Чи то воля, чи то неволя
«Венесуела отримала подання Едварда Сноудена про надання йому політичного притулку. Тепер він сам повинен вирішити, коли сісти у літак і прибути сюди», — заявив президент цієї країни Ніколас Мадуро.
«Венесуела отримала подання Едварда Сноудена про надання йому політичного притулку. Тепер він сам повинен вирішити, коли сісти у літак і прибути сюди», — заявив президент цієї країни Ніколас Мадуро.
Турецький суд анулював рішення уряду про будівництво в парку Гезі у Стамбулі, повідомляє Бі–Бі–Сі. Нагадаємо, саме плани ліквідації одного з найбільших зелених насаджень у метрополії над Босфором спричинили масові протести мешканців Стамбула, які невдовзі переросли в антиурядові виступи по всій країні, жорстоко придушувані владою. Як з’ясувалося, рішення адміністративного суду було винесене ще восьмого червня, у розпал протестів, але оприлюднили його лише тепер. В обґрунтуванні вердикту наголошується, що рішення про зміни у плані найбільшого міста Туреччини «були ухвалені без належних консультацій із місцевим населенням».
Російського банкіра та мільярдера Олександра Лебедєва було визнано винним у справі про побиття Сергія Полонського під час запису програми на телеканалі НТВ. Останкінський суд Москви засудив Лебедєва до 150 годин виправних робіт — підмітання вулиць. Адвокат засудженого Генрі Резнік заявив, що захист оскаржуватиме вердикт.
Прем’єр–міністр Португалії Педру Пасуш Коелью відмовився прийняти відставку свого головного партнера по коаліції, міністра закордонних справ Паулу Порташа. Той вирішив піти з посади позавчора, услід за очільником фінансового відомства країни Вітором Гашпаром, який здійснив такий крок у понеділок. Гашпар був відповідальним за виконання антикризових реформ у країні, тож його відставка для Португалії, яка є найбільш кризовою державою ЄС, — черговий тривожний дзвоник.
Колишній працівник ЦРУ Едвард Сноуден звинуватив президента США Барака Обаму в тиску на держави, до яких він звернувся з проханням про політичний притулок. Заява, яку опублікував сайт «Вікілікс», — це перше публічне звернення екс–працівника ЦРУ, відколи він прилетів до Росії 23 червня. У ньому колишній працівник розвідки називає себе «особою без громадянства» і звинувачує американський уряд у спробі завадити йому реалізувати своє право на отримання притулку. «Вікілікс» також повідомляє, що Сноуден звернувся з проханням про надання йому політичного притулку до 21 країни світу: Австрії, Болівії, Бразилії, Китаю, Куби, Еквадору, Фінляндії, Франції, Німеччини, Ісландії, Індії, Італії, Ірландії, Голландії, Нікарагуа, Норвегії, Польщі, Росії, Іспанії, Швейцарії та Венесуели. Більшість запитів було подано до консульського пункту в аеропорту «Шереметьєво», щоб далі їх передали до посольств відповідних країн у Москві.
Вибухова хвиля від інформаційної бомби, вкинутої у ЗМІ колишнім співробітником американських спецслужб Едвардом Сноуденом, розходиться все ширшими колами. Зокрема, виявилося, що розвідка США шпигує не лише за власними громадянами. Минулої суботи німецький журнал «Шпігель» повідомив про існування документа, датованого 2010 роком, який свідчить, що спецслужби США підслуховували розмови і читали листування європейських керівників. Зокрема, Агенція національної безпеки США прослуховувала офіси ЄС у Вашингтоні, Нью–Йорку та Брюсселі. Європейський Союз у документі названо «мішенню». Цей документ тижневик отримав від Сноудена.
Колишній агент ЦРУ Едвард Сноуден, який здав журналістам секретну інформацію і втік зі Сполучених Штатів, може залишитися жити на невизначений час у транзитній зоні московського аеропорту «Шереметьєво». Саме там Сноуден «застрягнув» учора, намагаючись вилетіти з Москви, куди, в свою чергу, потрапив із Гонконгу (де заховався від американського правосуддя найперше). За даними сайту «Вікілікс», який узяв шефство над утікачем, держдепартамент США анулював паспорт Сноудена. Тому колишній співробітник Агенції національної безпеки США не може ні сісти в літак, ні перетнути російський кордон і вийти з аеропорту в місто. Єдиний шанс вибратися з транзитної зони — домовитися з якоюсь із країн, щоб вона доставила йому паспорт до «Шереметьєво».
З 2014 року Латвія відмовляється від національної валюти — лата — і переходить на євро. «Зелене світло» на приєднання до єврозони Ризі днями дала Європейська комісія. Брюссельські комісари дійшли висновку, що Рига виконала всі критерії для вступу в єврозону. «Досвід Латвії демонструє, що можна подолати макроекономічні дисбаланси і вийти зі складної ситуації. Після глибокої рецесії Латвія застосувала рішучі дії, і це принесло результат. Очікується, що економіка Латвії демонструватиме найшвидше зростання в Євросоюзі цього року» — наголосив єврокомісар з економічних питань Оллі Рен. «Добро» на перехід Латвії на євро також уже дав Європейський центральний банк.
Цьогорічний конкурс «Міс світу» відбудеться без улюбленого для більшості глядачів (принаймні чоловічої статі) конкурсу в купальниках. Як повідомили організатори 63–го конкурсу світової краси, про зміни в регламенті конкурсу не йдеться. Це лише тимчасовий захід, до якого оргкомітет «Міс світу» вдався з поваги до країни, яка цього року прийматиме фінальне шоу конкурсу. У переважно мусульманській Індонезії поява дівчини в бікіні може бути сприйнята як образа почуттів послідовників Магомета. Тож замість відвертих купальних костюмів 137 учасниць конкурсу будуть змушені одягнути більш консервативні, народні, вбрання своїх країн в тій частині шоу, яка зазвичай присвячена «пляжній моді».