Жорстокість — згуба для мозку?

Жорстокість — згуба для мозку?

Аналізуючи власну практику, психіатри дійшли висновку, що жорстоке поводження з дітьми може призвести до змін у структурі мозку. Зокрема, зменшити кількість сірої речовини, що відповідає за обробку інформації. Говорячи про жорстоке поводження, фахівці мають на увазі не тільки різні форми фізичної, емоційної і сексуальної наруги над дитиною, а й нехтування, недбалість та іншу поведінку дорослих, яка шкодить нормальному розвитку, здоров’ю, гідності дитини.

Проблема «з носом»

Проблема «з носом»

Аденоїди — одна з найпоширеніших проблем, яка приводить малечу в кабінет лікаря-отоларинголога. Звідки вони беруться і як давати раду з «носиком, який не дихає»? І чому, власне, це так важливо — видалити аденоїди, якщо лікар не бачить іншого, аніж хірургічний, методу боротьби з проблемою?

Що це тисне? Капелюх?

Що це тисне? Капелюх?

Як свідчить медична статистика, найпоширеніша скарга пацієнта під час візиту до лікаря — головний біль. І це вже настільки «банальна» неприємність, що до фахівця поспішає далеко не кожен. Адже простіше випити таблетку знеболювального, перечекати кілька годин — і далі, до справ. Медики кажуть, що від головного болю щороку потерпають близько трьох чвертей населення Землі.

Акцент — на профілактику

Акцент — на профілактику

Візит до лікаря для більшості з нас — річ не надто приємна. А якщо для консультації фахівця після інсульту posleinsulta.org тут не треба відсидіти чергу в далеко не ідеальних умовах, то це стає важким випробуванням. Донедавна саме так було в Черкасах, коли поліклініка обласної лікарні тулилася у невеликій і тісній двоповерховій будівлі, зведеній відразу після війни.

Як пісок крізь пальці...

Як пісок крізь пальці...

Згадайте, у дитинстві ви часто бавилися у пісочниці? Чи робили пасочки, постукуючи по відерцю лопаткою? Чи будували величні замки із піску на березі моря? Звісно, без таких розваг важко уявити дитячі роки. Однак порпання в пісочниці, як з’ясувалося, — то не лише розвага.

Летюча, та надто «вловима»

Летюча, та надто «вловима»

Більшість із нас у дитинстві пройшли через це. Зелені цятки по всьому тілу, висока температура, карантин — вимушена ізоляція від друзів. Особисто я пригадую, що не раділа навіть можливості не вчити щодня уроки, бо домашній «арешт» при вітрянці — втіха сумнівна. Дискомфорт від пухирців заважав розвагам, крім того, їх можна було ненароком зачепити, а то вже зовсім кепсько.

Не горіть!

Не горіть!

Сезон відпусток у багатьох асоціюється з морем і сонцем, тож прихильники засмаги вже готові підставити своє тіло теплим сонячним променям. Під впливом сонця організм синтезує вкрай важливий для здоров’я вітамін D, тому засмага має не лише косметичний, а й терапевтичний ефект. За умови, що ви будете дотримуватися деяких правил.

«Залакований грибок»?

«Залакований грибок»?

«Покажи мені свої нігті, і я скажу — хто ти: які проблеми із здоров’ям турбують, на що маєш звернути увагу». Саме так можна перефразувати відомий вислів про друга. Як стверджують лікарі, зовнішній вигляд нігтів здатен повідати фахівцю багато цікавого — деякі зміни в роботі організму чітко «відбиваються» на нігтьових пластинах.

Інфекція — на тарілці

Інфекція — на тарілці

У літні місяці небезпека ураження кишковими інфекціями зростає в кілька разів. Тому в спекотну погоду важливо особливо прискіпливо ставитися до харчування. Насамперед, фахівці радять регулювати питний режим, особливо в дітей, оскільки малеча гірше переносить утрату води. Краще пити кип’ячену воду, а воду в пляшках не можна залишати відкритою.

... І шпинат, що «генерує ідеї»

... І шпинат, що «генерує ідеї»

«У мене сидяча робота», — каже знайома, нарікаючи на зайві кілограми, які так недоречні, особливо на порозі літа. Олена працює адміністратором у готелі, відриватися від робочого місця на рецепції особливої можливості не має, тож обідати найчастіше доводиться бутербродами — «без відриву» від комп’ютерного монітора.