А, до лампочки!

А, до лампочки!

Саміт ЄС, який відбувся в останні дні минулого тижня у Брюсселі й був присвячений екологічній безпеці, продемонстрував, що попри масу внутрішніх проблем, Європейський Союз уміє мобілізуватися в разі небезпеки. Опосередковано було продемонстровано політичну маневреність наявної у ЄС системи прийняття колективних рішень, тож євроскептики мусять визнати, що відсутність Конституції на швидкість розвитку ЄС не впливає.

«Замашна» бандероль

«Газета Виборча» розкопала і оприлюднила сенсаційну новину, яка сколихнула Польщу, — на адресу канцелярії прем'єр-міністра Ярослава Качинського анонім надіслав лист з погрозами і три набої до вогнепальної зброї. Зі зрозумілих причин подібну інформацію намагаються не робити публічною, але витік стався, до того ж «розробкою» евентуального терориста зайнялися всі можливі польські спецслужби. Якщо вірити «Виборчій», у бандеролі знаходилися патрони для автомата Калашникова та патрон до пістолета P64 — табельної зброї польської поліції та війська. До набоїв долучили і стислу, але промовисту записку, адресовану прем'єрові: «Для кота, для твоєї матері, для тебе».

Його університети. Липові

У польській політиці побільшало полку «проффесорів». Услід за тим, як недовчений у «вузі» віце-прем'єр уряду Анджей Леппер став почесним професором сумнозвісної київської МАУП, виявилось, що і в екс-президента Александра Кваснєвського вища освіта сумнівна, а точніше — незрозуміло яка. Справа нагадує університетський конфуз Романа Зварича, — ніби вчився, але дипломної роботи не склав. Днями польська прокуратура навіть розпитувала колишнього президента про його диплом про вищу освіту.

Варшава: війна з українською історією

Варшава: війна з українською історією

Польські комбатантські середовища планують встановити у центрі столиці, на площі Гжибовській, за влучним висловом «Газети Виборчої», «макабричний пам'ятник», присвячений жертвам Української Повстанської армії. Вже ніби є дозвіл муніципальних властей Варшави. Щоправда, спершу необхідно затвердити сам проект, який обіцяє не так символічно нагадувати про жертви, скільки жахати українськими злочинами. Наразі варшавський муніципалітет, у якому більшість становлять ліберальні центристи з «Громадянської платформи», запевнив, що на затвердження «ужастика» не піде і відфутболив монументальний шедевр у стилі Хічкока на експертизу до Ради охорони пам'яті боротьби та мучеництва. Секретар Ради Анджей Пшевознік від оцінки безпрецедентного «натуралізму» ухилився, позаяк, за його словами, досі в очі не бачив проекту.

Робота в ЄС робить щасливим?

Для багатьох наших пересічних співвітчизників прочитання поняття «євроінтеграція» гранично просте — це рівень життя, а відповідно, спершу можливість легально працевлаштуватися в багатій Європі. Певно, саме це стало б найліпшою євроагітацією для згорьованих донецьких чи запорізьких роботяг: отримуючи по півтори тисячі «зелених» щомісяця, вони поставили б запитання просто: чому наш сьогоднішній власник обкрадає наших дітей?! Польща, яка й досі не відмовилася від свого «звання» «адвоката України в Євросоюзі», могла б стати найліпшим полігоном для «обкатки» проектів із залучення українських робітників до Європи.

Список «штірліців» читайте на сайті президента

Список «штірліців» читайте на сайті президента

Польща зазнала потужного удару інформаційної бомби, отримавши можливість долучитись до таємниць військової розвідки — Військових інформаційних служб (WSI). Минулої п'ятниці президент Лех Качинський своїм указом оприлюднив рапорт з усебічним аналізом діяльності польських «джеймсів бондів» комуністичного розливу. Цей рапорт навіть було розміщено на інтернет-сайті президентської канцелярії. «УМ» провела детальний аналіз цього цікавого документа, котрий до болю нагадав реалії України.

Прожити з ПРО

Прожити з ПРО

Глави урядів Польщі та Чехії показали дулю путінським погрозам. Чеський прем'єр-міністр Мірек Тополанек та польський прем'єр Ярослав Качинський в унісон заявили, що побудова американської системи протиракетної оборони відповідає інтересам обох країн, і відповідь на американські пропозиції буде радше позитивною. Це означатиме, що мюнхенські погрози-попередження Путіна відкинуто, і вир мутної геополітики забурлить у передчутті «холодної війни», як і двадцять років тому. Нагадаємо, ще у січні цього року Сполучені Штати запропонували Чехії та Польщі розмістити системи ракетного перехоплення і радарні станції, що «в сумі» й творить систему протиракетної оборони. Ця центральноєвропейська ПРО має за мету прикрити голови правнуків Шафарика від евентуальних іранських, північнокорейських та чиїхось ще боєголовок. Зрозуміло — чиїх, адже батьківщини потенційних арабських терористів навряд чи б доплюнули ракетами до Варшави або Праги.

Розігріємо «холодну війну»?

Розігріємо «холодну війну»?

Резонансна конференція, за іронією долі, відбулася у Мюнхені. Напередодні Другої світової війни саме у столиці Баварії вирішували долю Європи, зокрема здачу нацистській Німеччині Чехословаччини. Цього ж року в Мюнхені глави держав і високопосадовці з-понад 40 держав розважали світ розмовами на тему глобальної безпеки та геополітичної рівноваги. Але привiв у стан легкого політичного нокауту присутніх виступ президента Росії. Ця промова стала заявкою на нову «холодну війну».
Володимир Путін висловив чимало претензій, якщо не прихованих погроз, Сполученим Штатам і НАТО. Загалом дісталося усім світовим структурам, де Росія втрачає гегемонію, зрештою, можна сказати усім, крім ООН та Червоного Хреста. Світова преса не забарилася з реакцією, заряснівши заголовками на кшталт «Подих «холодної війни» або «Путін шокує європейців». Так, зокрема німецький Die Zeit зазначив, що Путін хоче відбудувати старий світовий лад, базований на світовій противазі СРСР та США. На переконання ж газети Die Welt, ці заяви врешті дозволили європейцям правильно зрозуміти хід мислення президента Росії.

Петро Тима: Хоча б символічне засудження Польською державою акції «Вісла» просто необхідне

Петро Тима: Хоча б символічне засудження Польською державою акції «Вісла» просто необхідне

Польсько-українська дружба іноді лишається платонічною, якщо не сказати віртуальною. Ділять не лише кордони, а й сумні ювілеї. Навесні цього року — 60-ті роковини депортаційної трагедії українців Польщі: акції «Вісла». І в Польщі, і в Україні проживає безліч людей, що постраждали внаслідок совєтської імперської політики винятково через свою «національну графу». Злочини, вчинені за наказом Москви, яка відверто стравлювала народи, тепер мусять «розгрібати» політики з Варшави і Києва. Найгірше, коли державна справа залежить від провінційних «політиків», адже, попри всі декларації, українці у Перемишлі й львівські поляки досі перебувають заручниками місцевих магістратів, які саботують передачу клаптика землі чи будинку. «Ціна питання» — вартість трикімнатної квартири.
Про проблеми найбільшої (принаймнi з органiзованих) громади автохтонних українців поза Україною — наша розмова з Петром Тимою, головою Об'єднання українців Польщі.

ПроФФесор Леппер

ПроФФесор Леппер

Днями польську громадськість збурила новина — віце-прем'єр Польщі, лідер «Самооборони» Анджей Леппер отримав у Києві черговий титул. Випускник технікуму, політик без закінченої вищої освіти, став професором Міжрегіональної академії управління персоналом (МАУП). Як мотивував голова наглядової ради МАУП Георгій Щокін, — «за багатогранну громадську і політичну діяльність, значний особистий внесок в економічний розвиток Республіки Польща, а також за зміцнення міжнародної співпраці».