Життя свиняче

Життя свиняче

У селі Крупське Золотоніського району Черкаської області на тамтешньому свинокомплексі «прописалися» французькі свині. Вони так успішно «в’яжуть сало», що примудряються набирати вагу майже до 380 кілограмів. На цій фермі не тільки вирощують свиней на м’ясо, але й успішно займаються їх розведенням. Нині у приміщеннях з євровікнами — 15 тисяч породистих свиней білої масті, 1300 з яких «працюють мамами». Щоб свиняче життя було комфортним та ситним, черкаський інвестор уклав у цей проект 40 мільйонів гривень.

Голос в обмін на смерть

На Черкащині вибирати Президента України прийшли 61,48% — показник низький, але характерний для всієї України. Упевнену перемогу в Шевченковому краю здобуває Юлія Тимошенко, на другому місці — Віктор Янукович. У Віктора Ющенка — лише шосте місце (3,56%).

У Харити, на печі

У Харити, на печі

Давня мрія черкащан, яких насильно переселили з рідних сіл, коли на їхніх землях розлили Кременчуцьке водосховище, здійснилася. У селі Худяки Черкаського району встановлено пам’ятник затопленим селам. Тепер на горі, за кілька метрів від Дніпра, посередині лісової галявини сумно стоїть камінь із написом — «Селам Худяки і Талдики, затопленим 1959—1961 рр.». Внизу на пам’ятнику викарбувана висока хвиля. Вона несе в небуття людські хати. Удар тієї «хвилі» досі в серцях не тільки дорослих переселенців, а й їхніх дітей.

«Я воскрес, щоб із вами жити»

«Я воскрес, щоб із вами жити»

Восьмого січня поету Василю Симоненку виповнилося б 75 років. На жаль, тонкому лірику й палкому патріотові України судився короткий вік. У вічність він пішов ще 28–річним, залишивши українцям самобутній і зрілий поетичний спадок. У день його народження на ювілейному вечорі в обласному драмтеатрі черкащани «розмовляли» з Василем Симоненком його віршами. Зі сцени проникливо звучали слова поета — «знов листа мені прислала мати», «я воскрес, щоб із вами жити», «загруз я по серце у землю в’язко», «де зараз ви, кати мого народу?», «ти знаєш, що ти — людина?».

Хоч і маскувалися, але попалися

Нагадаємо, це криваве жахіття сталося в селі Геронимівка Черкаського району. Тоді нападники пограбували пошту, вбивши 60–річного інкасатора й забравши 300 тисяч гривень пенсії, котру чекали пенсіонери в десяти навколишніх селах. Як повідомила «УМ» прес–секретар обласної міліції Наталя Таран, під час перевірки двох молодиків 1981 і 1979 року народження, затриманих за підозрою у скоєнні вбивства таксиста, правоохоронці встановили їхню причетність ще до двох тяжких злочинів: напад на інкасаторський автомобіль в Руській Поляні та пограбування пошти в Геронимівці. Про це беззаперечно свідчили речові докази, вилучені вдома в одного із затриманих.

І годинник уміє щедрувати

Напередодні Різдва в центрі Черкас з’явився перший міський годинник. І не простий, а музичний. Його встановлено з ініціативи мерії міста та коштом однієї з банківських установ. Як повідомили «УМ» у прес–службі черкаського міського голови, годинник «співатиме» щопівгодини. Зокрема, на Різдво він виконуватиме щедрівки. А в державні свята він виконуватиме козацький марш. Потім, обіцяють у мерії, годинник «вивчить» ще кілька мелодій.

В умілих руках і солома співає

У Черкаському художньому музеї відкрито незвичайну виставку картин: 71–річний уманський художник Іван Сердюк свої полотна «малює» соломою. На виставці представлено майже 40 робіт майстра, що виконані в техніці аплікації з елементами злакових стебел. Така робота є дуже ювелірною. Як розповів «УМ» сам майстер, спочатку він малює картину, а вже потім робить на ній аплікацію із соломки. Над однією картиною працює щонайменше місяць, а буває й більше.

Телевізор навчив

39–річна жителька Кременчука подивилася вдома телевізор, де розказували про шахрайок, котрі вміло видурювали у простаків гроші, і вирішила й собі підзаробити за тим же самим сценарієм. «Працювати» подалася до Черкас. У цьому місті вона заходила в магазини та фірми й, позичивши очі в Сірка, демонструвала свої артистичні здібності: справно й правдоподібно брехала, увійшовши в роль працівниці місцевого управління у справах захисту прав споживачів.

Письменник святкує, коли його читають

Письменник святкує, коли його читають

Унікальне видання академіка Агатангела Кримського, відомого вченого, філософа, поліглота і письменника, вперше вийшло друком на Черкащині. Неймовірно, але рукопис цієї книги, яка була підготовлена до друку ще 80 років тому, пролежав у фондах районного краєзнавчого музею у місті Звенигородка.