Утримати «вісь світу», яка похитнулася...

Утримати «вісь світу», яка похитнулася...

Моя сусідка бабця Лариса, для якої телевізор — чи не єдине «вікно у світ», днями зізналася, що вже боїться вмикати той «ящик».

«Перехвилююся, а потім заснути не можу, — розповідає жінка. — Спершу показували вбитих, поранених, сльози і кров. Співпереживала разом з усіма українцями.

Пісно, але смачно і корисно

Пісно,  але смачно і корисно

З минулого понеділка у православних християн розпочався великий піст, який вважається найсуворішим. Як зробити так, аби, не порушуючи канонів, водночас не зашкодити здоров’ю? Великий піст — добра нагода для організму очиститися, нормалізувати масу тіла, кажуть дієтологи.

Готуйте вітамінний щит

Готуйте вітамінний щит

Після зими ми почуваємося кволими і виснаженими: дається взнаки брак сонячного світла, у раціоні меншає вітамінів. Тож у весняний період дуже важливо, аби організм отримував достатню кількість корисних мікроелементів із їжею.

«Серце стукає тривожно...»

«Серце стукає тривожно...»

Серцево–судинні захворювання — на першому місці серед причин смертності в усьому світі. А діагноз «інфаркт міокарда» звучить, як вирок. Однак лікарі стверджують: у більшості випадків хворого з гострим серцевим нападом можна врятувати від фатальних наслідків, якщо вчасно надати необхідну медичну допомогу.

Третьокласник Ваня помер від... старості

Третьокласник Ваня помер від... старості

У родині Ольги та Анатолія Чваньків із селища Радушного біля Кривого Рогу й досі не можуть отямитися від втрати улюбленого синочка Вані. Ще більше вражають обставини цієї сімейної трагедії — хлопчик, не доживши півтора місяця до свого дев’ятиріччя, помер від... старості. Це був той випадок, коли медицина безсила.

Бороніть бронхи

Бороніть бронхи

Одне з найпоширеніших захворювань холодної пори року — бронхіт. Часто він настає як ускладнення гострого респіраторного захворювання і грипу. А нині — сприятлива погода для «розгулу» вірусів. Крім того, зараз може погіршуватися стан хворих на хронічний бронхіт.

Знати, щоб перемогти

Як свідчить статистика, щороку в Україні у понад 1000 дітей виявляють ракове захворювання. Найпоширеніші — злоякісні новоутворення кісток та суглобових хрящів, пухлини мозку, лейкемії та лімфоми. Для діагностики і лікування потрібне сучасне радіологічне обладнання та комп’ютерні томографи, які ще недавно хворим українським малюкам були недоступні.

Уперше чую!

Уперше чую!

Благодійна організація «Серце до серця» разом із спонсорами, волонтерами та амбасадорами передала до обласних та міських дитячих лікарень нове якісне обладнання для діагностики та лікування вад слуху. 2013 року завдяки благодійній акції «Почуй світ» вдалося зібрати понад 4,3 мільйона гривень.

«Обійми мене, мамо...»

«Обійми мене, мамо...»

Якщо дитина з ранніх літ має достатній контакт із матір’ю, вона виростає миролюбною і доброзичливою. Такої думки дотримуються психологи, які багато років досліджують тему виховання. Зокрема, американський вчений Прескотт вважав, що дитина росте щасливішою і впевненішою в собі в тій родині, де малюка надовго не залишають на самоті.

У похід — до довголіття

У похід — до довголіття

Універсальне бажання людини у будь–якому віці: прожити довго і не хворіти. Які фактори пришвидшують старіння, як обійти ці підступні «рифи» і допомогти організму якомога довше перебувати в тонусі? На думку лікарів і вчених, стан здоров’я людини лише на 10 відсотків залежить від медицини, 20 — від генетики (спадковості), 20 — від навколишнього середовища, а 50 відсотків — від нас самих.