Літня сесія

Літня сесія

Ставлення до Студентських ігор у світі спорту доволі неоднозначне. Більшість держав делегують на Універсіади справжніх студентів, які, хоч і мають успіхи у спортивній царині, проте на професіональний шлях не стають. Звісно, серед цієї когорти аматорів трапляються й відомі імена, але це, швидше, винятки, ніж правило.

Україна ж, як і більшість пострадянських республік, надає цим змаганням великого значення, виставляючи фактично основні склади збірних із різних видів спорту. Адже чи не всі спортсмени на підйомі кар’єри так чи інакше пов’язані з якимсь ВНЗ. Надто вже нашим «вишам» хочеться похвалитися один перед одним тим, яких яскравих особистостей вони залучили до своїх лав. Хоча для самих спортсменів універсіади є зазвичай лише етапом підготовки до більш значущих турнірів.

Хоч так, хоч інак, а в десятимільйонному мегаполісі Шеньчжень на південному сході Китаю з 11–го по 23 серпня проходять 26–ті Всесвітні студентські ігри.

Із «чарівником», але без чар

Після нарікань Олега Блохіна на проблему з кадрами хіба хтось розраховував на щось інше? Хіба могла наша команда зіграти у феєричний футбол із купою якщо не голів, то хоча б цікавих моментів? Якби таке сталося, це вважали б справжнім дивом, тим паче — на тренувальному етапі підготовки до Євро–2012. А позавчора ввечері у Харкові українцям протистояла не якась Андорра, а міцний європейський середняк — Швеція.

Український діамант

Український діамант

Годі й згадати, коли хтось із українських легкоатлетів домінував у світі у своїй дисципліні. Певно, такого не було з часів донеччанина Сергія Бубки. І ось цього року повноцінно засяяла зірка землячки нашого уславленого жердинника — стрибунки потрійним Ольги Саладухи.

Чемпіонат без чемпіонів

Чемпіонат без чемпіонів

Головним легкоатлетичним стартом року є чемпіонат світу — його з 27 серпня по 4 вересня прийматиме південнокорейське місто Тегу. Спортсмени готуються до «мундіалю» по–різному: хтось поринає в змагальний ритм, а хтось краще почувається на закритих тренуваннях. У будь–якому разі, національні федерації формують збірні за підсумками турнірів. Останньою перевіркою сил для наших майстрів «королеви спорту» став чемпіонат України, що триває в Донецьку з вівторка по п’ятницю.

Прорив відбувся на курорті

Прорив відбувся на курорті

Уже більше року киянин Долгополов вважається найкращим тенісистом України — відтоді як випередив у рейтингу Асоціації тенісистів–професіоналів багаторічного лідера нашої збірної Сергія Стаховського. Та, попри це, Сашкові тривалий час ніяк не вдавалося записати до свого активу перемогу на турнірах АТР — на відміну від Стаха, котрий назбирав уже чотири трофеї в одиночному розряді і три — в парному.

Моя націо­нальна

Наприкінці минулого тижня в лавах двох наших національних команд відбулося поповнення. У баскетбольній збірній перед українською публікою вперше зіграв американець Стівен Буртт, а до футбольної дружини №1 запросили бразильця Едмара. Ці кроки вітчизняних федерацій далеко не в усіх викликають захоплення. Зокрема, і в автора цих рядків. І ось чому.

Репетиція Суперліги

Позавчора відбулися ще сім відбіркових матчів головного клубного турніру Європи. На відміну від попередніх раундів, на третьому етапі кваліфікації вже не фіксують розгромних рахунків — перевага вимірюється здебільшого одним м’ячем. Так було у половині з 14 перших зустрічей цієї стадії. Ще чотири рази фіксували нічию й тричі — виграші з різницею в два голи.

Домудрували до п’єдесталу

Організатори форуму у Нінбо влаштували гросмейстерам справжнє випробування на витривалість. Мало того, що за десять днів дали їм усього один день відпочинку, так ще під завісу змагань створили своєрідне «прискорення». Восьмий тур чемпіонату відбувся в понеділок надвечір, а дев’ятий, завершальний, — уже у вівторок зранку. Фактично шахісти мали час лише на вечерю та сон.

І знову разом

І знову разом

У цьому році Азербайджан уперше здобув право провести турнір під егідою Жіночої тенісної асоціації (WTA), тому очікувати великих зірок на «Кубку Баку» було не варто. Минулого тижня на кортах тенісної академії столиці цієї закавказької республіки змагалися переважно представниці пострадянського простору. До числа восьми сіяних як в одиночному, так і парному розрядах потрапила лише одна тенісистка з «далекого зарубіжжя» — румунка Моніка Нікулеску. Хоча формально була тут ще й громадянка Великої Британії, але Олену Балтачу, доньку колишнього футболіста київського «Динамо», чужою аж ніяк не назвеш.

Довга рокіровка до п’єдесталу?

Після не надто вдалого старту чоловічої збірної України на елітному турнірі в китайському Нінбо здавалося, що в наших мало шансів потрапити до числа призерів. Утім в останніх трьох турах світового форуму «синьо–жовті» набрали оберти і підстрибнули з шостого місця на третє.