Влада, страшніша за стихію

Влада, страшніша за стихію

«Ми надзвичайно стурбовані тим, що багато дітей у знищених циклоном регіонах М’янми потерпають від хронічного недоїдання, найбільш серйозного рівня голоду», — заявила позавчора Джасмін Уайтбред, глава британського відділення міжнародної гуманітарної організації «Врятуймо дітей». «Коли люди досягають такої стадії виснаження, то їм загрожує масова смерть вже найближчими днями. І першими від браку харчів почнуть помирати діти», — пояснила вона.

Велике сафарі на циган

Велике сафарі на циган

Приблизно 400 нелегальних емігрантів затримала італійська поліція у ході масштабної операції, що тривала весь тиждень. Більшість із них — громадяни Румунії та вихідці з країн Північної Африки, повідомляє «Євроньюс». 50 ромів уже депортовані з Італії.

З днем народження, євро!

З днем народження, євро!

Учора в Брюсселі розпочався міжнародний економічний форум, присвячений 10й річниці створення єдиної європейської валюти. У готівковий обіг спершу в 12 країнах ЄС євро було запроваджене 1 січня 2002 року. Тепер до єврозони входять 15 країн. З наступного року до них приєднається Словаччина.

Туристи потрапили у війну

Туристи потрапили у війну

Щонайменше 80 осіб загинули та більше 150 отримали поранення в серії бомбових вибухів, які сталися позавчора о 19.15 у місті Джайкур, що в західному індійському штаті Раджастан. Як вважає глава уряду цього штату Васундхара Раджи, імовірно, йдеться про добре спланований терористичний замах. Підозра падає на кашмірських ісламістів–сепаратистів.

Парад революціонерів і шукачів пригод

Парад революціонерів і шукачів пригод

Учора ввечері прем’єрним показом американського конкурсного трилера «Сліпота» з акторкою Джуліанною Мур в головній ролі офіційно стартував головний щорічний кінофорум планети — 61–й Каннський кінофестиваль. «УМ» уже повідомляла, що на ньому вперше буде відкрито український павільйон. Однією з найочікуваніших подій фестивалю є показ найближчої неділі фільму «Індіана Джонс і Королівство кришталевого черепа», вже четверта серія про пригоди хороброго археолога, роль якого незмінно виконує нестаріючий Харрісон Форд. Стрічка виходить у світовий прокат 22 травня, тобто наступного дня після прем’єри в Канні.

Ліванська армія в ролі миротворця

Ліванська армія в ролі миротворця

Учора вранці на півночі Лівану в районі міста Тріполі після дводенного перемир’я відновилися сутички між проурядовими військами та бойовиками радикального угруповання «Хезболла». Одночасно ліванська армія, яка в цій країні відіграє миротворчо–посередницьку місію і до вчорашнього дня зберігала нейтралітет, повідомила, що з шостої години ранку буде застосовувати силу для запобігання сутичок між прибічниками уряду та ісламістами «Хезболли», повідомляє Бі–Бі–Сі. Ще раніше уряд прем’єр–міністра Фуада Сініори передав право вирішення кризи військовим. Саме з огляду на це армія відмінила два рішення влади, які, власне, й спричинили від минулої середи збройні сутички в Лівані. За ці дні загинуло більше 80 осіб, а понад 200 дістали поранення.

Кров на тріснутій землі

Кров на тріснутій землі

Китай у жахові та траурі — землетрус, який із силою 7,8 бала почав свою руйнівну справу ще в понеділок, а вчора озвався ще кількома потужними поштовхами, вже спричинив загибель 11 тисяч 921 людини. Кількість жертв зростатиме, оскільки десятки тисяч людей надалі перебувають під руїнами будинків у південно–східній провінції Сичуань, де був епіцентр землетрусу. Зниклими безвісти вважаються приблизно 60 тисяч людей, з–поміж них — 2 тисячі іноземних туристів.

Сербія проголосувала за Європу

На дострокових парламентських виборах, які відбулися в Сербії минулої неділі, несподівану сенсаційну перемогу здобули демократичні сили проєвропейського президента Бориса Тадича. Ці вибори були фактично референдумом щодо подальшого шляху країни: або швидке входження в ЄС і перспектива заможнішого життя, або ізоляція від Європи, сумнівні союзи з Росією та війна за Косово без надії на перемогу. Серби обрали перше, і такий вибір учора в самій країні та Європі сприйняли як сенсацію, оскільки опитування громадської думки свідчили про перевагу націонал–радикалів, котрі настільки були певні в перемозі, що почали переговори про формування нового уряду.

Бірманський голодомор

Учора, тобто лише на десятий день після руйнівного урагану та спричиненої ним повені в М’янмі (колишня Бірма), влада дозволила доставити на територію країни перші значні гуманітарні вантажі від міжнародних організацій. Два гуманітарні авіарейси, заплановані на сьогодні, буде здійснено літаками США та Росії. Але військова хунта М’янми надалі не допускає закордонних представників для розподілу гуманітарної допомоги, повідомляє «Німецька хвиля».

Пізнаються в біді

Важко встановити та осягнути розумом страшенні наслідки катастрофи, яку спричинив у М’янмі (колишня Бірма) потужний тропічний циклон «Наргіс». Станом на вчорашній день було виявлено тіла вже 22,5 тисячі загиблих, а кількість зниклих безвісти оцінюється приблизно в 44 тисячі. На вулицях міст і сіл розкладаються гори трупів загиблих, населенню загрожують голод та епідемії, передусім холери й дизентерії, повідомляє «Франс пресс». Мільйони мешканців району дельти ріки Іраваді втратили дах над головою і повністю позбавлені чистої питної води. Деякі міста були взагалі стерті з поверхні Землі, Рангун — ділова столиця країни і її найбільше місто практично повністю зруйновано.