Красиві та міцні

Красиві та міцні

Навесні ця прикрість докучає багатьом: волосся січеться на кінчиках, випадає, втрачає блиск. А нігті також поводяться «непоштиво»: стають ламкими, розшаровуються, і жоден манікюр не здатен приховати проблему. Лікарі радять звернути ретельнішу увагу на харчування — у більшості випадків причиною таких косметологічних «вибриків» стає незбалансований раціон, від якого, як відомо, наше здоров’я і добре самопочуття залежні безпосередньо.

«Міфічне» здоров’я

«Міфічне» здоров’я

«Не їж морозиво, горло болітиме!» — каже турботлива бабуся своєму онуку, бо надто піклується про здоров’я малечі. Із цих же міркувань навіть за досить теплої погоди мама не випустить дитину на прогулянку без шапки, бо ж вітер, «болітимуть вуха»...

Увага на стіл!

Увага на стіл!

Після «зимової сплячки» організм потребує енергії, аби швидко повернутися в добру форму. Лікарі-дієтологи радять «упорядкувати» своє харчування тим, хто прагне зміцнити імунітет і зустріти теплий сезон у доброму настрої та відмінному здоров’ї.

Заберіть цього кліща!

Кліщі — дуже підступні «жителі природи»: можуть будь-який приємний відпочинок у парку чи лісі перетворити на кошмар. Ці комахи є переносниками багатьох небезпечних недуг. Найзгубніші з-поміж них — енцефаліт i бореліоз Лайма (вражає шкіру, нервову та серцево-судинну системи, суглоби).

«Зубасте питання»

«Зубасте питання»

Відома аксіома: для того, аби зуби були здоровими і міцними, за ними необхідно регулярно доглядати. Лікарі-стоматологи кажуть, що пацієнти часто нехтують елементарними правилами гігієни порожнини рота. Звідси — проблеми. Наприклад, багато хто віддає перевагу м’яким щіткам для чищення зубів.

«Ми — те, що ми п’ємо»

«Ми —  те, що ми п’ємо»

Експерти в галузі фітнесу наголошують: під час занять спортом дуже важливо вживати воду, адже вона підвищує швидкість спалення калорій, забезпечує охолодження організму, зменшує навантаження на серце та знижує ризик травмувань м’язів.

«Немодна» проблема

«Немодна» проблема

Що таке цистит, на жаль, відомо багатьом жінкам. Ця недуга найчастіше «виходить із підпілля» у холодну пору року, наприклад навесні, коли вже хочеться вдягнутися легко і модно, однак погода ще не дуже сприятлива до таких бажань.

«Зуб даю» — болить живіт...

«Зуб даю» — болить живіт...

Лікарі-стоматологи дійшли висновку, що кожен зуб відповідає за певний орган в організмі людини. І хоча офіційно це не визнають, та більшість стоматологів враховують таку особливість у своїй практиці. Так звана «схема відповідальності» безпомилково діє в дорослих пацієнтів, переконаний столичний стоматолог Ігор Моложанов.

Дратуєтесь? Додайте перцю!

Добре відомо, що повноцінне харчування потребує якомога більше натуральних продуктів. А «штучна» їжа, яку пропонують, скажімо, заклади швидкого харчування, хоч і здається смачною, але точно не є корисною. У будь-якому разі, урівноважити раціон допоможуть прянощі — їх точно не рафінують, не «здобрюють» консервантами, тому всі мінеральні речовини й вітаміни зберігаються у них достеменно, кажуть дієтологи.

«Інтоксикація стресом»

Як стверджують медики, кожен другий українець нині живе у стресовому стані. Війна, фінансова криза, невизначеність майбутнього виснажують психічний стан кожного. Доктор медичних наук і науковий керівник Клініки здорових судин Уляна Лущик стверджує: «Ідеться, на жаль, не про поодинокі випадки.