Кожному — свій темп. На Закарпатті відбувся перший за чотири роки чемпіонат України з ультрабігу
За минулі роки неабиякої популярності в світі та особливо в Україні набрали змагання на витривалість. >>
Стрибнувши в Лондоні на 14,80, Ольга Саладуха очолила залік «Діамантової ліги». (Фото з сайту Daylife.com.)
Годі й згадати, коли хтось із українських легкоатлетів домінував у світі у своїй дисципліні. Певно, такого не було з часів донеччанина Сергія Бубки. І ось цього року повноцінно засяяла зірка землячки нашого уславленого жердинника — стрибунки потрійним Ольги Саладухи.
Ще п’ять–шість років тому на неї мало хто звертав увагу навіть в Україні. «Далеко вона не настрибає», — казав тоді автору цих рядків один із авторитетних у нашому спорті людей. Та, попри все, крок за кроком, Саладуха набирала оберти, поліпшуючи результати й завойовуючи авторитет на міжнародній арені. Як часто водиться у спортсменок, у період між Олімпіадами вона встигла стати мамою, народивши дівчинку, а потім тріумфально повернулася у великий спорт і торік виграла чемпіонат Європи.
Нині ж лише одна спортсменка може складати конкуренцію Олі — це чинна чемпіонка світу Яргеліс Савіньє. Упродовж літа 28–річна українка й на півтора роки молодша кубинка ведуть запеклу боротьбу за перемогу в «Діамантовій лізі» — елітній серії турнірів Міжнародної федерації легкої атлетики, почергово посідаючи перше чи друге місця.
У минулі п’ятницю й суботу на лондонському стадіоні «Крістал пелес» відбувся 12–й етап «ДЛ». Савіньє його пропустила — певно, почала економити сили для чемпіонату світу, що стартує в Кореї 27 серпня. Саладуха ж видала чудову серію спроб і впевнено перемогла з результатом 14,80 м. Це дозволило донеччанці вийти вперед у заліку «Діамантової ліги» — в її активі 16 очок, а в кубинки на два менше. Наступна зустріч суперниць, найзапекліша, очікується вже на світовому форумі.
Тим часом на донецькому РСК «Олімпійський» завершився чемпіонат України. За його підсумками Національна федерація сформувала команду для поїздки в Тегу. У збірній — 19 чоловіків і 40 жінок. Щоправда, одне з місць — в естафеті 4х400 м — панянки ще розіграють за тиждень на Кубку України у Вінниці.
За минулі роки неабиякої популярності в світі та особливо в Україні набрали змагання на витривалість. >>
Представниці української збірної цього сезону чи не кожного тижня радують своїх фанатів чудовими результатами. >>
У професіональному спорті добре знають, що максимальна зосередженість та продуктивність на заключному етапі змагального процесу забезпечує найкращий результат. >>
У французькому Руані на турнірі WTA 250 відбудеться український фінал. Це стало відомо після того, як представниця Румунії Сорана Кирстя (26) знялася перед півфінальним матчем проти нашої тенісистки Вероніки Подрез (209) через травму лівої ноги. >>
Спортсменів із росії та Білорусі не допустять до виступів на Чемпіонаті Європи зі стрибків у воду, який має пройти в Польщі у 2027 році. >>
Чоловіча збірна України з водного поло не вийшла на матч за сьоме місце Кубка світу в дивізіоні ІІ проти російських спортсменів, які виступали на турнірі під нейтральним прапором. >>