Подряпини Доктора Пі

Перебуваючи в Лук’янівському слідчому ізоляторі, скандально відомий псевдохірург Андрій Слюсарчук порізав собі вени лівої руки. Про це журналістам повідомила його адвокат Наталія Романик. За її словами, від трагедії Доктора Пі врятували працівники СІЗО, які вчасно помітили спробу самогубства й зупинили ув’язненого. Захисниця стверджує, що стан її клієнта вкрай важкий: Слюсарчук скаржиться на болі в голові, у нього тремтять руки й ноги. Окрім того, зазначила пані Романик, усупереч українському законодавству, працівники СІЗО не дають їй можливості зустрітися з підзахисним.

Агонії негоди

Агонії негоди

У ніч із неділі на понеділок вже друге за останні два тижні внаслідок несприятливих погодних умов відбулося знеструмлення 300 населених пунктів у шести областях. «Найбільше постраждала Хмельницька область, де знеструмлено 179 населених пунктів. Аналогічна ситуація в Чернівецькій області (53), Вінницькій (38), Київській (20), Тернопільській (7) та Житомирській (3) областях. Наразі над відновленням енергопостачання у всіх постраждалих регіонах посилено працюють працівники обленерго.

«Сахалін» на сухпайку

До складу екiпажу теплохода «Сахалiн», який плаває під прапором Белізу, входять п’ять громадян Росії і шістнадцять наших співвітчизників. Причина арешту наразі не відома. Моряки вимагають ліквідації багатомісячної заборгованості iз зарплати та репатріації додому за рахунок судновласника. Теплохід вiдучора стоїть на рейді Гонконгу, а влада порту з судна нікого не відпускає.

Не життя, а розкіш

Так, у Міністерстві фінансів вважають розкішшю помешкання загальною площею понад 120 кв. м і будинки від 250 кв. м. Ці пороги буде встановлено для щорічного стягування податку на нерухомість. Таким чином, замість 20 відсотків податку на доходи фізичних осіб і оподаткування таких предметів розкоші, як коштовності, хутра і дорогі годинники, Мінфін хоче розширити коло платників податку на розкіш за рахунок великих квартир, будинків середнього розміру та об’єму двигуна автомобіля.

Гайда до рідного класу!

Донецький Апеляційний адмінсуд залишив у силі постанову Ворошиловського райсуду, скасувавши рішення про ліквідацію україномовної школи № 111. Таким чином, незважаючи на намагання місцевої влади перешкодити функціонуванню однієї з небагатьох україномовних шкіл східного регіону, навчальний заклад почне повноцінно працювати вже з вересня цього року. «Сподіваємося, що це фінальний етап боротьби, бо місцеві депутати — люди непередбачувані, більше скажу — хворі на голову. Загалом засідання суду відбулося спокійно. Їхні адвокати взагалі мовчали, оскільки не знайшли аргументів для підтвердження позиції своїх роботодавців. Єдине, що вкрай обурило, — коли суддя запитав адвоката міськради, чи подаватимуть вони апеляцію до Верховного Суду, той відповів, що треба ще почитати документи. А це свідчить про те, що вони навіть не готувалися до засідань, яких уже відбулося більше двох десятків тільки у Ворошиловському суді. Допоки ми самотужки упродовж дев’яти місяців збирали необхідні докази, вони палець об палець не вдарили для підтвердження своїх незаконних вимог щодо закриття школи», — обурюється у коментарі «УМ» голова батьківського комітету школи, голова ініціативної групи, позивач Ірина Круглова.

Заборонена «Шахта»

Спершу — відмова в показі в рамках проекту Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays у Києві, потім — виклик головних героїв кінострічки до місцевих відділків міліції. Це не сценарій голлівудського фільму, а історія стрічки естонського режисера Маріанни Каат «Шахта №8», в якій ідеться про дитячу працю в нелегальних копальнях Донбасу.

І шумить, і гуде, і дроти обриває

Сильний вітер iз дощем, який лиходіяв у ніч iз 25 на 26 березня, завдав чималих збитків. За інформацією прес–служби Міністерства з надзвичайних ситуацій, негода знеструмила населені пункти у восьми областях. «Несприятливі погодні умови у вигляді сильних дощів, поривів шквального вітру до 20 метрів за секунду призвели до знеструмлення 86 населених пунктів. Найбільше дісталося Черкаській області, де без світла залишилися 28 населених пунктів. Також без електропостачання залишилися Житомирська (22), Рівненська (12), Кіровоградська (7), Волинська (6), Чернігівська (5), Київська (3), Дніпропетровська (2) області», — розповіла «УМ» начальник відділу зв’язків із засобами масової інформації та роботи з громадськістю Міністерства надзвичайних ситуацій Юлія Єршова.

Убила i втекла

Убила i втекла

ДТП сталася на об’їзній дорозі, на перехресті від мікрорайону Шахта до Ужгородського коньячного заводу: мотоцикл на швидкості врізався в автомобіль Volkswagen Touareg, яким нібито кермувала донька керівника «Закарпаттяобленерго» і депутата облради від Партії регіонів Василя Ковача. Згідно з неофіційними даними, жінка виїжджала з другорядної дороги і не пропустила мотоцикліста, що рухався по головнiй. Той, побачивши перешкоду, різко загальмував, через що й перекинувся. 34–рiчний байкер загинув на мiсцi. Мотоцикл відлетів на сто метрів. На Volkswagen Touareg, який став учасником ДТП, — лише вм’ятина на дверцятах.

Плач Хатіко

Плач Хатіко

Востаннє вони бачилися п’ять років тому — вірний пес Бобко і його господар. Потім собака зник, а влітку минулого року дивним чином опинився в селищі Маяки неподалік Луцька. Близько року місцевий Хатіко не відходив від узбіччя траси від самого ранку до пізнього вечора, чекаючи на господарів.

Зима нарешті відступає

Уже невдовзі насолодитися весняним сонцем можна буде сповна: синоптики прогнозують, що зима більше не повернеться. Хоча квапитися з переглядом гардеробу теж не варто: теплий одяг наразі ще знадобиться.