Слов’яни на лінії вогню

Слов’яни на лінії вогню

Закордонні ЗМІ широко коментують загибель українця зі складу поліцейського підрозділу ООН у Косові, нагадуючи, що це перша жертва зі складу поліцейського контингенту ООН із початку його місії 1999 року. Польська «Газета виборча» наголошує, що командування УНМІК та KFOR використовує поляків та українців у Косові для виконання найскладніших завдань. Саме представникам цих двох країн доручено підтримувати спокій у «найгарячішій» точці провінції — поділеному на сербську та албанську частини місті Мітровіца. Вчора поліція ООН повернулася до міста, й одразу відновилися протести сербів. Цього разу на вулиці міста вийшли учні середніх шкіл, які скандували: «Будемо боротися до смерті. Тут є Сербія, і ми не віддамо її!»

Чорна діра під назвою Тибет

Чорна діра під назвою Тибет

За даними китайської влади, станом на 23.00 вівторка в поліцію Китаю добровільно з’явилися і здалися 105 осіб, які брали участь у масових заворушеннях у столиці Тибету — Лхасі. Про це повідомила вчора китайська інформагенція «Сіньхуа». Ці особи повірили запевненням влади, що тим, хто добровільно здався, покарання буде пом’якшене. Китайська влада намагається заплямувати учасників антиурядових виступів, запевняючи, що більшість із них перебували в стані алкогольного сп’яніння.

Перший ювілей інтервенції

Сьогодні виповнюється п’ята річниця з дня початку інтервенції США до Іраку. Напередодні президент США Джордж Буш прокоментував цю подію під час виступу в Пентагоні. Він заявив, що й тепер не має сумнівів стосовно необхідності початку війни, незважаючи на її «високу ціну в людських життях і коштах».

Конфлікту в Мітровіці можна було уникнути

Конфлікту в Мітровіці можна було уникнути

Наказ про штурм приміщень колишніх міського та окружного судів Косова був провокативним і абсолютно невиправданим, заявляє влада Сербії. Українці, поляки та французи стали заручниками невиважених дій командування.

Здатися чи боротися?

Здатися чи боротися?

Учора сплив термін ультиматуму, який влада Китаю висунула організаторам заворушень у Тибеті: або вони здаються, або поліція розпочинає більш жорсткі дії. Біженці, які зібралися на молитву в індійському місті Дхарамшалі, де перебуває уряд Тибету в екзилі, висловилися за продовження боротьби.

Край терпінню

Уже тиждень у столиці Тибету Лхасі тривають заворушення, які розпочалися з акцій протесту буддистських ченців. Учора представники китайської влади заявили, що майже відновили контроль над містом. Губернатор Тибету Цянба Пунког повідомив, що за час заворушень загинули 13 тибетців, але при цьому зазначив, що китайські військові не застосовували вогнепальну зброю. Тибетський уряд в екзилі, який перебуває в Індії, та закордонні ЗМІ стверджують протилежне і заявляють, що насправді загинуло приблизно 100 учасників демонстрацій, а 80 отримали поранення.

Каміння від братів–слов’ян

Каміння від братів–слов’ян

Поліцейські ООН та військовослужбовці KFOR учора перебрали контроль над приміщеннями двох судів ООН у місті Косовська Мітровіца, які з минулої п’ятниці утримувалися сербськими демонстрантами на знак протесту проти самопроголошення незалежності Косова. Операція звільнення будинків судів розпочалася о шостій годині ранку і в ній були задіяні броне­транспортери та більше 500 поліцейських, голов­ним чином зі складу українського миротворчого контингенту, повідомляє хорватська інформагенція ХІНА.

Мистецтво без кордонів

Польський художник Казімєж Юзеф Дунін–Маркевич (1874—1932) і його дружина, ірландська революціонерка, феміністка, соціалістка та націоналістка Констанс (1868—1927) матимуть музей в українському селі Животівка, що в Оратівському районі Вінницької області. Як повідомила днями польська інформагенція ПАП, музей буде створено з ініціативи посла України в Ірландії Бориса Базилевського.

Гоніння на християн

Гоніння на християн

Учора на території церкви Мар–Адаа в християнському селищі Кремліш, що за 35 кілометрів на схід від міста Мосул, поховали халдо–католицького архієпископа Іраку Павла Фараджа Рахо. Як повідомляє «Франс пресс», тіло 65–річного ієрарха іракських християн було знайдено позавчора в Мосулі за телефонною підказкою викрадачів та вбивць. Архієпископа Рахо невідомі викрали 29 лютого, коли він виходив із собору Святого Духа, де щойно відслужив месу. Три особи (водій та двоє особистих охоронців), які супроводжували архієпископа, були застрелені на місці. У кожного з убитих залишилися сиротами по троє дітей.

Молоток для розколювання країн

Росія найбільш активно виступала проти надання незалежності сербській провінції Косово, але проводить іншу політику на пост–радянських теренах. Позавчора Держдума РФ на вечірньому засіданні провела слухання, присвячені статусу невизнаних сепаратистських республік на територіях Молдови і Грузії. Йдеться про Придністров’я, Абхазію та Південну Осетію. На слухання були запрошені як лідери сепаратистів, так і представники органів влади Молдови та Грузії. Останні, зі зрозумілих причин, проігнорували «думські забави».