... І морозиво для «шмаркачів»

... І морозиво для «шмаркачів»

Мабуть, жодне питання не турбує батьків так сильно, як дитяче здоров’я. Коли малюк нездужає, руйнується все — плани, сталий порядок речей, псується настрій. Кожна мама і кожен тато мріють, аби дитина росла сильною і міцною, а підступні недуги оминали малечу десятою дорогою. Як цього досягти? Як зміцнити організм, аби він гідно протистояв інфекціям і капосним вірусам? Відповіді на ці та інші запитання «УМ» дізналася у фахівця, лікаря–інфекціоніста, головного імунолога Києва Федора Лапія.

…І колір має значення

…І колір має значення

Півтора літра чистої води — саме стільки лікарі рекомендують випивати в середньому щодоби задля підтримання водного балансу в організмі. Це — без урахування рідини, яку людина отримує із першими стравами, фруктами тощо. До речі, ані кава, ані чай не відновлюють водної рівноваги, а кава ще й прискорює її виведення з організму.

Не вішай носа — довше проживеш...

Не вішай носа — довше проживеш...

Американські вчені дійшли висновку: оптимісти не просто цікавіше живуть, а й менше хворіють. Від настрою людини, від її ставлення до життя безпосередньо залежить здатність імунної системи протистояти захворюванням. Вам буде не страшний інсульт. Докладніше про інсульт: posleinsulta.org все про реабілітацiю.

З легкою парою?

З легкою парою?

Традиція паритися в сауні багатьом припала до душі. Хтось завдяки «легкiй парi» лікує нові і задавнені недуги, хтось омолоджується тілом і душею, а комусь просто до снаги відпочинок до сьомого поту. Медики кажуть: цілющі властивості таких процедур можна поставити на варту здоров’я, якщо, приймаючи теплові процедури, пам’ятати про золоту середину і знати міру.

Мультики «в окулярах»?

Мультики «в окулярах»?

Якщо ваша дитина мружиться, дивлячись телевізор, або надто близько підносить до очей книжку, коли читає, — це «дзвінок» про небезпеку. Проблеми із зором, на жаль, не знають вікових обмежень, а навантаження на дитячі очі зростають із кожним роком. Нерідко навіть дошкільнятам уже доводиться носити окуляри. Із якою періодичністю необхідно відвідувати дитячого офтальмолога задля профілактики очних хвороб і що робити, якщо зір уже погіршився? Допомогти розібратися в цих питаннях ми попросили дитячого лікаря–офтальмолога офтальмологічного відділення Київської обласної клінічної лікарні Ольгу Котілєвську.

«Під стіл пішки» вундеркінд?

«Під стіл пішки» вундеркінд?

Вундеркінд, суперінтелектуальна дитина… Батьки тішаться досягненнями свого чада, вчителі задоволені напрочуд успішним учнем. Але психологи і лікарі–неврологи стверджують, що до таких дітей треба підходити з певною обережністю.

Авантюра «на повідку»?

Ми вже писали про те, що Дніпропетровщина (разом із Вінниччиною, Донеччиною та Києвом) стала «полігоном» для так званої медичної реформи, яку проводив уряд «регіоналів». Практично відразу всі зміни в медичній сфері потрапили під шквал нищівної критики, а численні проблеми дали про себе знати вже відпочатку.

Поки грім не гряне...

Поки грім не гряне...

Страхи в дитячому віці — явище поширене. Найбільше діти бояться самотності, темряви, болю. В одних це почуття минає швидко, для інших стає проблемою. У Яринки страхи почали проявлятися в трирічному віці. Дівчинка панічно боялася залишатися сама в темній кімнаті. Їй здавалося, що в кожній шпарині засів «великий чорний павук», який неодмінно виповзе, щойно мама причинить за собою двері.

Неначе цвях, у ступню вбитий...

Неначе цвях, у ступню вбитий...

Спершу турбує дискомфорт при ходьбі, коли спираєшся на стопу. Згодом з’являється ниючий біль, потім у ступні поколює і пече. Зрештою, людина починає кульгати або ходити навшпиньки, оскільки вільно стати на ступню неможливо через біль...

Знімок не на згадку — для здоров’я

Знімок не на згадку — для здоров’я

Цього тижня у світі «прицільно» говорять про туберкульоз. 24 березня міжнародна спільнота оголосила всесвітнім днем боротьби з недугою, яка від 1995 року отримала в Україні тривожний «статус» епідемії. За кількістю хворих на туберкульоз наша країна нині — на другому місці в Європі (перше має Росія).