, 68 стоїть черга охочих сфотографуватися. Однак тут не бутік і не модне ательє. Поміж магазинами Hermes та Jimmy Choo здавна квартирує Суверенний військовий Орден госпітальєрів святого Йоана Єрусалимського, лицарів Родосу і Мальти. Найстаріше лицарське братство у світі, днями Мальтійський орден відзначив 900–річчя. Про круглу дату сповіщають банери з цифрами «1113—2013» та червоні прапорці з мальтійським хрестом, розвішані не лише на Палаццо Мальта, а по всій вулиці Кондотті.

Госпітальєри–йоаніти — не про­сто орден. За міжнародним правом це «державне утворення». Сам він називає себе «незалежним князівством» і підтримує рівноправні дипломатичні відносини на рівні послів зі 104 державами, зокрема й з Україною. Мальтійський орден має Конституцію, прапор, герб і гімн (Ave Crux alba — «Радій, білий Хрест»), видає власні паспорти, гроші, марки та автомобільні номери. І йдеться зовсім не про сувеніри чи забавки. Паспорт Суверенного Мальтійського ордену визнають у багатьох країнах; власник такого документа має право на безвізовий в’їзд до 32 держав. А фургони з характерним кодом SMOM на червоно–білій номерній панелі ми бачили навіть на віддалених вулицях Рима.

Багато хто сприймає Мальтійський орден як суверенну державу — адже його маєтки наділені статусом екстериторіальності, тобто не підлягають законам Італії. Журналісти «УМ» «перетнули кордон» обох мальтійських анклавів, а також дізналися про роботу Ордену в Україні.

Чи закриється кіпрська «пральня»?

Прихильники кіпрської опозиції вчора вітали свого кандидата Нікоса Анастасіадіса з виходом у другий тур президентських виборів. Хоча опитування та екзит–поли свідчили, що 66–річний правоцентрист, засновник опозиційної партії «Демократичний збір», може перемогти вже в першому турі з результатом приблизно 51,5%. Але він здобув тільки трохи більше 46% і найближчої неділі змагатиметься за посаду президента з комуністом, екс–міністром охорони здоров’я Ставроа Маласом. Після першого туру він значно відстав від лідера, здобувши 26,9% голосів.