Не я б’ю, верба б’є!

Не я б’ю, верба б’є!

Вхід Господній у Єрусалим — останнє велике християнське свято перед Великоднем. В його основі лежать біблійні оповіді про те, як Ісус в’їхав до Єрусалима на віслюку, а люди встеляли йому шлях пальмовим гіллям, тим самим вітаючи Спасителя. Звідти й походять народні назви свята — Пальмова, Вербна, Квітня, Шуткова неділя. Назустріч Ісусові тоді вийшло все місто, кожен хотів побачити Месію. Чулися захопленні вигуки «Осанна!» — так тоді зверталися тільки до царя. Причиною такої зустрічі Ісуса стало диво, яке він сотворив напередодні, воскресивши Лазаря. Але вже через кілька днів той самий народ, який зустрічав Спасителя оваціями, кричатиме Пілатові: «Розіпни Його!»...

60 тисяч на епілятор

60 тисяч на епілятор

Скандальний прем’єр–міністр Італії Сильвіо Берлусконі, якого судять за зв’язок із неповнолітніми дівчатами, вперше визнав, що таки заплатив марокканській танцівниці Рубі 60 тисяч євро. Як повідомляє британський таблоїд «Сан», 74–річний Берлусконі зізнався, що «допоміг матеріально» кралі, якій на той час не виповнилося 18, винятково «зі співчуття». Більше того, саме «пожертва» прем’єра мала вирвати юну марокканку з тенет проституції — він сподівався, що на ці гроші Рубі придбає апарат для лазерної епіляції і відкриє власний салон краси, аби не заробляти на життя повією.

Таки фальшивка?

Розсекречені документи Клівлендського відділення ФБР можуть стати доказом на користь уродженця України Івана Дем’янюка, якого судять у Німеччині за звинуваченням у причетності до вбивства десятків тисяч євреїв. Як повідомляє «ТСН», у доповіді ФБР, яка була засекречена впродовж 25 років, йдеться, що нацистське посвідчення з фотографією Дем’янюка (головний доказ обвинувачення на процесі в Мюнхені) передали американцям радянські спецслужби. І воно, ймовірно, є підробкою КДБ.

Навіщо Кучмі Москва

Генпрокуратура таки дозволила Леонідові Кучмі з’їздити у Москву. Колишній Президент–ракетник попросився у столицю Росії, аби взяти участь у заходах із нагоди Дня космонавтики.

Стаття для директора

Ініціатива уряду про збільшення у десять разів санкції проти підприємців, які платять зарплати «у конверті», викликала критику експертів. «Легалізація заробітних плат суто адміністративними методами — просто неможлива. Але влада наступає на ті самі граблі, посилюючи адміністративний тиск на бізнес та створюючи передумови для збільшення корупції», — стверджує заступник голови політради «Нашої України», народний депутат Віктор Матчук.

До берега листа прибило...

Російські журналісти розшукали мешканця Німеччини, який 24 роки тому кинув у Балтійське море лист у пляшці. Тільки тепер її випадково підібрав на березі калінінградський школяр Данило Коротких. Разом із батьком він відкрив знахідку і дістав звідти записку. «Мене звати Франк, мені 5 років. Я подорожую з батьком у Данію. Хто знайде мій лист, будь ласка, напишіть. Я відповім», — iшлося в листі. А далі було вказано адресу й дату — 7 вересня 1987 року.

«Табачник копає освіті яму»

На вчорашньому засіданні Верховної Ради народний депутат від «Нашої України» Лілія Григорович виголосила з трибуни депутатський запит до Прем’єр–міністра з вимогою «зупинити міністерський розбій міністра освіти Дмитра Табачника», котрий не виконує судове рішення, згідно з яким Анатолій Українець залишається ректором Національного університету харчових технологій.

«Совок» — на смітник

Голлівудський актор і екс–губернатор Каліфорнії Арнольд Шварценеггер був змушений позбутися колекції бюстів радянських лідерів. Як повідомляє сайт Canoe, умову — я або вони — висунула Шварцу дружина. За словами актора, у 90–х роках минулого сторіччя російські друзі з бодібилдінгу надiслали йому сувенір — бюст Леніна. З нього й почалася колекція, до якої пізніше ввійшли погруддя Брежнєва, Андропова та інших радянських товаришів, що їх дарували Термінатору все ті ж російські друзі.

Учора — соло, сьогодні — дует

Учора — соло, сьогодні — дует

Донедавна в Національній опері існувала посада «директор–художній керівник», яку багато років обіймав Петро Чуприна. Відтепер він залишається директором театру, а за художнє функціонування Оперного відповідатиме відомий композитор народний артист України Мирослав Скорик. Представляючи нового художнього керівника, міністр культури Михайло Кулиняк висловив надію, що Мирослав Михайлович «внесе свої дуже яскраві, цікаві пропозиції щодо репертуару театру». «Я хотів би, щоб у Київському оперному театрі було більше сучасних творів — опер і балетів, і в першу чергу української музики», — озвучив своє бачення перспектив Національної опери новий художній керівник.

Гречаний шлях

«Чумацький шлях» китайської гречки, про постаання якої уряд України уклав відповідну угоду в березні, розтягнувся ще майже на місяць. Першу партію — 504 тонни — везуть не волами, а вантажними суднами з порту Далянь до Одеси. Вона мала прибути ще 4 квітня, однак днями компаніясудновласник Mediterranean Shipping Company SA, посилаючись на форсмажорні обставини, повідомила про відтермінування щасливої миті прибуття гречки — аж до 24 квітня. Принаймні на таку дату орієнтується замовник — держпідприємство «Державна продовольчо­зернова корпорація України», передає УНІАН.