Берег лівий, берег правий, ми усі без переправи

Берег лівий, берег правий, ми усі без переправи

Перший літній день подарував мешканцям промислового міста вельми неприємний сюрприз: потрапити в мікрорайон, розташований по той бік Дніпра, стало дуже і дуже не просто. Відучора різко обмежено рух транспорту аварійною естакадою ДніпроГЕСу, а «Мостобуд» призупинив спорудження нового, вкрай необхідного автопереходу.

Води — море, а напитися ніде

Води — море, а напитися ніде

Тема води у цих місцях є актуальною ще з 50–х років минулого століття. Бо саме вода поглинула неосяжні плавні у Великому Лузі, який запорожці шанобливо називали батьком. Як пригадує 88–річний виходець із колись розташованої у цих благодатних місцях Грушівки Василь Кабак, у корів, які сюди забродили попастися, вмить наливалося вим’я.

Випити водиці й козеням не стати

Очисний механізм піднімається з колодязя — і чотири масивні металеві пелюстки відкриваються, щоб викинути на землю брудний пісок. На купі вже лежать іржаві відра. Добре, коментує хтось, що ніяка тварина там не потонула...

Депутат Гуцульщини

Депутат Гуцульщини

Закарпаття мало славну когорту українських політиків. Згадаймо президента Карпатської України Августина Волошина, голову Сойму Августина Штефана, голову Хустських народних зборів 1919 року Михайла Бращайка, президента Гуцульської Республіки Степана Клочурака, братів Климпушів і братів Реваїв та десятки–десятки інших.

Остання проща

Остання проща

У неділю близько сьомої ранку під самим Львовом на об’їзній трасі неподалік гіпермаркету «Епіцентр» вантажівка в’їхала в автобус «Богдан», який віз паломників у Крехівський монастир. Автобус, попри потужний удар, втримався на колесах.

Укол від дифтерії, а смерть — від ГРЗ

Трагедія трапилась у селі Нагірне на Львівщині ще близько двох тижнів тому. Фельдшер попросила пані Тетяну привезти дитину на чергове планове щеплення — її п’ятимісячній дочці Вікторії мали ввести вакцину від коклюшу, дифтерії та правцю, а також від поліомієліту та гемофільної інфекції.

Нерукотворна Діва

Нерукотворна Діва

Сотні автомобілів і, звісно, ще більше паломників минулими вихідними буквально «окупували» невелике село Старицьківку, що в Машівському районі. Люди їдуть сюди звідусіль, беручи з собою і малих дітей, щоб просто подивитися на нерукотворне диво або й прикластися до нього задля зцілення від багатьох недуг.

Сімсот кроків

Сімсот кроків

Із початком чергового курортного сезону в Євпаторії, який у місті офіційно стартував на дощові травневі свята, оживились його тихі й до цього малолюдні вулиці Караїмська і Тучина. Передусім за рахунок приїжджих відпочивальників, які ладні зробити всі сімсот кроків — саме такою визначено довжину унікального пішохідного маршруту «Малий Єрусалим», — аби відчути неповторну енергетику історичного «ядра» курортного міста.

Цвіте і ходить

Цвіте і ходить

Ще минулоріч на 600–річчя першої письмової згадки про Чернівці на відновленій площі Турецької Криниці встановили квітковий годинник. Його вартість — 94,7 тисячі гривень. Виготовлений на Київському годинниковому заводі, він має діаметр вісім метрів.