Лат «здався» євро

З 2014 року Латвія відмовляється від національної валюти — лата — і переходить на євро. «Зелене світло» на приєднання до єврозони Ризі днями дала Європейська комісія. Брюссельські комісари дійшли висновку, що Рига виконала всі критерії для вступу в єврозону. «Досвід Латвії демонструє, що можна подолати макроекономічні дисбаланси і вийти зі складної ситуації. Після глибокої рецесії Латвія застосувала рішучі дії, і це принесло результат. Очікується, що економіка Латвії демонструватиме найшвидше зростання в Євросоюзі цього року» — наголосив єврокомісар з економічних питань Оллі Рен. «Добро» на перехід Латвії на євро також уже дав Європейський центральний банк.

Проти Франко — за Сталіна?

Проти Франко — за Сталіна?

Менш ніж через два роки від відкриття монумента на честь Інтернаціональних бригад, які у роки громадянської війни в Іспанії разом з іспанцями боролися проти фашистського режиму генерала Франко, мадридський суд наказав знести його, повідомляє британська газета «Гардіан». На думку суду, пам’ятник на території університету Комплутенсе в Мадриді було встановлено без дозволу на його будівництво.

Гюльчатай, прикрий бікіні!

Гюльчатай, прикрий бікіні!

Цьогорічний конкурс «Міс світу» відбудеться без улюбленого для більшості глядачів (принаймні чоловічої статі) конкурсу в купальниках. Як повідомили організатори 63–го конкурсу світової краси, про зміни в регламенті конкурсу не йдеться. Це лише тимчасовий захід, до якого оргкомітет «Міс світу» вдався з поваги до країни, яка цього року прийматиме фінальне шоу конкурсу. У переважно мусульманській Індонезії поява дівчини в бікіні може бути сприйнята як образа почуттів послідовників Магомета. Тож замість відвертих купальних костюмів 137 учасниць конкурсу будуть змушені одягнути більш консервативні, народні, вбрання своїх країн в тій частині шоу, яка зазвичай присвячена «пляжній моді».

Сонечко як зброя

Сонечка стануть на захист міської зелені — такий експеримент розпочався у місті Латіна поблизу Риму, де в парках випустили 10 тисяч цих комах, щоб вони впоралися з тлею та іншими шкідниками. Цією нетиповою ідеєю вже зацікавилися інші міста. Міська влада Латіни вирішила відмовитися від хімічних засобів захисту рослин на користь біологічних методів боротьби з паразитами, які нищать рослини і дерева, переважно липи в садах і парках.

«Червоний півень» на червоній лінії

«Червоний півень» на червоній лінії

У московському метро, яке ще не забуло страшні вибухи 2010 року (тоді, нагадаємо, влаштований двома смертницями теракт забрав життя 40 людей), вчора знову почалася паніка. О 8:20 ранку в самому центрі, у переході між станціями «Охотний ряд» та «Бібліотека ім. Леніна» Сокольничеської лінії, спалахнула пожежа. Кілька потягів зупинилися в тунелі.

ООН не забуває про Білорусь

ООН не забуває про Білорусь

У Білорусі систематично порушуються права людини. Цей давно відомий факт укотре підтверджено у спеціальному звіті доповідача Організації Об’єднаних Націй із ситуації у Білорусі. Документ було представлено позавчора в рамках 23–ї сесії Ради з прав людини ООН, яка триватиме в Женеві до 14 червня.

Контрацепція з «сюрпризом»

Концерн «Джонсон і Джонсон» вилучає з обігу майже 32 мільйони упаковок протизаплідних пігулок «Сілест», що вже надійшли у продаж у 43 країнах Європи, Азії та Латинської Америки. Як повідомляє «Рейтер», відповідну заяву зробила у вівторок увечері речниця концерну Мішель Романо. За її словами, у 179 партіях цього контрацептивного препарату основна діюча речовина — синтетичний гормон норгестімат — не відповідає передбаченій виробником схемі й діє не за тим принципом.

Бенкет посеред кризи

Бенкет посеред кризи

Середня італійська родина щороку викидає на смітник харчів із простроченим терміном придатності, або просто зіпсованих, на загальну суму 1700 євро. Про це свідчать результати дослідження, що його провів Інститут моніторингу марнотратства харчових продуктів Болонського університету. Інститут кілька останніх років бореться з пошестю марнування харчів, яка не зменшилася навіть після того, як Італію охопила криза. Як випливає з дослідження, в середньому італійські сім’ї викидають до 30% купленого м’яса, 32% молочних продуктів, 28% хліба і макаронів, 15% — риби та 17% — овочів та фруктів.