Ідуть бізнесмени — «Салют» «плохишу»!

Стару українську примовку «не судись із багатим» в умовах теперішніх українських реалій, зокрема на Одещині, пора переінакшувати: не судись із депутатами-магнатами. Бо, як свідчить практика, навіть коли виграєш справу в суді, можеш «програти» власну державну посаду — хоч би й був міліцейським генералом! Принаймні таке враження залишається від нерівного, як виявилося, правового поєдинку: начальник УМВС України в Одеській області проти групи впливових бізнесменів-приватизаторів. Суперечка виникла за місцеву оздоровницю «Салют», де щорічно проводили літні канікули близько 840 дітей правоохоронців регіону і на яку накинув оком один із членів місцевого депутатського клану Кауфманів-Грановського.

«Пора»: перезавантаження

Отримати перше місце та не менше 20 відсотків голосів на наступних парламентських виборах — таке завдання перед собою поставила Громадянська партія «Пора». Свої гіперамбіції і дещо наївні плани партійне керівництво аргументує наявністю вільної ніші для потужної правої ліберально-патріотичної «постпомаранчевої» сили. За словами лідера «Пори» Владислава Каськіва, на сьогодні немає жодної політичної сили, яка може провести в Україні кардинальні реформи, натомість, як і раніше, всі вони займаються «лише боротьбою за владу».

Крим — Москалю, а Куліш смакуватимемо на Буковині

Черговою ланкою в кадрових ротаціях на рівні областей стало звільнення «губернатора» Чернівецької області Миколи Ткача. Судячи зі всього, таке рішення для облдержадміністрації. На сайті самої облдержадмiнiстрацiї новина про зміну керiвника названа якось відсторонено, так, ніби йдеться зовсім не про шефа: «На посаду голови Чернівецької ОДА запропоновано іншу кандидатуру».

Без Царьова в головах?

Як уже писала «УМ», минула середа у Дніпропетровську очікувалася гарячою. Відразу дві призначені на цей день сесії — міської та обласної рад — привертали до себе посилену увагу, хоча «родзинки» їхніх порядків денних суттєво відрізнялися.

«Синьо-біла» й «помаранчева» мовна політика:

Ніби навмисне, щоб продемонструвати народові свою несумісність, Партія регіонів і «Наша Україна» майже одночасно опублікували дві кардинально протилежні заяви на одну й ту саму тему: про статус російської мови. «У статті 10 Конституції проголошено: «В Україні гарантований вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин».

«Регiонали»: дайте порулити

«Регiонали»: дайте порулити

Поки «помаранчево-рубінові» «коаліціонери» чубляться й миряться, апелюють до Президента й дедалі більше розчаровують своїх прихильників, «синьо-білі» сили часу дарма не гають. У них уже все вирішено, і справа за малим — дочекатися, поки «Наша Україна» (а саме на неї розраховані коаліційні потуги Партії регіонів) сама прийде до воза, чи то пак, до політичної сили, яка на виборах набрала найбільше голосів.

За право і землю

За право і землю

Учора у Сімферополі відбувся майже 15-тисячний мітинг з нагоди 62-ї річниці депортації кримських татар. У «чорний» день своєї історії учасники всекримських скорботних зборів ухвалили традиційну резолюцію. У ній перераховуються «приклади відкритого ігнорування» прав кримських татар. Зокрема, татари вказують на свою абсолютну правову і судову незахищеність, наполягають на необхідності прийняття законів України про повне поновлення їхніх прав включно з правом на національно-територіальну автономію у рамках єдиної Української держави.