Південна Корея — не Україна,

Південна Корея — не Україна,

Парламент Південної Кореї вчора проголосував безпрецедентне для цієї країни рішення про початок процедури імпічменту президента Но Му Хена, якого звинувачують у нефаховості та порушенні виборчого законодавства. Не допомогло навіть те, що незадовго до початку сесії президент визнав свою провину і вибачився перед народом та парламентом. Після надзвичайно бурхливих дискусій, які тривали з вівторка, коли з’явилося підписане 159 депутатами подання про імпічмент і почалися сутички між противниками та прибічниками президента, за рішення про відсторонення Но Му Хена від влади проголосували 193 з 271 депутата Національних зборів (парламенту) Південної Кореї, а проти — лише двоє. Для прийняття результативного рішення потрібно було здобути підтримку двох третин депутатського корпусу, тобто набрати 181 голос.

«Шерше ля фам» у грузинському уряді

Позавчора президент Грузії Михайло Саакашвілі повідомив, що пост міністра закордонних справ незабаром займе громадянка Франції Саломе Зурабішвілі. Це питання він узгодив з прем'єром Зурабом Жванією і збирається подати кандидатуру 52-річної Саломе Зурабішвілі на розгляд нового парламенту відразу, як той розпочне свої засідання. «Пані Зурабішвілі — французький дипломат високого рангу (донедавна — французький посол у Грузії. — Авт.). Вона громадянка Франції, але є щирою грузинкою — вона спадкоємниця першої хвилі еміграції з Грузії», — охарактеризував Саакашвілі майбутню пані міністра. За його словами, кандидатуру Зурабішвілі, онучки засновника морського порту і грузинської залізниці Ніко Ніколадзе, він обговорював зі своїм французьким колегою Жаком Шираком під час недавнього візиту до Франції.

Президенти — теж водії!

Тривалі дискусії довкола «водійського» питання тепер мають ущухнути напевно: останню крапку поставив днями Президент України Леонід Кучма, підписавши прийняті Верховною Радою 19 лютого зміни до статті 15 Закону «Про дорожній рух». Згідно з цими нововведеннями, працівникам Державтоінспекції забороняється конфісковувати водійське посвідчення на дорозі.

Вода дорожчає, львів'яни «закипають»

Понад три тисячі львів'ян прийшли під стіни Львівської ратуші з вимогою зупинити запроваджене Львівським міськвиконкомом підвищення тарифів на водопостачання. Найколоритнішими з плакатів, які тримали городяни, були: «Хочеш воду з баняка — голосуй за Буняка» та «Кучму і Буняка — до одного баняка». Організаторами пікету стало Об'єднання профспілок Львівщини.

Прикметно, що саме цього дня планувалася сесія Львівської міської ради, яка мала прийняти рішення про відміну підвищення тарифів на воду. Однак у сесійній залі зібралось лише 45 депутатів, а їх було недостатньо для роботи сесії. Цікаво, що більшість депутатів, які прагнули того дня працювати, були «нашоукраїнці», також підтягнулась і «важка артилерія» блоку — народні депутати Тарас Стецьків, Олекса Гудима та Ярослав Кендзьор. А от депутатська група «Наш Львів», яка, на думку місцевих оглядачів, є близькою до «об'єднаних», була представлена лише одним депутатом — Володимиром Сулипою, який раніше працював директором міського комунального підприємства «Львівводоканал». Так само не прийшов на сесію і міський голова Любомир Буняк.

Усіх «англійців» — до Острога

Уперше на теренах Рівненщини сьогодні в Національному університеті «Острозька академія» відбудеться всеукраїнська олімпіада з англійської мови. 110 учнів випускних класів з усіх регіонів України змагатимуться не лише за визнання їхньої ерудиції, а й за право стати студентом одного з найпрестижніших вищих навчальних закладів України. Для цього конкурсантам потрібно набрати не менше 80 балів з усіх тестових завдань і ввійти до трійки переможців.

З'явилися надія і... апетит

Члени екіпажу судна Zudar Sexto, затриманого в Кабо-Верде, призупинили голодування, яке моряки були змушені розпочати на знак протесту проти незаконного утримання під вартою. Як повідомив журналістам речник прес-служби Міністерства закордонних справ України Маркіян Лубківський, стан здоров'я українців не викликає занепокоєння, за ними наглядають місцеві лікарі. А тим часом між українськими дипломатами та місцевою владою вже досягнуто певних домовленостей. Ще кілька днів тому перекладач українських моряків Олена Товареш повідомляла, що можновладці острівної держави Кабо-Верде відмовляють повноважному представнику Міністерства закордонних справ України Миколі Собку в зустрічі з українцями-членами екіпажу океанського буксира-рятувальника, які п'ятий місяць перебувають у в'язниці міста Прайя без пред'явлення офіційних звинувачень. Тепер же гвінейська влада дозволила «побачення»: зустріч консула України з українськими моряками вже відбулася.

Знову Атлантика, знову рекорд!

16 березня до берегів США (в Нью-Порт) прибуває відомий мандрівник Федір Конюхов. Прибуває після надзвичайно вдалого переходу через Атлантичний океан: відстань від Канарських островів до Барбадосу 27-метровою яхтою «Червоні вітрила» наш земляк (Конюхов народився на Запоріжжі) здолав за чотирнадцять діб сім годин десять хвилин. Цей результат є рекордним для вітрильників-гігантів і минулого тижня зафіксований у Великій Британії Радою з реєстрації світових досягнень під вітрилами.

Прикметно, що досі ця яхта належала мільйонеру Паскалю Герольту (Франція). Амбітний багатій також мав намір перетнути Атлантику, однак потрапив у непривітні обійми шторму. Яхта втратила всі вітрила, а пан Герольт — останні краплі оптимізму щодо реалізації свого проекту. За певних умов француз передав яхту «ще божевільнішому» Федору Конюхову. Той ініціював модернізацію плавзасобу для одиночного плавання, після чого «Червоні вітрила» було занесено до міжнародного Морського реєстру.

67 відсотків, що ми не самi

67 відсотків, що ми не самi

Навіть атеїстів ця інформація змусить дещо замислитися, адже тепер науково доведено, що Бог таки є! Британський вчений Стефан Енвін iз Mанчестерського університету вирахував за допомогою складної математичної формули, що ймовірність існування Бога досить висока і становить 67 відсотків.

Труднощі перекладу Петро Симоненко образився на Мадлен Олбрайт

Труднощі перекладу Петро Симоненко образився  на Мадлен Олбрайт

Колишнього держсекретаря США й «залізну леді» американської політики в Україні треба оголосити персоною нон грата. І не пускати навіть на поріг держави особу, що посміла охрестити Україну «санітарним кордоном між Азією та Європою». Більше того, заявила, що в тому разі, коли вибори пройдуть не так, як того хочеться Штатам, вони закриють усі рахунки фізичних осіб та юридичних осіб України за кордоном!

Олександр Волков: Європа - з нами

Олександр Волков: Європа - з нами

«Ви все знаєте, - жартома схопився за голову Олександр Волков, почувши моє запитання про спосіб святкування цьогорічного ювілею. - Так, сорок років. Не хочеться про це навіть думати. І радості від цього мені, повірте, небагато. Я взагалі не прихильник відзначення днів народження. У дитинстві любив з цієї нагоди пити лимонад, ласувати тортом, та на сьогодні мене все це не приваблює. Намагаюся в такі дні зникнути, щезнути, загубитися»...
Та якщо про власну круглу дату Олександр Волков воліє не згадувати, то від іншого свята чемпіону XIV Олімпійських ігор, володареві багатьох світових і європейських нагород, українському баскетболісту, який першим протоптав стежку в НБА, грав за клуби Італії і Греції, а повернувшись додому - заснував БК «Київ», не відмовитися. Адже «Матч усіх зірок» Євроліги ФІБА 16 березня відбудеться в Київському палаці спорту саме завдяки організаторським навичкам та авторитету Волкова. З цього й почалася наша розмова.