Коли Кремль стає нецікавим

Коли Кремль стає нецікавим

У коридорах російської влади сталася маленька сенсація — президент Володимир Путін звільнив з посади людину, яку досі називали «сірим кардиналом» Кремля. Щоправда, справді сенсаційною цю новину можна було б вважати рік–два тому, але не зараз. Впливовість Владислава Суркова, який до звільнення обіймав посаду віце–прем’єр–міністра — керівника апарату уряду, за нинішніх розкладів російські оглядачі вважають дещо перебільшеною. Хоча під час роботи в Кремлі, де він iз 1999 року був заступником голови президентської адміністрації (і за Путіна, і за Дмитра Медведєва), Сурков справді багато вирішував і мав неабияку політичну вагу. Його вважають одним із головних ідеологів створення правлячої в країні партії «Єдина Росія» та загалом російської системи влади, яку називають «суверенною демократією». Також нібито саме Сурков відповідав за боротьбу — не так явну, як приховану — з опозицією.

Жертва правосуддя

Італійське правосуддя, схоже, вважає справою честі засадити колишнього прем’єр–міністра й нинішнього депутата парламенту Сильвіо Берлусконі за ґрати. Досі 76–річному медіа–магнату вдавалося щоразу виходити сухим із води, хоча обвинувачень проти нього було висунуто немало. Найрезонанснішою стала так звана «справа Рубі» — в рамках цього судового процесу Берлусконі звинувачували в користуванні послугами неповнолітніх повій і зловживанні службовим становищем, щоб визволити одну з них, марокканку на прізвисько Рубі, з поліцейського відділку. Сам політик, як і його молоді нібито «подруги», завжди ці закиди спростовували. Учора слухання в цій справі відновилися після кількамісячної перерви.

Війна за рамками кордонів

Війна за рамками кордонів

Громадянська війна в Сирії ледве не вийшла за межі країни. Минулої неділі ізраїльська армія розгорнула дві батареї ППО «Залізний купол» поблизу сирійського кордону, а сирійське телебачення повідомило, що ракетні війська Сирії приведено до підвищеної бойової готовності для відбиття можливої інтервенції. Наземного вторгнення так і не сталося, але анонімне джерело в ізраїльському керівництві визнало, що по території Сирії справді було завдано два авіаудари.

Новітній нацизм

Новітній нацизм

У Мюнхені позавчора стартував один із найрезонансніших процесів останнього часу — суд над учасниками «Націонал–соціалістичного підпілля», неонацистського угруповання, на яке покладають відповідальність за вбивства іммігрантів та пограбування банків. Як повідомляє «Євроньюз», єдина обвинувачувана, яка, на думку прокурорів, має прямий стосунок до злочинів, — 38–річна Беате Чепе. Окрім неї, на лаві підсудних ще четверо осіб, яких звинувачують у сприянні неонацистським терористам. Ще двоє членів групи — як вважається, безпосередніх виконавців злочинів, — вкоротили собі віку, коли їх вистежила поліція.

Прем’єр і мафія

Прем’єр і мафія

Італія втратила одного з найвидатніших політиків і діячів другої половини ХХ століття. Колишній прем’єр–міністр країни, 94–річний Джуліо Андреотті, помер позавчора у Римі після тривалої тяжкої хвороби. Парламент Італії віддав йому останню шану хвилиною мовчання.

Смертельні генератори

Будівля торговельного центру й швейної фабрики у столиці Бангладеш завалилася через недотримання цілої низки правил безпеки. Як повідомляє агенція «Франс пресс» із посиланням на представника уряду, до будівлі Rana Plaza, яка від початку була спроектована як п’ятиповерхова, незаконно прибудували ще три поверхи. А головне — на даху встановили чотири електрогенератори. Вібрація, яку вони спричиняли, і стала причиною поступової руйнації будинку. До того ж її підсилювали тисячі швейних машинок, які працювали на розташованій всередині будівлі фабриці. Нагадаємо, тріщини в будинку було виявлено 23 квітня — за день до того, як він завалився. За те, що не прислухався до попередження і не евакуював робітників із фабрики, заарештовано власника приміщення Мохаммеда Сохелу Рана.

Енріко і семеро жінок

Енріко і семеро жінок

Через 63 дні після ви­борів, які відбулися 25 лютого, в Італії нарешті створили новий уряд. Кабінет Енріко Летти — результат домовленості президента Джорджо Наполітано, Демократичної партії, яку на виборах очолював П’єр–Луїджі Берсані, її партнера по лівоцентристській коаліції, партії «Громадянський вибір» під керівництвом попереднього глави уряду Маріо Монті та правоцентристської сили екс–прем’єра Сильвіо Берлусконі «Народ свободи».

Із ЄС не по дорозі

В Ісландії до влади повертаються консерватори й ліберали, які, схоже, збираються перервати переговори з Брюсселем про вступ країни до Євросоюзу. За підсумками парламентських виборів, що відбулися у суботу, 27 квітня, найбільше голосів — майже 27% — здобули консерватори. Друге місце з 24,5% посіла Ліберальна партія за явки виборців понад 83%.

Останній День королеви

Останній День королеви

Амстердам сьогодні урочистий і святковий: усе готово для грандіозної церемонії сходження на престол нового монарха — короля Віллема–Александра. Сьогодні Голландія відзначає традиційний День королеви, який зазвичай перетворюється на грандіозний цілодобовий карнавал під відкритим небом. Цьогоріч свято буде подвійним — 75–річна мати–королева Беатрікс передасть стерно державної влади сину. Королівська процесія прямуватиме спеціально прикрашеними до свята амстердамськими каналами. «І на воді, й уздовж берегів каналів буде зібрано все найкраще, що є в Нідерландах, — від історичних кораблів до спільного концерту королівського оркестру з діджеями. Це буде справді свято для очей та вух», — розповів напередодні про церемонію прем‘єр–міністр Марк Рутте.