Пастка для «вовків»

Кілька днів поспіль оперативники карного розшуку УВМС області зустрічали вранці електропоїзди на Чернігівському залізничному вокзалі, поки нарешті в їхню засідку не потрапили двоє грабіжників магазинів. О 7. 20 з електропотяга «Ніжин-Чернігів» на перон вийшли двоє скромно вдягнених чоловіків і попрямували не на автобусну зупинку, а в бік Шерстянки. У них були велика сумка та рюкзак. Дорогою їх перепинили кілька молодих чоловіків у цивільному, якi представилися співробітниками карного розшуку, запропонували відкрити сумку й рюкзак. Подорожні відмовилися, тоді всі разом на звичайному маршрутному таксі поїхали до обласного управління внутрішніх справ. Там і виявилося, що у сумках затриманих були пилка по металу, десятки пачок цигарок, спиртні напої та продукти харчування.

До Олега мати так і не приїхала

До Олега мати так і не приїхала

Стан здоров'я чотирнадцятирічного Олега Єрмоленка, якому ведмідь відірвав обидві руки в зоопарку на Чернігівщині, поступово покращується. Хлопець досі перебуває в реанімаційному відділенні Чернігівської обласної дитячої лікарні. Днями йому зробили операцію з пересадки шкіри. Рани потроху загоюються.

Кримінальне м'ясо

Кримінальне м'ясо

Пташиний грип, сказ, туберкульоз, «м'ясо-молочні війни» з Росією, контрабандні окорочки або навіть м'ясо індійських буйволів... Незважаючи на всі страшнi «м'яснi» iсторiї, масових випадків вегетаріанства у населення не спостерігається. Ми як їли м'ясо, так і їмо.
За даними В'ячеслава Бригинця, начальника відділу ветеринарної міліції при УМВС України в Чернігівській області, співробітниками його підрозділу протягом 2005 року вилучено з обігу майже 37 тонн неякісної та небезпечної продукції тваринного походження, в тому числі тієї, що надійшла за підробленими, фальсифікованими ветеринарними документами.

Де труп, «Каспаров»?

Замість прологу. Три роки тому в одному з київських монастирів з'явився молодий хлопчина. Був він дуже побитий і практично нічого не пам'ятав після травми голови. Але спокійна обстановка, лагідне ставлення ченців зіграли свою роль у реабілітації. Питання про майбутню професію вирішилося саме собою — юнак пов'язав свою долю з церквою. Оскільки сокирою його бив рідний батько, син навідріз відмовився повертатися додому.

«Лендкрузер» зникає біля «Етуаля»

Спроби нажитися за допомогою неправдивих свідчень правоохоронцям, схоже, стають звичними для вітчизняних «дітей лейтенанта Шмідта». На початку січня у Мені, що на Чернігівщині, один громадянин Ізраїлю намагався переконати міліціонерiв, що в нього серед білого дня в райцентрі вкрали машину, котру, як потім було встановлено, він сам продав кілька місяців тому. З'ясувалося, що він хотів зекономити на сплаті за розмитнення. Тоді такі випадки були досить рідкісні. Але, виходить, що ні.

Озеро надiї

Озеро надiї

Нещодавно Апеляційний суд Чернігівської області таки задовольнив позовні вимоги прокуратури і нарешті повернув територіальній громаді Чернігова частинку берега приміського озера Глушець. Рiч у тiм, що ще за колишньої влади на цій заповідній території надали «земельку під хатинку» аж ніяк «не рядовому» податківцю. Звісно, в порушення законодавства. А відтак було створено прецедент.

Дай лапу, друже!

Увесь наступний рік нас оберігатиме Собака — вірний друг, який ніколи не зрадить, який захистить і подасть «лапу» допомоги в складній ситуації. Історія ж бо знає безліч таких випадків. Недарма саме собакам людство поставило найбільше пам'ятників серед братів менших. Наприклад, у Парижі завмер у бронзі сербернар Баррі — знаменитий рятувальник, який за 12 років свого життя врятував у швейцарських Альпах 40 людей. Баррі був помилково застрелений 41-м чоловіком, який переплутав свого рятівника з ведмедем. А подвиг собаки Болто вшанували відразу двічі — один пам'ятник псу стоїть у Нью-Йорку, а інший — у місті Норм, що на Алясці. Болто п'ять діб вів упряжку з протидифтерійною вакциною до охопленого епідемією Норма, а коли інші собаки загинули, його господар прив'язав коробки з вакциною до ошийника пса і велів бігти додому. Болто добіг до міста, а потім у неймовірну хуртовину повів людей до свого господаря, який замерзав у снігу. В Японії, на острові Хокайдо, встановили скульптуру Хачіко — собаки, яка 11 років ходила на вокзал зустрічати з поїзда свого померлого хазяїна. А італійці вшанували у бронзі пса Фідо, який 14 років приходив на автобусну зупинку виглядати свого загиблого під час бомбардувань господаря.
Українські собачі історії не менш захоплюючі. А ще, складаючи умовний рейтинг найкращих собак України, журналісти «УМ» переконалися, що цього року нас охоронятиме і захищатиме не тільки «собачий» гороскоп, а надійні та вірні друзі.

До таємниць підвалів колегіуму

Археологічні розкопки в підвалі Чернігівського колегіуму проводять фахівці Національного історико-архітектурного заповідника «Чернігів стародавній». За словами керівника робіт, завідувача відділу печер заповідника Володимира Руденка, з'ясувати, на чому побудовано цю пам'ятку архітектури XVIII століття було не тільки цікаво, а й необхідно. Свого часу дзвіниця Колегіуму дала тріщину. І хоча реставратори укріпили конструкцію будівлі, причини її деформації так і не були з'ясовані.

Поїзд не посадять?

З офіційного повідомлення прес-служби прокуратури області: «О 4.15 ранку в лінійний пункт міліції на станції Прилуки надійшло телефонне повідомлення від чергового по вокзалу про те, що на 737-му кілометрі перегону Коломійцеве—Прилуки пасажирським потягом був травмований невідомий громадянин. Після того як труп цього громадянина було знайдено поблизу мосту через рiчку Удай, з'ясувалось, що поїзд у його смерті не винен. Як встановила судово-медична експертиза, тілесні ушкодження потягом були завдані вже посмертно. Хтось скоїв убивство і поклав тіло на рейки для «замітання слідів».