Фальсифікатори на гачку

У той момент, коли парламент скасував недоторканність депутатів місцевих рад, справа фальсифікаторів президентських виборів у 100-му виборчому окрузi (м. Кіровоград) отримала нове життя. Більшість членів ТВК були депутатами міської ради попереднього скликання і стали депутатами від Партії регіонів на виборах-2006.

Маски знято

Маски знято

Таємничий бізнесмен Дмитро Фірташ дав перші публічні інтерв'ю. В американськiй газеті «Уолл-Стріт джорнел» він заявив, що досі приховував факт того, що він є власником 45% частки «Росукр-енерго» (компанії, що є ексклюзивним поставщиком імпортного газу в Україну), аби отримати можливість вести бізнес із російським «Газпромом» та уникнути політичного тиску в Україні. Він також зазначає, що решта 5% акцій належить його бізнес-партнеру, який не бере участі в операціях компанії.

Як наші в Мінську агентуру Лукашенка дратували

Як наші в Мінську агентуру Лукашенка дратували

Депортовані українці повернулися з Білорусі. До українського кордону активісти «Студентського братства», арештовані у Мінську 26 квітня під час акцій опозиції, їхали поїздом на Харків у супроводі міліції. Потім цілий день добиралися електричками до Києва. Їх зустріли на вокзалі українські та білоруські журналісти та друзі-«братчики». Несподіванкою для перших двох — Сашка й Сергія — було те, що наступним поїздом приїхав Макар, якого білоруські прикордонники повторно затримали і висадили з харківського поїзда. В Макара, який вчиться на музиканта, білоруські силовики забрали фотоплівку та диски з білоруською опозиційною музикою.

«Губернаторська» зачистка

У день, коли Президент поїхав із візитом до Латвії, Кабінет Міністрів влаштував «зачистку» «губернаторських» кадрів. Утім з погляду формальності це й не дивно, адже в нових політичних умовах уряд відіграє вагомiшу, нiж ранiше, роль у долі голів обласних адміністрацій. Отже, позавчора Кабмін ухвалив рішення про подання Президентові на звільнення голів Севастопольської міської, Рівненської та Київської обласних адміністрацій.

А у нас — знову «Росукренерго»

А у нас — знову «Росукренерго»

Жований-пережований бренд «Росукренерго», який уже було відійшов на задній план і мав усі шанси пробути там принаймні доти, доки Юлія Тимошенко не стане Прем'єр-міністром, знову входить в активний лексикон українських споживачів інформації. А все завдяки російській газеті «Известия», яка взяла та й з доброго дива оприлюднила прізвища й частки бенефеціаріїв «РУЕ» з українського боку. Нагадаємо, засновниками зареєстрованого у швейцарському кантоні Цуг концерну «Росукренерго» є «Газпром», якому належить 50% компанії, — від Росії та фірма Raiffeisen Investment AG. Саме за цією назвою, як уже повідомляла «УМ», «Известия» «розкопали» не раз згаданого всує під час «газової війни» Дмитра Фірташа, якому, виявляється, таки справді належить 90% холдингу Centragas — реального власника неросійської половини «РУЕ», та Івана Фурсіна — власника 10-відсоткової частки холдингу (ця інформація наведена в аудиторському звіті компанії PricewaterhouseCoopers). Raiffeisen Zentralbank «при згоді довірителів» дані про Фірташа і Фурсіна підтвердив.

Термінатор проти Бєшеного

«Найближчим часом ми будемо мати затримання людей, які під прикриттям ідей, близьких до цього блоку, робили різні, у тому числі й кримінальні, діяння. Ви почуєте перші сигнали того, що я мав рацію, коли говорив, що Наталя Вітренко під своїми прапорами й гаслами хоче провести до влади організоване політичне угруповання Макса Бєшеного», — так міністр внутрішніх справ Юрiй Луценко повідомив пресі про намір МВС арештувати кількох підозрюваних у скоєнні злочинів з оточення лідерки.

Лінгвісти-популісти

Російська мова впевнено крокує державою: вже три місцеві ради — Харківська міська, Луганська обласна і Севастопольська — прийняли рішення про надання «вєлікому i могучему» статусу регіональної мови. Подібні рішення зріють і в інших регіонах, де на виборах перемогла Партія регіонів. Тим часом представники найвищої влади дають оцінку подібним крокам. Зокрема, віце-прем'єр-міністр із соціальних та гуманітарних питань В'ячеслав Кириленко назвав рішення про надання російській мові статусу регіональної «незаконними і спекулятивними». «Із правового погляду ці рішення незаконні, оскільки стаття 92 Конституції визначає, що порядок застосування мов визначається виключно законами України», — цитує віце-прем'єра його прес-служба. Кириленко висловив переконання, що «прокуратура, а в разі потреби — і суд, допоможуть новообраним депутатам поважати норми Конституції, законів України та рішення Конституційного суду від 1999 року щодо застосування мов в Україні».

Розлучення по-харківському

Одна з найвідоміших телекомпаній Харкова —медіа-група «Об'єктив» — більше не виходитиме в ефірі каналу «Сімон». Журналісти також тимчасово призупинили випуск однойменної газети і припинили трансляцію новин на радіохвилі.

Молодий та Довгий

На сьогодні запланована друга сесія Київської міської ради. Як повідомив «УМ» в. о. прес-секретаря нового мера Юрій Хавич, про це йдеться в розпорядженні Леоніда Черновецького.