«Маршрутки» «підростають» до трьох

На семи маршрутах, які обслуговують компанії–перевізники «Союз–авто» («маршрутки» №180, 187, 416, 458, 470 і 500) та «Надія–транс» (маршрут №417), цими днями зросла вартість проїзду. Відтепер вона становить 3 гривні замість звичних 2,50.

Буде центр — без базару!

Буде центр — без базару!

Знести господарський ринок і «незначну кількість» торговельних рядів книжкової «Петрівки» та побудувати на їхньому місці величезний торговельний центр — такі плани виношує керівництво ТОВ «Книжковий ринок».

Дах для Табачника

Дах для Табачника

«Підшефний» Київській міській державній адміністрації дитбудинок «Ясний» можуть ліквідувати у зв’язку з черговими освітніми пертурбаціями. Як повідомив «УМ» секретар Постійної комісії Київської міської ради з питань освіти та науки Олексій Давиденко, готується проект рішення, за яким будівля «Ясного» має перейти у власність Міністерства освіти і науки України.

Приват — «Жуляни»

Київський адміністративний суд відхилив скаргу фірми «Промсоцрозвиток» на дискримінаційні умови проведення конкурсу, за якими маловідома компанія «Майстер–авіа» отримала право оренди комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни) на 49 років. Рішення, винесене наприкінці минулого року, фактично розбило всі сподівання «Промсоцрозвитку» на право розпоряджатися майном «Жулян». Причому ця компанія, за інформацією одного з провідних економічних видань України, пропонувала набагато вигідніші умови оренди: 15% орендної плати від вартості активів аеропорту проти 5,5%, які запропонувала компанія «Майстер–авіа», та пропускну здатність 700 людей за годину проти 320 пасажирів, яку обіцяв відтепер фактичний орендатор «Майстер–авіа».

Остання надія безхатченків

У Києві зведуть двоповерховий будинок, де можуть знайти собі прихисток люди, які не мають домівок. Проект притулку виконаний на замовлення релігійної організації ордену місіонерок Божественної любові, його планують звести на місці старої будівлі (що на вулиці Гвардійській), де вже кілька років сестри роздають бомжам їжу й одяг. Настоятелька монастиря, з якою вдалося поспілкуватися «УМ», сестра Андреа, щиро здивувалася поширенню інформації, що, на її думку, потрапила у ЗМІ дуже передчасно. За словами пані Андреа, проектом, який уже розглядали на засіданні містобудівної ради, передбачена їдальня, невеличка «нічліжка» та медпункт. «Наш проект розглянули, висловили кілька зауважень і повернули, — розповідає сестра Андреа. — Тому наразі він на доопрацюванні. Коли почнеться саме будівництво — важко сказати. Передбачено 70 місць для ночівлі. Звичайно, буде і медпункт. У нас дуже «гнучкий» принцип роботи, намагаємося працювати в тій сфері, якою займаються найменше».

Невідкладна й кваліфікована

Невідкладна й кваліфікована

Кілька днів тому столицею пронеслася новина про плачевні наслідки медичної реформи в Києві, яку готує влада. Мовляв, на киян чекає суттєва зміна принципу роботи швидкої допомоги: на виклики вирушатимуть відтепер не лікарі, а фельд­шери, яким стали масово підвищувати кваліфікацію. Саме фельдшери, начебто, а не лікарі будуть ставити попередній діагноз і надавати першу допомогу. Кваліфіковані ж лікарі прийматимуть охочих у спеціально облаштованих приймальнях при медустановах Києва.

«Жовтнева» революція

«Жовтнева» революція

Наприкінці минулого року скандальному будівництву на території Олександрівської (Жовтневої) лікарні суд дав зелене світло. Це відбулося після оскарження компанією «Житлобуд» постанови Вищого господарського суду України. Саме тієї постанови, яка «остаточна і оскарженню не підлягає». Відтак найближчим часом може поновитися будівництво висотного будинку на Шовковичній 39/1А. Там свого часу уже частково зруйновано Кловський узвіз і знищено кілька сотень насаджень садиби Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця. Будівництво загрожує руйнуванням і самій Жовтневій лікарні.

Іван Куровський, почесний президент ТОВ «Житлобуд», депутат­БЮТівець, домігся свого після шестирічної боротьби в судах і на будмайданчику. На медиків чиниться тиск, голова КМДА Олександр Попов конфлікт ігнорує, а кияни готуються до нової хвилі протистояння.

Кошторис виживання

Кошторис виживання

Ще у вересні минулого року команда тоді ще першого заступника голови Київської міськдержадміністрації Олександра Попова прогнозувала карколомні зміни у принципах формування міського бюджету. Тоді ЗМІ повідомляли, що принципи його планування суттєво відрізнятимуться від тих, які застосовувалися раніше. Для цього навіть до роботи залучили Агентство США з міжнародного розвитку, почалася розробка бюджету — без посилання на окремі статті витрат, а за програмно–цільовим методом.

Проте економічні експерти в цьому документі не знаходять особливих відмінностей від попереднього бюджету–2010, а депутати Київради вказують на його численні недоліки. Схоже на те, що багатьом категоріям населення Києва доведеться затягнути паски. Чиновники ж про себе, як завжди, подбати не забули.

І батіг, і пряник

Новорічні «подарунки» для киян від місцевої влади виявилися не надто втішними. Із 1 січня цього року підвищено тарифи за тепло, які мають виставляти енергопостачальні компанії для розрахунків ЖЕКам. Одначе столична влада вирішила дати місяць киянам для адаптації до нових цін. Отож підвищені тарифи на тепло й гарячу воду набудуть чинності з 1 лютого цього року — у нових квитанціях ми побачимо підвищення на 35 відсотків. Тоді ж зросте в ціні квартирна плата — у середньому в 1,3 раза.

Дідова пошта

Дідова пошта

Щороку близько двох із половиною тисяч дітлахів із Києва пишуть листи Дідові Морозу та Святому Миколаю. І хоч, як мовиться у казці, Дід Мороз живе в Лапландії, а навеснi переселяється у криниці, де «і влітку студено», усі листи, адресовані йому, уважно перечитують, а потім на них відповідають його поштарики і помічники — працівники Київської міської дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта». Сам же дідусь, схоже, вирішив остаточно переїхати до Києва і оселитися на Хрещатику, 22. Сюди йому пишуть навіть із–за кордону.

Про особливості листування Діда Мороза з дітлахами, про три жадані патрони та омріяний чай із печивом «УМ» розповіли працівники Київського Головпоштамту.